Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
patS

Apache Najpopularniejszy = Najbezpieczniejszy?

Polecane posty

Panie i Panowie

link

Myślę, że warto przeczytać. Apache który jest rozwiązaniem darmowym , dostępnym na otwartej licencji gonił gonił Microsoftowskie rozwiązania i mu się udało ;) Widać to szczególnie na wykresie ostatnich 3 lat.

 

Z drugiej strony, zacząłem szukać informacji, na temat bardziej zaawansowanej konfiguracji apache (np. dane kont w bazach danych, cachowanie zapytań ) i w sumie bidusio, prawie nic, jeden?

link

ale może słabo szukałem (brak czasu).

 

A wy, macie może jakieś ciekawe info (arty,tutki) na temat bardziej zaawansowanej konfiguracji apache?

 

pzdr, patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na temat bardziej zaawansowanej konfiguracji apache jak np. dane kont w bazach danych...

Też mnie to interesuje. Gdyby ktoś miał coś do mądrego do powiedzenia w tej kwestii,

to bardzo proszę o ripostę. Widziałem gdzieś w gąszczu stron www jakieś

2 czy 3 moduły do tego, ale to wszystko robiło na mnie takie jakieś niezbyt ciekawe

wrażenie, a potestować jak narazie nie miałem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popularność Apache jest głównie związana z tym, że jest darmowy. Jakby np. Windows Server 2003 / IIS / ASP.NET / Microsoft SQL Server (nie ten Express) byłyby darmowe to pewnie mało kto by o Linuxach/ Apache / PHP / MySQL słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Popularność Apache jest głównie związana z tym, że jest darmowy. Jakby np. Windows Server 2003 / IIS / ASP.NET / Microsoft SQL Server (nie ten Express) byłyby darmowe to pewnie mało kto by o Linuxach/ Apache / PHP / MySQL słyszał.

oj wątpie.

 

Sam narzekam na apache2 bo jest jakby nie bylo "malo optymalny".

mod_cache nie daje z byt duzo ... a testowal ktos deflate i jego dzialanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może nie mało kto ale na pewno by wszystko było bardziej na korzyść Microsoftu (może nie na kożyść, na popularność).

Nie wiem czemu u polaków się utarło, że Windows sie tylko do gier nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux obecnie zyskuje popularnosc jako system domowy wiec raczej nikt o nim nie zapomni ;) a co do PHP.. to jego pozycja przynajmniej narazie jest niezagrozona i nawet bez powstania apache mysle ze php by sobie poradzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwą przyjemność pracować na uczelni z MS Windows 2003 Server i powiem...

że nigdy w życiu nie uruchomię na tym żadnego serwera.

Linuks i jego daemony pracują o wiele wydajniej już out of box,

wszystkie pliki konfiguracjne widać jak na dłoni,

można kombinować, grzebać w źródłach, jest świetna pomoc man,

bogate złoża wiedzy u Pana Google, a przede wszystkim

dowolność w wyborze rozwiązań które są za darmo.

Windows poza okienkami niczego specjalnego nie oferuje(to jest jego główny atut),

z resztą często te okienka są bardzo mało "przejrzyste",

a tą tandetną pomocą systemową to po wydrukowaniu niech się Gates stuknie w łeb. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux obecnie zyskuje popularnosc jako system domowy wiec raczej nikt o nim nie zapomni ;) a co do PHP.. to jego pozycja przynajmniej narazie jest niezagrozona i nawet bez powstania apache mysle ze php by sobie poradzilo

Linux zyskuje popularność bo jest darmowy, jak by Windows był darmowy to nie sądze, żeby ludzie w większej ilości niż 0,01% interesowalo sie lunxem, tymbardziej na desktop.

PHP, gdyż jest darmowe. Choć tutaj akurat nie mam żadnego "ale", byłoby popularne, ale pewnie mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×