Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,
Chciałbym poznać wasze opinie nt. niektórych laptopów. Mianowicie chodzi mi o ich działanie czy ktoś ma i może polecić niekoniecznie to co planuje zakupić, a więc:

- ASUS 17,3" Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache) / Dysk 256 GB SSD SATA III + 750 GB SATA 7200 obr. / RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) (do 32GB rozbudowa, 2sloty wolne jeszcze) / NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB DDR5 / Windows 8 PL 64bit Cena: 5299zł

- ASUS 17,3" Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache) / Dysk 256 GB SSD SATA III + 750 GB SATA 7200 obr. / RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) (do 32GB rozbudowa, 2sloty wolne jeszcze) / NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB DDR5 / Brak systemu Cena: 5099zł
- ASUS 17,3" Intel Core i7-4700HQ (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache) / Dysk 256 GB SSD SATA III + 750 GB SATA 7200 obr. / RAM 16 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) (do 32GB rozbudowa, 2sloty wolne jeszcze) / NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB DDR5 / Brak systeamu Cena: 5339zł
- MSI 17,3" Intel Core i5-4200H (2 rdzenie, od 2.8 GHz do 3.4 GHz, 3 MB cache) / Dysk 1000 GB SATA 5400 obr. / Ram 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) (do 16GB rozbudowa, 1slot wolny jeszcze) / NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB DDR5 / Windows 8.1 PL 64bit Cena: 4299zł

Jakie tytuły?
CoD: Black Ops II, CS 1.6, CS:GO, FIFA 14, Max Payne 3, Metro 2033 - http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.html Test grafiki. Na full detalach nie potrzebuje grać chyba, że w CS:GO.

Wiadomo do każdego laptopa w późniejszym czasie będę mógł zakupić jeszcze jedną kość RAM'u więc możemy zobaczyć jak będzie chodzić z 8GB +ew. zakupić jeszcze jedną, a wiadomo czas leci i ceny tak samo spadają w dół.

Dysk SSD co bardzo mi zależy do niektórych gier chyba będzie najlepszą opcją chyba, że uważacie żeby SSD dać tylko pod sam system + ew. programy.

Ile mogę wydać? Max 5/5,5k


Edit:
Na innym forum dostałem jeszcze jedną ofertę z allegro
- http://allegro.pl/laptop-msi-gt70-i7-4810-4x3-8gh-8gb-1tb-gtx870-3gb-i4260609091.html
Brakuje mi tu tylko Dysku SSD ale nie wiem czy jest potrzebny do takiego sprzętu ;) Nie jestem przekonany do zakupu takiego sprzętu przez internet wiadomo, że w trakcie przesyłki wszystko się może zadrzyć ale odpukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD poprawi Ci jedynie wstawanie systemu / uruchamianie się poszczególnych programów / gier. Nie sprawi w żadnym wypadku, że gry będą płynniej chodizły czy coś.. Co do RAM do 4GB do grania jest tak naprawdę wystarczające, jako że większość gier to wciąż aplikacje 32-bitowe - nie wykorzystają więcej.

 

Do ~5.5k najwydajniejszą opcją będzie ASUS G750JS z i7 i GTX870 - bardzo dobre chłodzenie (wielki plus), najwydajniejsza karta graficzna, mega pojemny dysk SSD 256GB. To jest najwydajniejsza opcja w okolicach tego budżetu. Co do wysyłki przez internet to zamawiłąem z x-komu już bardzo dużo razy - zero problemów. A mają najtaniej, taka jest prawda.

Edytowano przez regdos
Usunięcie reflinak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie laptopa do gier mija się z celem, uwierz. Lepiej kupić porządną stacjonarkę za 4,5k i netbooka za 8 stów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Za 4.5 to już rakietę na paliwo lotnicze kupisz a nie komputer :D

 

Starczy ci na dłużej a wydajność zarówno chłodzenia jak i wydajność samych komponentów będzie wyższa. Pamiętaj że w lapkach z reguły jest brana pod uwagę tematyka zużycia prądu przez sprzęt. Do PCtów to leci ile zasilacz daje mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu polecam uczyć się na cudzych błędach. Jakiś czas temu znajomy tez kupował "laptopa do gier", za blisko 5-6k, po czym po miesiącu kupił stacjonarkę 1/3x tańszą (za ok. 4k), która wydajnościowo stała jakoś 3x wyżej. I tak, większość PCtowych komponentów wydajnościowo stoi 3x wyżej niż ich odpowiedniki w laptopach, z samego faktu zużycia prądu oraz wielkości.

 

Tak więc, jeśli nie potrzebujesz aż tak dużej mobilności to serdecznie polecam pozostanie przy stacjonarce, a do mobilności, jakiś prezentacji czy po prostu internetu polecam zakupić tablet lub netbooka, w kwotach 800-1000 zł są naprawdę porządne oferty, włącznie z najnowszymi Nexusami i użytecznymi netbookami włącznie. Sam posiadam Asusa EEE 1225b, który już najnowszy nie jest, ale nie wydałem na niego nawet 1000 zł, a sprawdza się super czy to do oglądania filmów, przeglądania internetu czy nawet gier o niskich wymaganiach, a całość przy przeglądaniu samego internetu starcza na 6 godzin pracy na baterii (aż z ciekawości sprawdziłem).

 

Laptopy "do gier" się po prostu nie nadają z powodu wielkości komponentów, jak i samej ideologii oszczędzania prądu. Technologia idzie do przodu i komponenty są efektywniejsze niż X lat temu, ale wciąż nie dorównują PCtowi z prawdziwego zdarzenia, tak więc jeśli nie chcesz wyrzucić kilka dobrych kafli w błoto to polecam przemyśleć, a najlepiej zasięgnąć opinii innych zaufanych osób i podjąć przemyślaną decyzję. Niestety, ale technologii się nie oszuka i dla każdego laptopa, który obecnie jest do kupienia można znaleźć PCtowy odpowiednik, który jest 3x wydajniejszy i kosztuje o 1/3 mniej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi peceta zbytnio nie opłaca się co tydzień przewozić z Niemiec do Polski nie sądzisz? :) Za kilka dni będę miał stałe łącze i jak będzie wszystko ok (pingi) to najprawdopodobniej zakupie jakąś lepszą maszynkę. Przed chwilą przeglądałem jeszcze raz oferty oraz testy i wybiorę chyba pomiędzy dwoma modelami
- http://www.komputronik.pl/index.php/product/229285/Komputery/Laptopy/MSI_GT60_2OD_431XPL.html
- http://sklep.benchmark.pl/product/215080/Komputery/Laptopy/MSI_GT60_2OD_429XPL.html

Drugi posiada Dysk 750GB + 2x 128GB SSD (256GB), a ten pierwszy 1TB. Być może udałoby się do tego piewszego wsadzić Dysk 500GB + 2x 128GB co dałoby pewnie ciut mniejszą kwotę. W Niemczech nie płacę prądu więc problem stanowi tylko przewożenie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie laptopa do gier mija się z celem, uwierz. Lepiej kupić porządną stacjonarkę za 4,5k i netbooka za 8 stów.

 

Nie mija i nie trzeba wydawać od razu 8 koła na laptopa by wszystko na nim hulało ;) pomijając Watch doga który na chwilę obecną potrzebuje komputera rodem z Nasa.

Jedynym mankamentem laptopów jest problem z odprowadzaniem ciepła, przez co można doświadczyć throttlingu sprzętowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Watch Dogs, i na grafice AMD HD8790M sobie radzi, cpu i7 4800MQ, 16GB ram, sama grafika nie jest jakoś superwydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Watch Dogs, i na grafice AMD HD8790M sobie radzi, cpu i7 4800MQ, 16GB ram, sama grafika nie jest jakoś superwydajna.

 

Na jakich ustawieniach graficznych grasz? Wszystko na ultra plus max filtry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdzałem, ale zapewne nie. Ale czy w praktyce ma to znaczenie? Najbardziej liczy się fabuła.

Edytowano przez HaPe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu polecam uczyć się na cudzych błędach. Jakiś czas temu znajomy tez kupował "laptopa do gier", za blisko 5-6k, po czym po miesiącu kupił stacjonarkę 1/3x tańszą (za ok. 4k), która wydajnościowo stała jakoś 3x wyżej. I tak, większość PCtowych komponentów wydajnościowo stoi 3x wyżej niż ich odpowiedniki w laptopach, z samego faktu zużycia prądu oraz wielkości.

 

"A mój znajomy kupił sobie najnowszego mercedesa ale twierdził żem u brakowało mocy więc zmienił na ciężarówkę."

Najlepiej jest się uczyć na własnych błędach i pisać posty na podstawie własnych doświadczeń, bo to o czym piszesz to totalna bzdura. Mam laptopa który nawet nie jest do gamingu (przynajmniej nie jest tak sprzedawany), i mimo to wszystko na nim lata i nie brakuje mu mocy. Co do zużycia prądu to standardowy piec z jedną kartą pobiera max 250-300 Watów w stresie, a 160 Watów laptop który posiadam, więc nie wiem czy sprzęt ten jest taki oszczędny. Kiedyś może laptopy do gamingu ssały i były mało wydajnościowe ale technologia nie stoi w miejscu tylko idzie do przodu i wiele w tym temacie się zmieniło.

 

Nawet nie sprawdzałem, ale zapewne nie. Ale czy w praktyce ma to znaczenie? Najbardziej liczy się fabuła.

 

Nie chcę Cię martwić ale sam wątek fabularny jest słaby i krótki :mellow: w 10-12 godzin jesteś w stanie go ukończyć.

 

Co do ustawień to tak ma to duże znaczenie ponieważ gra wygląda zupełnie inaczej na każdych ustawieniach. Niestety brakuje jej optymalizacji przez co na ultra gdzie wygląda najładniej spada drastycznie ilość klatek (poniżej 30fps), co da się odczuć zwłaszcza przy jeździe samochodem.

 

Jeśli ktoś lubi grać w w gry w rozdzielczości 1920x1080 to faktycznie powinien kupić sobie komputer stacjonarny bo laptopy w takiej rozdzielczości strasznie dostają po dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam laptopa XNote, naprawdę mocne kompy, wszystko składasz pod siebie jak Ci odpowiada, sprawdź je na bluemobility ;) laptopy mają super cechę -mega dobre chłodzenie, a nikt nie lubi jak mu się dłonie poca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, polecam laptopy Xnote - świetny sprzęt szyty na miarę. Główne zalety to możliwość własnej konfiguracji i świetny system chłodzenia, ale wadą jest np. "plastikowość" sprzętu. Za taką cenę można oczekiwać chociażby aluminiowej obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

"A mój znajomy kupił sobie najnowszego mercedesa ale twierdził żem u brakowało mocy więc zmienił na ciężarówkę."

Najlepiej jest się uczyć na własnych błędach i pisać posty na podstawie własnych doświadczeń, bo to o czym piszesz to totalna bzdura. Mam laptopa który nawet nie jest do gamingu (przynajmniej nie jest tak sprzedawany), i mimo to wszystko na nim lata i nie brakuje mu mocy. Co do zużycia prądu to standardowy piec z jedną kartą pobiera max 250-300 Watów w stresie, a 160 Watów laptop który posiadam, więc nie wiem czy sprzęt ten jest taki oszczędny. Kiedyś może laptopy do gamingu ssały i były mało wydajnościowe ale technologia nie stoi w miejscu tylko idzie do przodu i wiele w tym temacie się zmieniło.

 

 

Nie chcę Cię martwić ale sam wątek fabularny jest słaby i krótki :mellow: w 10-12 godzin jesteś w stanie go ukończyć.

 

Co do ustawień to tak ma to duże znaczenie ponieważ gra wygląda zupełnie inaczej na każdych ustawieniach. Niestety brakuje jej optymalizacji przez co na ultra gdzie wygląda najładniej spada drastycznie ilość klatek (poniżej 30fps), co da się odczuć zwłaszcza przy jeździe samochodem.

 

Jeśli ktoś lubi grać w w gry w rozdzielczości 1920x1080 to faktycznie powinien kupić sobie komputer stacjonarny bo laptopy w takiej rozdzielczości strasznie dostają po dupie.

 

No to jak w końcu, laptopy kiedyś ssały a teraz są na równi z PCtami czy jednak do full hd trzeba PC kupić? ;)

 

Ja tylko ostrzegam, wasza kasa, kupujcie sobie co chcecie :). Laptopy się nie nadają do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi peceta zbytnio nie opłaca się co tydzień przewozić z Niemiec do Polski nie sądzisz? :)

 

W cenie laptopa do gier, kupisz sobie dwie porządne stacjonarki i pewnie jeszcze na netbook-a na drogę starczy. Więc odpadnie Tobie problem transportu...

Jak sobie kupisz dwie takie same, to wystarczy że w podróż zabierzesz sam dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale też drugi problem miejsce gdzie go postawie nie mam zbytnio gdzie, a tak laptopa postawie tu czy tu i bez zbędnego okablowania jedynie przedłużacz i jestem gotowy. Stacjonarkę też planuje updejtować ale to już pozostanie on w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz odpowiednią obudowę, to stacjonarka nie wiele będzie różnić się wielkością od laptopa do gier. Jak masz TV to możesz podłączyć na stałe, gdzieś pod telewizorem i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No to jak w końcu, laptopy kiedyś ssały a teraz są na równi z PCtami czy jednak do full hd trzeba PC kupić? ;)

 

Archi rozmawiamy o laptopach do gamingu i kiedyś ich cena w porównaniu do tego co oferowały to była parodia. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej bo cenowo jest coraz lepiej do tego wydajnościowo jest ogromna różnica, nie wspominając o tym że coraz więcej firm umożliwia własną konfigurację sprzętową. Laptop który posiadam jest prawie 2,5 razy mocniejszy od mojej wysłużonej stacjonarki, tak wyszło z benchmarków, w grach też jest ogromna różnica, mimo iż PC nie jest aż tak bardzo archaiczny i radził sobie jeszcze w miarę nieźle. Osobiście jestem bardzo zaskoczony wydajnością tego laptopa co mam.

 

Co do fullHD to Da się grać na laptopach bez problemu, tyle tylko że taki laptop będzie dostawał bardziej po dupie niż dobrze wentylowany PC, przez co jest bardziej narażony na uszkodzenia spowodowane przegrzaniem.

 

Należy tez mieć na uwadze wagę tego sprzętu bo większość z tych laptopów do gamingu waży w granicach 3 kilo plus około kilograma w postaci zasilacza, to wcale nie jest mało zwłaszcza jak się tacha takie bydle codziennie ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Archi rozmawiamy o laptopach do gamingu i kiedyś ich cena w porównaniu do tego co oferowały to była parodia. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej bo cenowo jest coraz lepiej do tego wydajnościowo jest ogromna różnica, nie wspominając o tym że coraz więcej firm umożliwia własną konfigurację sprzętową. Laptop który posiadam jest prawie 2,5 razy mocniejszy od mojej wysłużonej stacjonarki, tak wyszło z benchmarków, w grach też jest ogromna różnica, mimo iż PC nie jest aż tak bardzo archaiczny i radził sobie jeszcze w miarę nieźle. Osobiście jestem bardzo zaskoczony wydajnością tego laptopa co mam.

 

Co do fullHD to Da się grać na laptopach bez problemu, tyle tylko że taki laptop będzie dostawał bardziej po dupie niż dobrze wentylowany PC, przez co jest bardziej narażony na uszkodzenia spowodowane przegrzaniem.

 

Należy tez mieć na uwadze wagę tego sprzętu bo większość z tych laptopów do gamingu waży w granicach 3 kilo plus około kilograma w postaci zasilacza, to wcale nie jest mało zwłaszcza jak się tacha takie bydle codziennie ze sobą.

 

Czyli rozumiem, że kupujemy gamingowego laptopa po to, żeby sobie popykać na 800x600 albo max 1366x768, jeszcze zapewne na średnich detalach? OK, nie było pytania. Mamy inne definicje czerpania przyjemności z gry. Moja już 3-letnia stacjonarka i Geforce sprzed ery keplera łatwo daje radę utrzymać Watch Dogsy na Full HD w porządnej jakości. I jest to pierwsza gra, której nie mogę odpalić na "Ultra".

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli rozumiem, że kupujemy gamingowego laptopa po to, żeby sobie popykać na 800x600 albo max 1366x768, jeszcze zapewne na średnich detalach? OK, nie było pytania. Mamy inne definicje czerpania przyjemności z gry. Moja już 3-letnia stacjonarka i Geforce sprzed ery keplera łatwo daje radę utrzymać Watch Dogsy na Full HD w porządnej jakości. I jest to pierwsza gra, której nie mogę odpalić na "Ultra".

 

Na siłę sprowadzasz dyskusję do poziomu nie da się grać na full detalach i w full HD co jest po raz kolejny nie prawdą. Możesz bez problemu grać w w fullHD i na ultra detalach bo te laptopy to uciągną, tylko miej na uwadze że nie mają one dobrego chłodzenia co doprowadza do większego zużycia podzespołów.

 

Jeszcze jedna rzecz odnośnie grania w fullHD. Wiele gier nowych (bo o starych nie będę wspominał) nie jest dostosowanych do tej rozdzielczości niby można ustawić 1920x 1080 ale efekt będzie taki że wszystko na ekranie się zmniejszy i dostanie kontrastu a to nie jest fullHD tylko oszukiwanie graczy. Jeśli ktoś lubi grać w takie gry przez lupę by cokolwiek zobaczyć lub co gorsza przeczytać no to na prawdę musi być wiernym fanem albo masochistą. Owszem są gry które w pełni poprawnie obsługują HD ale na prawdę jest ich nie wiele. Na pewno tych gier będzie przybywać bo będą wymuszać to nowe konsole które w końcu posiadają wystarczającej mocy na fullHD.

 

Odnośnie Watch Dog-a to gdybyś zajrzał na forum Bugisoftu to wiedziałbyś że ludzie posiadający gtx780 w sli mają takie same jazdy, bo najzwyczajniej w świecie ta gra nie jest zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×