Skocz do zawartości
superuser

Certyfikat SSL na VPS?

Polecane posty

Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem.

Potrzebuję zainstalować certyfikat SSL dla swojego CRM postawionego na VPS.

Nie znam się na tych SSL i certyfikatach. To się kupuję pod hosting/domenę/etc. czy jak?

Ktoś mógłby wyjaśnić jak to wygląda? Mam VPS na OVH i domenę pod system dla którego chcę zainstalować SSL u innego dostawcy.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat SSL wykupujesz dla konktretnej domeny a potem instalujesz go na serwerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uściślając, certyfikat wystawiany jest dla konkretnej nazwy hosta. Jeżeli kiedyś będziesz chciał zmienić hosting, to na na nowy serwer należy przenieść certyfikat SSL oraz pasujący do niego klucz prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby wyjaśnić jak to wygląda? Mam VPS na OVH i domenę pod system dla którego chcę zainstalować SSL u innego dostawcy.

 

 

Najlepiej abyś wybrał hostera który pomoże w tego typu sytuacjach.

 

Tak jak wcześniej już zostało powiedziane, certyfikat SSL jest przypisany do nazwy domeny/hostname (CN) i nie jest zależny od hostera i może zostać przeniesiony pomiędzy firmami hostującymi bez ich udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat zawsze jest przypisany do danej domeny, nie do VPS czy jakiegoś IP. jeśli bedziesz chciał to przenieść na innego vps to poprostu na inny vps musi kierować ta domena i po niej musisz się do vps odnosić przy połączeniu do usługi.

 

Tutaj masz trochę więcej info odnośnie certów SSL: https://www.certyfikatyssl.pl/faq/podstawowe-informacje/szczegoly-technologii-ssl.html

Całkiem składnie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamykam, bo zaraz jeszcze 10 osób napisze, że certyfikat jest do domeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×