Skocz do zawartości
kacper3355

Problem z ładowaniem Disqusa - Wordpress

Polecane posty

Cześć!

Zastosowałem się do tego poradnika - http://wordpress.org/support/topic/link-to-disqus-comments-2?replies=5 aby ustawić wyświetlanie komentarzy z Disqusa po kliknięciu na ikonkę (wcześniej działało tylko na standardowym systemie komentarzy z WP). Wszystko działa prawie idealnie, ale jest jeden problem: po kliknięciu na ikonkę komentarzy Disqus tak jakby "wykrzacza" się na 0,5 - 1 sekundę po czym ładuję normalnie. Screen jak to "wykrzaczanie" wygląda - http://i.imgur.com/Y3XLjRc.jpg

Jak to naprawić, aby komentarze ładowały się normalnie bez żadnych krzaczków? Używam szablonu Hueman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną wtyczkę Disqusa. Ten screen jest właśnie z tej 0,5 - 1 sekundy, po tym czasie Disqus ładuje się normalnie. I właśnie tą 0,5 - 1 sekundową przerwę chcę wyeliminować.

 

Wysłałem Ci na PW link do strony, zobacz sam jak to wygląda :)

Edytowano przez kacper3355 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś jest nietak z szablonem albo z którąś z wtyczek, ale na ślepo nie jestem w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z szablonem wszystko jest ok, przedtem było ok (zanim zastosowałem się do poradnika wyżej, aby przycisk przenosił do komentarzy Disqusa, a nie do tych z Wordpressa).

 

Tobie również wysłałem link do strony i dokładniejszego screena o co chodzi na PW :)

 

Wielkie dzięki wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy!

Edytowano przez kacper3355 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trwa chyba z 0.1sec :D

Zauważyłem, że np. w miejscach bez komentarzy ten problem sie nie pojawia, ale gdy takowe są to już tak.

W tym pierwszym linku nie ma komentarzy. Niestety nwm co tam jest nietak, ale może to być problem z szablonem.

Opublikuj ten błąd, ten problem na oficjalnym forum WordPress.

Edytowano przez Diego164 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie Disqus and WP, tylko coś po Twojej stronie.

 

Sugestie:

- zmniejsz ilość requestów

- popraw błędy JS na początek (vide Firebug).

 

BTW. Tak oszpecić taki ładny szablon to sztuka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe, pisałem wyżej że przed zastosowaniem tego sposobu z pierwszego postu wszystko było ok :)

Więc to albo Disqus, albo WP. Mógłby ktoś zerknąć na kod z tego tematu - http://wordpress.org/support/topic/link-to-disqus-comments-2?replies=5 ? Zastosowałem się do rad z pierwszego i trzeciego postu. Może coś trzeba by skorygować?

 

Szablon wygląda dobrze, czepiasz się ;)

 

A może istnieje inny sposób na "podczepienie" komentarzy Disqusa w taki sposób i ktoś byłby tak miły wytłumaczyć co i jak? :)

Edytowano przez kacper3355 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szablon wygląda dobrze, czepiasz się ;)

Sorry, ale nie. Wygląda tak szerze mówiąc tragicznie :)

 

A może istnieje inny sposób na "podczepienie" komentarzy Disqusa w taki sposób i ktoś byłby tak miły wytłumaczyć co i jak? :)

Napisałem Ci w pierwszym poście. To jest prawdziwa integracja Disqusa z WP.

 

Eee, a dlaczego nie zainstalujesz wtyczki do Disqusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam zainstalowaną wtyczkę, pisałem Ci. Komentarze działają normalnie ale chodzi mi o ten jeden, malutki przycisk który odpowiada za przenoszenie bezpośrednio do komentarzy - lBrGoGy.jpgTeraz przenosi normalnie do komentarzy Disqusa dzięki zastosowaniu tego poradnika z pierwszego postu, bez tego w ogóle nie działa. Teraz byłoby wszystko ok, gdyby nie problem opisany wyżej. Teraz rozumiesz o co mi chodzi? :)

Edytowano przez kacper3355 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapię. Spróbuj w takim razie zmniejszyć liczbę requestów, bo jest zabójcza i być może to jest powodem - Disqus ładujesz gdzieś za jakimś zamulającym plikiem i dlatego masz ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to pomoże? Tak jak mówiłem, przed zastosowaniem tego poradnika Disqus ładował się normalnie, tyle że ten przycisk nie przenosił do komentarzy.

 

Zamieniłem <a href="<?php comments_link(); ?>"> na <a href="#disqus_thread"> w pliku page-title.php.

Później zamieniłem <?php comments_link(); ?> na <?php the_permalink(); ?>#disqus_thread w pliku content.php i content-featured.php

 

Może coś z tym kodem jest nie tak? Nie chce mi się wierzyć żeby było coś z requestami, skoro przed zamienieniem tych linijek było ok (bez tego błędu, oczywiście przycisk wtedy nie działał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wcześniej mogłeś tego nie zauważyć. Zobacz, ten kod dodaje tylko i wyłącznie hashtag, żeby przenosić automatycznie do kontenera komentarzy. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracałem dzisiaj ze trzy razy do poprzedniej konfiguracji, bez tego kodu - wszystko było ok, nie wyskakiwały żadne cuda. Niby dodaje tylko hashtag, ale jednak działa z drobnym błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że nie masz racji, bo to sprawdziłem. Bez hashtagu pojawia się taka sama lista komentarzy (bez stylów). Zmniejsz liczbę requestów, albo przenieś ładowanie Jd z Disqusa na początek i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez hashtagu może i tak. Przedtem było #comments (nie przenosiło do komentarzy, ale nie wyskakiwały żadne cuda) a teraz jest #disqus_thread

Przy tym pierwszym ten przycisk w ogóle nie działa. Ten drugi za to przenosi normalnie do komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Ci powtarzam: masz problem z żądaniami. Jeśli miałeś hashtag #comments, ale takiego elementu nie było w strukturze DOM, to nawet tego nie widziałeś (bo nie przenosiło Cię na dół).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozumiem :) Kolejnym problemem jest to, że nie mam pojęcia jak mogę zmniejszyć jeszcze ilość żądań. Mam zainstalowany WP Super Cache oraz WP Smush.it. Masz jakiś pomysł? Sorry za pewnie głupie pytania, ale jestem trochę w tym temacie zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WP Super Cache to jedno i to samo. Używałem tego wcześniej, co przysporzyło mi trochę problemów (rozwaliło praktycznie całą stronę) więc od tego czasu trzymam się od tego z daleka. Strona ma wynik 91/100 w Page Speed, działa na bardzo szybkim hostingu. Chciałbym wierzyć, że jest tak jak mówisz, ale na prawdę nie wiem jak mogę jeszcze bardziej przyspieszyć tę stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat - zainstalowałem W3 Total Cache i zastosowałem się do kilku poradników z sieci co do zmniejszania ilości requestów. Nic to nie dało. Ma ktoś jakiś pomysł? Strasznie długo już się z tym męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×