Skocz do zawartości
Saurez

Hosting VPS pod TeamSpeak'a 3 512 slotów

Polecane posty

Witam wszystkich. Za niedługo zamierzam uzyskać licencję NON-PROFIT dla TeamSpeak'a 3. Potrzebuję dobrego VPS'a i znalazłem dobrą ofertę na mintshost.pl mianowicie oferta VPS Mini w dobrej cenie i jeszcze z kodem rabatowym 30%: https://www.mintshost.pl/vps.php. Wystarczą te parametry aby utrzymać 512 slotowy TeamSpeak 3? Cóż, 512 slotów nie zostanie zapełnione, jednak do 100 slotów raczej, jednak chcę wiedzieć czy utrzymałby te maksymalnie 512 slotów.

I małe pytanko odnośnie licencji NON-PROFIT:

Istnieje możliwość rozdzielenia slotów dla innego TS'a? Dla siebie bym zostawił np. 100 slotów, a resztę bym komuś dał. Istnieje coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a co do VPS'a to bierz na początek MINI zawsze możesz później zwiększyć parametry jak coś, firma jest mega elastyczna zawsze się da dogadać z Panem Michałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A firma webh.pl z najtańszą ofertą VPSa nie była by lepsza w tej cenie? W zasadzie zamierzam płacić miesięcznie, więc różnicy to nie zrobi pod względem ceny, ale ten VPS mógłbym nawet jeszcze na coś innego wykorzystać, więc która się bardziej opłaca oferta?

Edytowano przez Saurez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam pojęcia jak to wygląda w webh, ale widzę ładna konkurencja dla miętówki i to z ATMAN'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz ovh - najmniejszy vps.
Nikt nigdzie nie zagwarantuje takiej ochrony jak oni, a opóźnienie przy ts nie robi AŻ TAKIEJ różnicy.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca, życzę Ci otrzymania tej licencji non-profit, gdyż wszystkie znane mi przypadki nie otrzymały jej ostatnio..

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem wniosek o licencję w 2011 roku, to dostawali je wszyscy :)

Dlaczego TeamSpeak teraz przystopował z rozdawaniem licencji? Chociażby dlatego, że jeśli wybierzesz legalny hosting TS 3 to mają pieniądze ze sprzedanych licencji. Drugim powodem może być nadużywanie licencji non-profit i używanie ich w celach zarobkowych..

 

 

Umiem czytać, tylko czy to jest stała oferta.

Tak, jest to oferta stała.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w 2013 roku musiałem odnowić licencję, więc chyba pilnują też tych starych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avatat, półtora miesiąca temu nabyłem licencje NON-PROFIT w niecały tydzien od złożenia wniosku ;), Oni po prostu otwierają "rejestracje" na parę dni w miesiącu i sprawdzają czy aby napewno wszystko jest zgodne z regulaminem.

 

Takich licencji dostalem dwie, ( musiałem przejść na inny host to i IP się zmieniło ) :).

 

PS. Z wątków można poczytać iż OVH to chyba w tym momencie najlepszy wybór dla serwerów TeamSpeak 3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 512 slotów możesz rozdzielić na 10 serwerów.

Owszem może rozdzielić ale w obrębie jednego IP (wiele wirtualnych serwerów pod jednym IP na różnych portach np) pliku licencyjnego nie można współdzielić na innej maszynie pod innym IP, to już nie te czasy.

 

Serwer TS3 co jakiś czas robi zapytanie do accounting.teamspeak.com (miałem z tym problem jakiś czas temu ale dokładnego nie jestem pewien) w celu weryfikacji licencji i pewnie w dwie maszyny z tym samym plikiem licencyjnym mogą wywołać jakiś konflikt.

 

Co do otrzymania samej licencji nie wiem dlaczego miały by byś z tym problemy ja dostałem dwie przez przypadek wysłałem dwa zapotrzebowania na nią. Owszem trzeba swoje kilka dni odczekać ale jeśli spełniasz wszystkie wymogi aby aplikować o NPL to nie powinni robić najmniejszego problemu.

 

Co do serwera to z tanich bierz OVH, serwery TS3 są częstym obiektem ataków DDoS szczególnie te publiczne, sam się o tym przekonałem w swoim czasie a miałem 1/3 planowanych przez ciebie klientów online. Teraz mam 2 serwery, główny w OVH oraz backup w Polsce i jak na razie sprawuje się to całkiem nieźle, ping 35-55 ms nie stanowi żadnej przeszkody w komunikacji tego typu.

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze małe 2 pytanka odnośnie Non-profit licencji:

Oni sprawdzają czy te 32 slosty są zapełnione, czy można zrobić czystego TS'a i od razu wysłać podanie o licencję?

2. Nawet wstawienie tabelki dobrowolnej wpłaty na VPSa np. w temacie przekreśla możliwosć uzyskania licencji NP?

 

Edytowano przez Saurez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Może być pusty.

2. Chyba kpisz... non-profit to non-profit. Rozumiem że są opłaty itp, ale nie możesz zyskać jakichkolwiek kwot z działania samego serwera. Ja np. mam bloga pod adresem serwera, na którym umieszczam różne poradniki itp, a sama strona jest dość wypozycjonowana i mam jakieś groszowe sprawy z tego (seopolot itp). To nie banner więc nie łamiesz regulaminu. Bywały takie miesiące że byłem 1,50zł do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×