Skocz do zawartości
Controll

Szybki wordpress

Polecane posty

Witajcie.

Chciałbym niedługo wystartować z własnym blogiem, jednak już na starcie pojawiają się problemy.

Mam hosting www w 1and1, jednak wordpress chodzi na nim tak powoli że aż odechciewa się cokolwiek robić.

 

Potrzebuję czegoś co będzie szybkie i niezawodne.

Nie wiem czy nie skłonić się w stronę VPS'a.

 

Póki co nie potrafię określić ewentualnego ruchu.

 

Proszę o porady :)

 

PS: Nigdy więcej 1and1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać tylko wordpressa to może rozwiązaniem będzie platforma specjalnie pod niego?

 

1&1 niedawno odpalił taki produkt. No ale chyba już ich nie lubisz.

 

Godaddy ma coś takiego jak managed wordpress za 1$mc.

 

Może któryś z Polskich operatorów to ma.

 

Zawsze taka platforma będzie lepsza od zwykłego współdzielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj dlatego, że to są platformy przygotowane pod wordpress.

 

Osobne maszyny na których pracuje tylko on. Co zmniejsza uciążliwość "złych sąsiadów" praktycznie do zera.

 

Aktualizacje, backup z 30 ostatnich dni, wszystko robi się automatycznie. Klienta interesuje tylko zarządzanie treścią - do tego stopnia, że nie ma on nawet dostępu do plików "systemowych" wordpressa.

 

A jeśli ktoś popsuje sobie swojego WP to restore z wczoraj zajmuje dwie minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź naszą ofertę. Będziesz zadowolony w 100%.

Polecam tych Panów, mam u nich hosting od ponad 2 lat a na nim między innymi 2 stronki oparte na Wordpressie i nie miałem z nimi najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na vps openvz z mintshosta?

Dajmy na to opcję mini lub starter.

Bardzo przystępne parametry, cenowo także wychodzi świetnie.

 

Doinstalowałbym VestaCP i nginx/apache.

 

Nie mam problemów z administracją, wręcz jest to to co lubię robić.

Jednak jeśli chodzi o skalowalność i wydajność poszczególnych rozwiązań póki co jestem daleko w tyle - kiepsko się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi :-)

 

Ale jeśli chcesz mieć tylko tego wordpressa to VPS jak dla mnie to taki kombajn na trawnik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Controll: Zapytam z ciekawości. Po jakiego diabła Ci VPS? Jak mówisz że to prosta stronka i mały ruch. Jak chcesz mieć dobrego vps'a pod web serwer, podstawowa konfiguracje nie wystarczy (bo o tej myślisz zapewne), po to są firmy webhostingowe. Dostajesz poprawnie skonfigurowane środowisko i jakieś tam potencjalnie "gwarantowane" zasoby które są wystarczalne dla Ciebie. To tak trochę jakby kupować vana by raz w tygodniu jeździć samemu do kościoła. Oczywiście kto bogatemu zabroni ale to sensu nie ma. Hekko.pl i mzone-net.eu posiadają w miarę dobre rozwiązania i są tanie. Wolny wordpress to czasami zła konfiguracja, chociaż 1and1 to syf (testowałem chyba konta w większości firm w polsce) więc bym się nie zdziwił jeśli to faktycznie była by ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa konfiguracja VPS-a wystarczy pod Wordpressa, czemu nie? Natomiast współdzielony hosting będzie tańszy i pewnie wygodniejszy, bo Wordpress to jest dokładnie to, czego się dostawcy spodziewają, więc mają wszystko pod niego ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Controll: Zapytam z ciekawości. Po jakiego diabła Ci VPS? Jak mówisz że to prosta stronka i mały ruch.

Po pierwsze

Nie mam problemów z administracją, wręcz jest to to co lubię robić.

Jednak jeśli chodzi o skalowalność i wydajność poszczególnych rozwiązań póki co jestem daleko w tyle - kiepsko się orientuję.

 

Po drugie

Prosta stronka, mały ruch.

Zakładając że miałbym na początku 1000uu dziennie to nadal będzie mały ruch jak się domyślam?

 

Na testowym koncie w mintshoscie (www, pakiet mini), faktycznie to w miarę fajnie chodziło.

Pytanie jednak czy uciągnie, kiedy dojdzie do tego dużo materiału i ruch użytkowników.

 

A teraz co do VPS'a

25zł miesięcznie to nie jest dużo. Płacąc za rok z góry, wyniesie mnie to 150zł a mam gwarantowane parametry.

150zł zapłaciłem za zwykły hosting www w 1and1, z którego nie jestem zadowolony.

Nie wykluczam że na hostingu zagoszczą także inne projekty, więc chyba się zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

150zł zapłaciłem za zwykły hosting www w 1and1, z którego nie jestem zadowolony.

 

Nie ważne ile, ważne że w 1and1...

 

za 150zł masz wiele innych ciekawych rozwiązań.
Hekko, m-zone, biznes-host, progreso.pl (swojego czasu bardzo polecany - ostatnio jakoś nie widzę) i wiele wiele innych...

i wątpię, żeby to źle chodziło i był sens pchania się w vps'a..

Jak już się upierasz przy vps..
Może tiktalik.com wersja standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ważne ile, ważne że w 1and1...

Zdążyłem się niestety przekonać...

 

 

Może tiktalik.com wersja standard?

To jest świetne! Tylko jedno pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaki to posiada OS

 

Rozumiem że taka opcja mimo ceny jest wydajniejsza niż zwykły współdzielony hosting www?

 

@UP

Znalazłem :) Ubuntu 12.04

Edytowano przez Controll (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25zł miesięcznie to nie jest dużo. Płacąc za rok z góry, wyniesie mnie to 150zł a mam gwarantowane parametry.

Problem w tym, że nie masz :-)

 

Podstawowa konfiguracja VPS-a wystarczy pod Wordpressa, czemu nie?

Biorąc pod uwagę że napisałem tam "dobrego vps'a pod web serwer" to nie masz racji. Po mojej konfiguracji serwer fastphp + nginx i późniejszym wzroście ruchu, wyglądał słabo. Po zleceniu konfiguracji serwer żre 2/3 tego co wcześniej.

 

Zakładając że miałbym na początku 1000uu dziennie to nadal będzie mały ruch jak się domyślam?

Robisz podstawowy błąd. Zakładasz jakiś ruch lub jego szybki wzrost, chociaż jeszcze nie wystartowałeś. Jak konto shared nie da razy to tani vps z minthosta z bardziej podstawową konfiguracją też nie da. Mogę się mylić bo nie wiem co do końca chcesz tam władować. Ale serio miałem klientów geniuszów którzy zobaczyli minthosta i kupili tam serwer. Później się okazywało że usługa nie niestabilna, IO słabe itp lub kupowali całe dedyki a używali 5% mocy. Chociaż mam i dobre doświadczenia z minthostem. Pamiętaj jedynie że za jakość się płaci.

 

 

Jednak jeśli chodzi o skalowalność i wydajność poszczególnych rozwiązań póki co jestem daleko w tyle - kiepsko się orientuję.

 

https://www.digitalocean.com/pricing/ - "tanio nie jest" ale taniej SSD z takim trafkiem nie dostaniesz. Gdzieś jeszcze kod zniżkowe czy doładowania 5 dolców latają po sieci.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie masz :-)

 

Jeśli miałbym brać vps'a to tylko na kvm'ie.

 

No to już nie wiem co robić :D Świetnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem co robić :D Świetnie ^^

 

Po co w ogóle chcesz się brać za VPSa, żeby postawić blogaska na WP? Przecież to nie ma żadnego sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko poszedł w stronę dobrego hostingu. Może się okazać, że strona będzie chodzić nawet lepiej niż na tanich VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawcie mnie przed faktem dokonanym w takim razie.

Jaka firma, jaki pakiet?

 

Mintshost czy macie coś lepszego do zaproponowania?

 

Dodam że zależy mi na ewentualnym późniejszym upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawcie mnie przed faktem dokonanym w takim razie.

 

Nikt za Ciebie nie wybierze, to Twoja decyzja. Lista ode mnie:

mzone.pl

hekko.pl

prohost.pl

progreso.pl

castpol.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mintshost czy macie coś lepszego do zaproponowania?


Ja bym tam nie brnął - wybierz coś współdzielonego... a jeśli już decydujesz się na vps to może nie warto kupować coś na rok z góry, bo może się zaraz okazać że to nie to czego oczekiwałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz duzy ruch to moze sprobuj najpierw zainstalowac wtyczke cache

 

kiedys czytalem jednego bloga na ten temat, to będzie chyba to:

 

 

Skorzystanie z systemu cache w przypadku strony obsługującej duży ruch z reguły przynosi zauważalną poprawę – czyli przyśpieszenie działania strony i zmniejszenie obciążenia serwera. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku serwisów z małą ilością odwiedzających cache wcale nie musi poprawić szybkości ładowania strony, a nawet może (w niewielkim stopniu, ale jednak) zaszkodzić.

Istnieje kilka wtyczek dla WordPressa, które w kompleksowy sposób zarządzają cache’owaniem stron oraz posiadają dodatkowe funkcje związane z wydajnością, takie jak kompresja gzip, minifikacja i złączanie plików JS i CSS oraz wykorzystanie CDN (Content Delivery Network). Najlepszym moim zdaniem wyborem jest W3 Total Cache. Jest to bardzo rozbudowane rozszerzenie z całą masą dostępnych opcji. Jego konfiguracja to temat na osobny tekst, tak więc powiem tylko, że na początek ustawienia domyślne powinny wystarczyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×