Skocz do zawartości
ciamciaj

Ochrona przed DDOS - VPS

Polecane posty

Witam, posiadam forum na IPB (tak jak Wht :) ) Borykam się ostatnio z problemami ataków na mój serwer VPS. Posiada on zabezpieczenie przez cloudflare, jednak ono często nie reaguje odpowiednio. Gdzie moge kupić serwer z dobrymi zabezpieczeniami, moze firewall? Wydaje mi się ze ataki prowadzone są na warstwe aplikacji, nie serwera (takie info dostałem od jakże nie pomocnego supportu Biznes-host).

 

Forum nie było modyfikowane, wykazuje niskie obciążenie w normalnym czasie pracy, a mimo to support upiera się ze to niezoptymalizowanie skryptu IPB...

 

Także co zrobić? Co kupić?

 

Co myslicie o ochronie anty-ddos na OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zachęcam do zapoznania się z nową ofertą na rynku - http://noxio.net - serwery z ochroną DDOS z 4GB RAM od 120 PLN brutto miesięcznie.

Pełna wirtualizacja sprzętowa KVM/VMWare.

W razie pytań zapraszam do kontaktu - info@noxio.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak drogo, technik z naszego forum doradzał nam maszynę na ovh z 4gb ramu za 40zł miesiecznie.

 

Jakies jeszcze propozycje, to ovh da rade z ddos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@Dareksbs & NOXIO.net: OVH w standardzie nie ma ochrony dla warstwy aplikacji...

 

Tania ochrona dla warstwy 7 jest tylko w Cloudflare, u innych ceny skaczą dość mocno w górę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak drogo, technik z naszego forum doradzał nam maszynę na ovh z 4gb ramu za 40zł miesiecznie.

 

Oferowane serwery bazują na wirtualizacji KVM/VMWare.

Gwarantowane zasoby CPU/RAM oraz bardzo dobra wydajność IO daje porównywalne osiągi w działaniu do serwera dedykowanego.

Edytowano przez NOXIO.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co teraz wybrac, cena 120zł na miesiąc jak na nasze potrzeby wydaje się trochę wygórowana.

 

Pakiet pro w cloudflare tutaj wgl pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cloudflare nie działa bo możliwe że "napastnik" wcześniej znał juz główne ip hosta

I dalej po nim wali.

Ale to tylko moje przemyślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także co zrobić?

OVH jest OK, ale Cloudflare ma konfigurowalny poziom ochrony. Podkręć go trochę. Nieco to może będzie uciążliwe dla użytkowników, ale na pewno mniej niż padająca co chwila strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nie wiem co teraz wybrac, cena 120zł na miesiąc jak na nasze potrzeby wydaje się trochę wygórowana.

 

Pakiet pro w cloudflare tutaj wgl pomoże?

Tak, oczywiście po odpowiedniej konfiguracji samego serwera i odpowiedniego przekierowania w DNSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście po odpowiedniej konfiguracji samego serwera i odpowiedniego przekierowania w DNSach.

 

Czy możecie laikowi wyjaśnić jakie są różnice pomiędzy wersją pro i basic w przypadku ataków DDOS? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

W Cloudflare na większość prostych ataków wystarczy wersja basic ( jeżeli strona nie ma SSL ), na coś porządniejszego tylko wersja Business. Przy takich osłonach proxy jak CF, trzeba pamiętać o ukryciu właściwego IP, tak by nie było go nigdzie w DNS czy źródle maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biedny ciamciajuś sobie z forum nie radzi o jak mi przykro :lol: tak to jest jak się bez wiedzy bierze za prowadzenie forum

"Nie wiem czemu tak drogo, technik z naszego forum..." to chyba tego technika z biedronki wytrzasnąłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biedny ciamciajuś sobie z forum nie radzi o jak mi przykro :lol: tak to jest jak się bez wiedzy bierze za prowadzenie forum

 

 

 

bardziej pro jest rejestrowanie się tylko po to by pognębić swoją ofiarę ;) Użycie dossera jest takie skomplikowane, trzeba podać IP i jeszcze rodzaj ataku wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

bardziej pro jest rejestrowanie się tylko po to by pognębić swoją ofiarę ;)

 

Najbardziej pro jest prowadzić forum z technikiem z biedronki.. co kupić, co zrobić?

 

Kolega ciamciaj jest znany z biadolenia że sobie nie radzi, ale na zatrudnienie osoby znającej się na swojej robocie i zapłacenie mu godziwego wynagrodzenia to już przerasta jego możliwości.

Sorry za offtop..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@tomekmarchewka: nie wiem czy wiesz, ale UPC rejestruje który abonent używa określonego IP w danej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej pro jest prowadzić forum z technikiem z biedronki.. co kupić, co zrobić?

 

Kolega ciamciaj jest znany z biadolenia że sobie nie radzi, ale na zatrudnienie osoby znającej się na swojej robocie i zapłacenie mu godziwego wynagrodzenia to już przerasta jego możliwości.

Sorry za offtop..

 

szczególnie że go na to stać :lol:

 

@patrys i co w związku z tym? nic złego nie robie bym miał sie czegoś bać :P

Edytowano przez tomekmarchewka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Myślę, że powinieneś, chociaż adres ip jest tylko poszlaką, ale Twoja historia i stressery juz nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nowe konta. Zostawiacie po sobie nic nie wnoszące wypowiedzi, dodatkowo podważacie autorytet osób trzecich. Jeżeli nie macie nic nowego i pożytecznego do wniesienia, to się nie wypowiadajcie.

 

Ten dział stworzony został w celu poruszania tematów związanych z vps'ami i serwerami dedykowanymi, a nie Waszego biadolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×