Skocz do zawartości
HaPe

Windows 8 Oem a przeniesienie na inny PC

Polecane posty

Witam,

czy to prawda, że Windows 8 w wersji Oem zakupiony w sklepie, bez brandu na żadną markę sprzętu, może być przeniesiony na inny komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, tak było z każdym systemem, nie możesz jedynie jednego systemu użyć na dwóch komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, jeśli przeniesiesz licencje OEM, będziesz niepoprawny licencyjnie wg. M$. OEM jest przypisywany dożywotnio do sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, jeśli przeniesiesz licencje OEM, będziesz niepoprawny licencyjnie wg. M$. OEM jest przypisywany dożywotnio do sprzętu.

 

Ja bez problemu przerzucałem licki OEM z jednego komputera na drugi i wszystko przebiegało bez problemu, raz miałem problem z aktywacją, więc telefon do MS, poinformowałem ich że nie mogę aktywować systemu, zapytali tylko o przyczynę zmiany komputera i to wszystko, aktywacja po chwili przebiegła pomyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bez problemu przerzucałem licki OEM z jednego komputera na drugi i wszystko przebiegało bez problemu, raz miałem problem z aktywacją, więc telefon do MS, poinformowałem ich że nie mogę aktywować systemu, zapytali tylko o przyczynę zmiany komputera i to wszystko, aktywacja po chwili przebiegła pomyślnie.

Mogłeś ich poinformować jaka jest faktyczna przyczyna problemu - to też byś się dowiedział, że tak naprwdę piraciłeś.

 

Mam licencję VL na 100 PC instaluję na 100000 komputerach, no działa. Ale czy jestem poprawny licencyjnie wg. M$ - NIE.

 

Tak samo będzie w przypadku autora, może i jakimś cudem przeniesie sam klucz i zaktywuje, ale wg. M$ będzie to piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, jeśli przeniesiesz licencje OEM, będziesz niepoprawny licencyjnie wg. M$. OEM jest przypisywany dożywotnio do sprzętu.

 

Tak jest tylko wtedy kiedy robisz to z kluczem brandowanym. Jeśli klucz oem który był przeznaczony dla firmy Dell zainstalujesz na innej maszynie to zgadza się jest to łamanie postanowień licencji. Oczywiście takie klucze są tanie co za tym idzie są dość popularne.

 

Natomiast jeśli zakupisz klucz w pudełku bez brandu to możesz taki klucz przenosić. Oczywiście ilość przenosin jest ściśle określona, i po trzecich przenosinach o ile dobrze pamiętam klucza nie da się aktywować, chyba że wykorzystasz go do celu upgradowania swojego starego sytemu co sam kiedyś uczyniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli system był kupiony osobno, to nawet w przypadku OEM można go spokojnie przenieść na inny komputer. W przypadku windows 8 licencjonowanie się zmieniło i teraz OEM jest dużo bardziej "liberalna".

 

Wysłane z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robson @ nie jest ściśle określona, kiedyś ponoć było 10, w serwisie często przenosimy licencję na nową maszynę i MS nie robi żadnego problemu, trzeba tylko zadzwonić i skorzystać z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś ich poinformować jaka jest faktyczna przyczyna problemu - to też byś się dowiedział, że tak naprwdę piraciłeś.

 

Nigdy nie ukrywalem powodu zmiany komputera, i nikt problemu nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, tak jak zostało wyżej napisane, że przy Windows 8 Microsoft dopuszcza rzeczy, których dotychczas dla wersji OEM nie dopuszczał. Przeniesienie przy zmianie kompa Windows XP OEM na inny komp wg Microsoftu było nielegalne. Gdy kupowałem Windows 8 powiedzieli mi, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przenieść jednak będzie wymagana aktywacja telefonicznie w celu potwierdzenia kodu :)

 

Piszesz o Windows XP. Jasne, że mogę przenieść, ale nie jest to zgodne z ustanowionym przez Microsoft prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustanowionym przez Microsoft prawem

 

 

Całe szczęście, że Microsoft nie może ustalać prawa, to by dopiero się działo ;)

Chodziło Ci chyba o umowę licencyjną pomiędzy klientem a firmą.

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba wspomnieć że taka możliwość (przeniesienie OEM na inny komputer) jest możliwa tylko i wyłącznie w Windows 8. Windows XP, Vista, 7 i 8.1 nie dają takiej możliwości. Można to poprzeć faktem, że na Windows 8 nie ma wersji BOX (tzn. jest, ale tylko jako Upgrade z poprzedniego systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Jejku, niech ktoś da w końcu jakiś konkret. Każdy ma swoje zdanie, każde inne. Dajcie jakieś konkrety z EULA albo oficjalnego artykułu z KB, a nie każdy pisze to, co myśli, że jest faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosz....

http://personaluselicense.windows.com/pl/default.aspx

 

Zwłaszcza kawałek:

 

Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika?
Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz b) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Aby dokonać takiego przeniesienia, Licencjobiorca musi przenieść bezpośrednio na tę inną osobę oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu, a ponadto nie może zachować żadnych kopii oprogramowania. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między komputerami. Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie Get Genuine Windows, Pro Pack lub Media Center Pack tylko razem z licencjonowanym komputerem.

 

Oraz w tabelce tutaj: http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=u7SU0e9YpxF

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Czyli można przenosić zarówno 8 jaki i 8.1 na nowy komputer. Dzięki za konkrety @likufanele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie... tak jak napisałem - tylko Windows 8 OEM. Wersje 8 i 8.1 mają zupełnie inną licencję w tym zakresie. Jak chcesz mieć przenośną 8.1 to musisz kupić wersję BOX.

 

Co ciekawsze, prawdopodobnie można kupić sobie Windows 8 OEM i upgradować ją za darmo do 8.1. Przy przenoszeniu trzeba by tylko usunąć starą instalacje, zainstalować 8 na nowym sprzęcie i ponownie zrobić upgrade. Myślę że nie byłoby problemu z aktywacją w takim przypadku (jest to tylko moje prywatne zdanie).

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robson @ nie jest ściśle określona, kiedyś ponoć było 10, w serwisie często przenosimy licencję na nową maszynę i MS nie robi żadnego problemu, trzeba tylko zadzwonić i skorzystać z automatu.

 

Całkiem możliwe, nie będę się sprzeczał bo tylko raz mi się zdarzyło że podczas wykonywania 3 rozmowy z automatem po wpisaniu kodu uzyskałem informację o tym że system nie może być aktywowany. Po przełączeniu infolinię podali mi informację że przekroczyłem ilość razy przenoszenia i nie mogą mi podać nowego kodu oferując zakup nowego systemu z rabatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, jak już rozmawiamy o tej tabelce, to jak spojrzysz na pierwsze punkty w każdej kolumnie, to przy 8.1 jak i 7 jest taka informacja "Wymagana jest pełna wersja detaliczna w pakiecie.", co de facto oznacza wersję BOX.

 

Co więcej, jak spojrzysz w kolumnie dla Windows 7 jest identyczna informacja o możliwości przeniesienia systemu, ale - biorąc ponownie pod uwagę pierwszy punkt - tylko dla wersji BOX, co jest jeszcze poparte tym, że jak wiadomo wszem i wobec, Windows 7 OEM nie jest przenośny pod żadnym warunkiem.

 

Dodatkowo, tutaj masz jeszcze cytat z odpowiedzi pracownika Microsoftu odnośnie tej samej sprawy: http://www.frazpc.pl/board/odp/312709/5566400

 

Jak więc widać, wg. mnie wszystko przemawia za tym, że Windows 8.1 OEM nie jest przenośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No, a co w sytuacji, w której sam budowałem sprzęt? :> Strasznie to zagmatwane jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, a co w sytuacji, w której sam budowałem sprzęt? :> Strasznie to zagmatwane jest.

 

No to właśnie wszystko wyjaśnia ta tabelka, która - przypominam - zatytułowana jest "Tworzenie komputera na użytek osobisty — porównanie warunków licencjonowania według produktów".

 

Jak chcesz zainstalować 8 - to wybierasz wersję OEM, bo innej i tak nie kupisz. Jak chcesz 8.1 lub 7 - musisz kupić wersję BOX.

 

Przypominam, że cały czas mówimy tutaj o takim systemie, który pozwala na przeniesienie na inny komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No, już siedzę i tak na 8.1. No cóż, zanim aktualny sprzęt mi przestanie wystarczać, będziemy w okolicach Win 9.5 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×