Skocz do zawartości
jasiek07

Zmiana rejestratora domeny - pytanie

Polecane posty

Witam!

Mam pytanko, chcę przekazać komuś domenę, a także jednocześnie zmienić rejestratora. Czy przy transferze domeny do innego rejestratora, uzupełnia się dane osobiste na nowo (u tej nowej firmy) abym mógł uzupełnić nowe dane?

 

Oraz mam jeszcze pytanie, czy podczas transferu muszę coś ręcznie ustawiać w dnsach? Domena jest skierowana na mój serwer, czy podczas transferu pola A będę musiał znów uzupełnić, czy wszystkie ustawienia dnsów zostaną przeniesione do nich? Ponieważ korzystam z DNS CloudFlare.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od domeny (konkretnie od jej końcówki) i od dostawcy u którego jest utrzymywana.

 

Dla .pl formalnie transfer oznacza tylko zmianę partnera u którego domena jest utrzymywana.

Nie zmienia się wtedy abonent i delegacja domeny (no chyba, że nowy partner po transferze wyśle polecenie aktualizacji danych).

Dla .eu przykładowo trzeba w momencie transferu podać serwery nazw na które domena będzie przedelegowana.

Dla .com/.net/.org podaje się chyba nowe dane abonenta (ale serwery nazw zostają stare).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×