Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ABRH-

Problem z SMTP (Plesk, Postfix)

Polecane posty

Witam

 

niedawno postanowiłem pobawić się vps-em od ovh. Z racji iż w administracji jestem bardzo początkującym (nadal) wybrałem opcje z panelem - tym razem Plesk 12 i Centos 6.

Na ten serwerek skierowałem domenę serwisyinternetowe.eu robiąc z niego jednocześnie serwer dns, drugi dns jest w ovh. Jako serwer pocztowy zgodnie ze standardową instalacją mam Postfixa i Couriera.

Mój klient to Outlook 2013 na Win8.

Poczta przychodząca poprzez pop3 działa mi bez problemu (jedyny zgrzyt to było ustawienie portu 995). SMTP wymaga autoryzacji. Postępując zgodnie z poradnikami ovh ustawiłem : "użyj tych samych ustawień co dla serwera poczty przychodzącej". Ostatnim krokiem jest ustawienie portów. Próbowałem wszelkie kombinacje 25; 465; 587 oraz różne warianty szyfrowania od brak poprzez ssl i tls czego odpowiedzią podczas testowania skrzynki było odrzucenie logowania, przekroczenie czasu lub odpowiedź w stylu : żadna z metod uwierzytelniana obsługiwanych przez tego klienta nie jest obsługiwana przez serwer.

 

Jeżeli ktoś będzie wiedział co zrobić ale mój opis jest zbyt lakoniczny proszę pisać co jeszcze uzupełnić.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

ps robiłem test via ssh z serwera : telnet poprzez port 25 i 587 na zewnętrzny serwer smtp - i wygląda że działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- 25 port nie pozwala na autoryzacje

- 587 (STARTTLS)

- 465 (SSL/TLS)

 

Dozwolone masz jedynie takie medtody autoryzacji:

250-AUTH CRAM-MD5 DIGEST-MD5

Musisz pamiętać o tym w ustawieniach Outlooka albo dorzucić w opcjach PLAIN lub/i LOGIN

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- 25 port nie pozwala na autoryzacje

- 587 (STARTTLS)

- 465 (SSL/TLS)

 

Dozwolone masz jedynie takie medtody autoryzacji:

250-AUTH CRAM-MD5 DIGEST-MD5

Musisz pamiętać o tym w ustawieniach Outlooka albo dorzucić w opcjach PLAIN lub/i LOGIN

 

 

W Outlooku dla serwera poczty wychodzącej mam ustawiony login i hasło - nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Zerknąłem w google i Outlook obsługuje chyba tylko LOGIN.

 

Przećwiczyłem już wcześniej iż by zadziałała poczta przychodząca muszę mieć wybrane "ten serwer wymaga zaszyfrowanego połączenia (SSL)" Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to mogę używać portów jedynie 465 i 587 (i jest to zgodne z ovh poradnikami) ale niestety na obu tych portach przy różnych ustawieniach wybranej metody szyfrowania test wysłania wiadomości nie przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odpowiedziałeś sobie sam, że Outlook obsługuje tylko LOGIN, więc dodaj obsługę tego na serwerze (nie pamiętam jak w plesku 12 jest autoryzacja - przez sasla czy couriera). Ja z tego co się orientuje to obsługuje również PLAIN (LOGIN - obsługuje tylko Windows Mail, bo miałem taki przypadek)

 

2. I takie ustawienia dodatkowo

 

Ustawienia poczty/konta -> Więcej ustawień -> Zaawansowane

Serwer poczty (SMTP) 465

Użyj połączenia szyfrowanego.... SSL

Edytowano przez Syndrom (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odpowiedziałeś sobie sam, że Outlook obsługuje tylko LOGIN, więc dodaj obsługę tego na serwerze (nie pamiętam jak w plesku 12 jest autoryzacja - przez sasla czy couriera).

 

Masz na myśli edycję plików postfixa na serwerze?

Ja w tym sie mało orientuje dlatego potrzebuje "jak krowie na rowie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, podmieniłem config w postfixe i zaczęło działać jutro znajdę co było przyczyną złej współpracy z Outlookiem.

Syndrom dziękuję za nakierowanie, zapewne to iż jestem w tym lewy spowodowało iż nie zrozumiałem Twojej porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×