Skocz do zawartości


 

Zdjęcie

Limitowany, nielimitowany transfer – jak wybrać? jak to działa?

Limitowany, nielimitowany transfer – jak wybrać? jak to działa? nielimitowany transfer limitowany transfer Skynode Skytechnology serwer Vps Serwer dedykowany

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

Limitowany, nielimitowany transfer – jak wybrać? jak to działa?

#1 Skynode

Skynode

  Nowy użytkownik

 • Firma Bronze
 • 8 postów
 • Firma:Skytechnology

Napisany 11 czerwiec 2014 - 12:12

Limitowany, nielimitowany transfer – jak wybrać? jak to działa?

Firmy hostingowe oferujące usługi związane ze sprzedażą, czy dzierżawą serwerów, zawsze określają w swojej ofercie parametry transferu. W tym artykule postaram się wyjaśnić czym jest owy transfer, do czego jest używany i jak jego parametry wpływają na jakość naszych stron. Coraz częściej firmy, przedstawiają propozycję pakietu serwerów wraz z transferem nielimitowanym, czy w istocie jest on nielimitowany?

Co jest korzystniejsze, jak wybrać?

 • Limitowany transfer

Limit Transferu przedstawiony w danej ofercie firmy hostingowej, jest dokładnie określony i w zależności od pakietu może być zwiększany. Większość firm określa limit transferu, który jest wystarczający dla przeciętnego użytkownika, wynosi w zależności od oferty – w najprostszych pakietach ok 1TB/10TB miesięcznie. Wybierając ofertę warto zwrócić uwagę, na procedury czy zasady stosowane w przypadku przekroczenia limitu, lub chęci jego zwiększenia. Niezwykle istotnym jest znajomość regulacji stosowanych przy przekroczeniu limitu, część firm, zapewnia, że przesyłane są kilkukrotne powiadomienia, ostrzeżenia, czy ponaglenia; część firm jednak po prostu wyłącza lub blokuje usługę, nie rzadko dodając karne opłaty za ponowną aktywację.
Transfer limitowany wg niektórych usługodawców, jest korzystny, zwłaszcza w przypadku hostingu dzielonego, ponieważ określona, wykupioną wartość transferu, jest gwarantowana i niezależna od działań innych użytkowników serwera. Limit chroni przed nadmiernym obciążeniem łącz lub infrastruktury sieciowej przez pojedynczych użytkowników kosztem pozostałych. Niektóre firmy w cennikach, czy regulaminach, przedstawiają stawki “kar” za przekroczony deklarowanego limit transferu.

 

infinity640pl.png

 

 

 • Nielimitowany transfer

Coraz bardziej popularny na polskim rynku firm hostingowych, jest nielimitowany transfer. Kilka firm, zdecydowało się, na wprowadzenie pakietu, pozbawionego limitu transferu, co to oznacza w praktyce? Teoretycznie oznacza to, iż transfer – czyli ilość treści przesyłanych na daną stronę jest nieograniczona, nielimitowana, analogicznie – ilość pobrań z strony www. Jest to skomplikowane zagadnienie, ponieważ transfer nie jest niezależnym elementem, ale jest ściśle powiązany i zdeterminowany prędkością łącza, czyli szybkością internetu. Transfer bowiem – to sam kontent, ilość treści, ale szybkość jego przesyłu w danej jednostce czasu, to już kwestia łącz. Dlatego decydując, się na ofertę z nielimitowanym transferem, należy zwrócić szczególną uwagę na prędkość, przepustowość łącz, którą zapewnia firma hostingowa. Od niej de facto, zależeć będzie faktyczna ilość treści, która będziemy w stanie przesłać. Warto pamiętać, że ta prędkość, nie jest wartością gwarantowaną, to, że z firmy “wypływa” łącze o prędkości np. 100mb/s nie oznacza, że do nas właśnie tyle dotrze. Po “drodze” napotykamy na routery, switche, węzły sieci, które mogą prędkość obniżyć. W praktyce więc, prędkość ta oscylować będzie między 80 – 100 mb/s.
Co niezwykle istotne, to czytanie regulaminu, oraz rozszyfrowanie gwiazdek… w ofertach firm. Nierzadko zdarza się, tak, że firma oferuje nielimitowany transfer… przy prędkości 100mb/s ale np. do 5 TB, potem usługodawca zmiesza prędkość do 10mb/s. Czyli de facto transfer przy korzystnej prędkości 100mbs/ jest limitowany. Inne oferty, pozbawione są gwiazdek i oferują nielimitowany transfer niezależnie od prędkości łącza. W praktyce oznacza to, że owy transfer jest rzeczywiście nielimitowany, a jego granicę wyznacza – technologia, czyli możliwa i realna prędkość łącz. Można powiedzieć, że przy prędkości ok 80-100 mb/s rzeczywisty, możliwy transfer przy wysyłaniu w perspektywie miesięcznej wynosi ok 26-29TB, tak samo w pobieraniu.

 • Jak wybrać?

Jak zwykle, wszystko zależy od naszych potrzeb, ruchu na naszej stronie, czy portalu. Dzisiejsza technologia sprawia, że limitowany transfer w ofertach firm, posiada przyzwoite parametry i są one wystarczające dla indywidualnych użytkowników. Jednak sam fakt limitowania, sprawia – że trzeba o nim pamiętać, obliczać i szacować ilość wykorzystanego czy zagospodarowanego transferu. Problem ten znika w przypadku ofert usługodawców, zapewniających nielimitowany transfer, jednak powinno się, po raz kolejny, zwrócić szczególną uwagę na zasady, regulamin i informacje, czy ów transfer rzeczywiście jest nielimitowany.

 • Nielimitowany transfer Skynode

Skynode oferuje nielimitowany transfer, we wszystkich pakietach serwerów VPS, oraz dedykowanych. Nasza oferta jest jasna, przejrzysta i klarowna, nasz transfer jest w istocie nielimitowany, nie ma blokady ani po transferze 5, 10, czy 15TB. W całości, wszystkie moce i możliwości technologiczne są oddane do dyspozycji naszych klientów.

Zapraszamy!

www.skynode.pl
Zapraszamy na naszego FB


 • 0

#2 Misiek08

Misiek08

  Weteran WHT

 • WHT Pro
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1157 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 12:58

Wszystko fajnie. Teraz pytanie wprost: za 20,60zł/mies mam ~31TB transferu/mies?

 

Wiem, że to jest naiwne pytanie, ale taki długi opis, więc zwątpiłem.


 • 0

#3 Lokator

Lokator

  Weteran WHT

 • WHT Pro
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 871 postów
 • Skąd:/home/Lokator

Napisany 11 czerwiec 2014 - 12:58

Opisane ładnie, ale reklama się pojawiła..

Możliwe, że temat trafi do kosza.


 • 0

#4 Skynode

Skynode

  Nowy użytkownik

 • Firma Bronze
 • 8 postów
 • Firma:Skytechnology

Napisany 11 czerwiec 2014 - 13:11

Wszystko fajnie. Teraz pytanie wprost: za 20,60zł/mies mam ~31TB transferu/mies?

 

Wiem, że to jest naiwne pytanie, ale taki długi opis, więc zwątpiłem.

 

Hej Misiek08,

 

~31TB to maksymalna teoretyczna liczba, która w praktyce nie jest możliwa do osiągniecia dla łącza 100Mb/s, ze względu na zewnętrzne niezależne od hostingodawcy urządzenia znajdujące się na trasie pakietów w internecie. Bardziej możliwe do uzyskania jest ~26-29TB. Dokładnie zostało to opisane w artykule.

 

Jeśli chodzi o te 20,60 zł/mc w serwerach VPS to tak właśnie jest.

 

Pozdrawiamy

Skynode


 • 0

#5 cdcd

cdcd

  Stały użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 259 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 13:49

 Bardziej możliwe do uzyskania jest ~26-29TB. Dokładnie zostało to opisane w artykule.

 

 

Pozdrawiamy

Skynode

 

Pochwalicie się lepiej  linkami do plików testowych z waszych maszyn

żeby sprawdzić w świat jak ten marketing leci w praktyce


 • 0

#6 Skynode

Skynode

  Nowy użytkownik

 • Firma Bronze
 • 8 postów
 • Firma:Skytechnology

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:54

 

Pochwalicie się lepiej  linkami do plików testowych z waszych maszyn

żeby sprawdzić w świat jak ten marketing leci w praktyce

 

Cześć cdcd,

 

Jeśli chcesz, możesz sam sprawdzić jak to działa w rzeczywistości. Przetestuj bezpłatne VPS'a  Skynode przez 7 dni:)

 

Zapraszamy:)

www.skynode.pl


 • 0


Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: nielimitowany transfer, limitowany transfer, Skynode, Skytechnology, serwer Vps, Serwer dedykowany

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników