Skocz do zawartości
Gość ASKar

[OVH] VPS, problem z wyłączającymi się usługami.

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie, moi drodzy przejdę do konkretów: Na serwerze mam zainstalowane takie pakiety/aplikacje jak Team Speak 3, serwer multiplayer do jednej z gier oraz serwer WWW. Od jakiegoś czasu, na każdym z VPS`ów męczę się z sytuacją że po jakimś czasie usługi typu: TS3 oraz serwer gry się wyłącza po 24 godzinach, czy tam po 48 godzinach. Serwer gry uruchamiam po przez komendę screen dodając na końcu & - by nie blokować sobie terminala; a serwer TS3 standardowo przez zwyczajne uruchomienie skryptu ./.

Czy jest mi ktokolwiek w stanie wyjaśnić dlaczego te dwie usługi się wyłączają? czym to może być spowodowane.

 

Proszę o pomoc dla laika :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Logi z syslog : http://wklej.to/wZFuh // Chyba że potrzeba Ci logów z innego pliku, więc proszę podaj konkretnie ;).

Sesje screen`a uruchomiłem nie dawno po tym jak usługa się wyłączyła. - Więc jako tako nie ma na to podglądu.

czw, 24 kwi 2014, 15:49:55 CEST - Czyli aktualna.
64 Bits OpenVZ

 

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złe albo stare skrypty odpowiadające za autostart usługi w przypadku jej zawieszenia, czy restartu vps'a.

A jeszcze pytanie.. W jakiej firmie posiadasz vps'a - dedyki.net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Nie, na chwilę obecną posiadam VPS`a w OVH. Najlepszym rozwiązaniem na chwilą obecną było by napisanie skryptu, który miałby za zadanie uruchamiać daną usługę, gdy ona padnie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś wszystko sam, czy według poradników?

 

W starszych poradnikach są po prostu stare skrypty startowe, które takie problemy mogą powodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Aplikacje typu Team Speak 3 oraz serwer gry pochodzą z aktualnych źródeł. Co do samego serwera WWW nie mam zastrzeżeń, bo on nie zalicza jako jedyny padów. Aktualnie problem sprawiają jedynie takie aplikacje jak TS3 i serwer gry. Co jakiś czas samoczynnie się wyłączają i niestety trzeba je ręcznie uruchamiać z konsoli.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Nie sądzę by ktokolwiek mógł atakować te dwie platformy, ze względu na to że wąskie grono użytkowników ma do nich dostęp, po za tym taka sama sytuacja powtarzała się gdy usługi utrzymywałem w webh.pl - skrypty same zaprzestawały działać bez żadnej ingerencji. - Bo nikt z tego nie korzystał przez jakiś czas, a na drugi dzień z rana; trzeba było ponownie je uruchamiać ręcznie z poziomu konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer gry uruchamiam po przez komendę screen dodając na końcu & - by nie blokować sobie terminala

Say what?

 

Jaki sens?

uruchamiasz cokolwiek w screenie bez & na końcu i tyle. Odpalasz drugie okno screena (Ctrl+a i wtedy "d") o ile dobrze pamiętam.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Say what?

 

Jaki sens?

uruchamiasz cokolwiek w screenie bez & na końcu i tyle. Odpalasz drugie okno screena (Ctrl+a i wtedy "d") o ile dobrze pamiętam.

Każdy ma swoje przyzwyczajenia, nie lubię pracować w kilku oknach, bo później się gubię gdzie i co robiłem :D, a tak to wszystko mam w jednym miejscu :).

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Say what?

 

Jaki sens?

uruchamiasz cokolwiek w screenie bez & na końcu i tyle. Odpalasz drugie okno screena (Ctrl+a i wtedy "d") o ile dobrze pamiętam.

 

& to odpalenie danej komendy w backgroundzie. Jeśli odpalasz w & proces taki jak screen, który sam w sobie odpala później coś w backgroundzie (innymi słowy tworzy childa i się wyłącza) to proces subshell odpalający & też wtedy zginie. Wniosek: & jest zbędny bo screen jest nieblokujący (odpala childa i się wyłącza), ale odpalenie z & też nie zaboli.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpal screen bash. W bashu w screenie dopiero odpalaj aplikacje.

 

Normalnie jak child screena (Twoja apka) przestanie dzialac, screen rowniez sie zamknie. Jak odpalisz pierw basha, screen z nim zostanie i bedziesz mogl na nim zobaczyc co aplikacja przed zakonczeniem wyplula na stdout/stderr, a MOGA tam byc informacje, ktorych w logach nie znajdziesz.

 

A ja tam wolę screen -dmS mojeokno "mojakomenda >/tmp/mojlog.txt 2>&1" :D.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To Ci nie zaloguje sygnału, który zabił proces (jeśli taki wystąpił).

 

Prawda, nie jestem pewien ale wydaje mi się, że wrapper z "trap" i "exec" w środku już zaloguje sygnał. Poza tym jak proces umiera to i tak najczęściej SIGSEGV jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vps to VPS... Nikt z was nie zadał najważniejszego pytania :) Jak bardzo 'dojechany' jest ten vps/cała maszyna :) Zależy jak leży i gdzie leży na jednych marny panel + www bedzie sie wieszać przez marność i dostępności zasobów na innym nie zrobi to najmniejszego wrażenia. Kiedyś jak przenosiłem kopie serwera ts3 1:1 przez rózne firmy to na paru vps zwis koński był z czasem :D teraz ta sama kopia na dedyku stoi z 90dni bez restartu, gry wymagają zazwyczaj dużo ramu/procka jesli to vps najnizszych lotów on nie jest tylko Twój, lecz również kolegów paru na tej maszynie a kto wie czy jakichś obliczen nie robią . Z tego co kiedyś patrzyłem, obciązenie procka+ zjadanie zasobów powodowane przez nasze aplikację powoduję zwisy, zazwyczaj bez jakichś widocznych info w logach co najwyżej znajdowałem, że np ts3 umarł :). Najszybciej padaja klienty ts3 jako boty muzyczne do tego zdalna konsola vnc zwis gwarantowany na słabym vps-ie

Edytowano przez czipczop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda. W wielu krzakowatych firmach w Polsce są takie problemy, bo pakują ludzi i zero limitów na vps'y.

Cóż.. OVH też tanio zaczęło vps'y sprzedawać, więc nie zdziwiłbym się gdyby powód problemów był taki sam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby vps miałem również na mysli dobre VPS-y tylko nie dostosowane do naszych potrzeb.np kupujemy vps dedykowanego pod ts3 z limitem 500mhz i 512ram stawiamy tam ts3 do tego www i dziwimy się, że www pada i ma zwis.

 

 

Autorze jak nie znajdziesz nic w logach poprostu zaopatrz się gdzieś w testowy mocny VPS nawet na 2 dni zrób przekierowanie usług (wyszukaj w google socat) przynajmniej sprawdzisz tą opcje.

 

 

Zapomniałem.... nie wszedzie można używać przekierowania nie wiem jak jest w ovh, zawsze można napisać.

Edytowano przez czipczop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Hmm, na chwile obecną udało się to jakoś ustabilizować, od kilku dni serwer i usługi stoją stabilnie. W razie czego wybiorę kolejnego VPS`a z innej firmy i sprawdzę czy to samo będzie się działo :) Mimo wszystko bardzo wam dziękuję za pomoc, mam nadzieję ze jako takich problemów już nie będzie. - a jeśli to nie pomoże, przeniosę się na jakiegoś małego dedyka ;)

 

Tylko czy kimsufi jest odpowiednim wyborem ?

 

PS. Wybaczcie że tak późno odpisuje.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×