Skocz do zawartości
hoek

Jak zagospodarować wolny VPS.

Polecane posty

Dysponuje kilkoma serwerami VPS. Ostatnio jeden przestał robić co miał i i tym samym stoi smutny, nieobciążony ;)

 

Przez pewien czas stał na nim serwerek gry Hexenworld, ale to raczej tak w ramach chwilowej rozrywki.

 

Szukam pomysłu jak go zagospodarować.

 

Może macie jakiś pomysł na serwer gry? aplikacji? usługi?

 

Maszyna ma 4 rdzenie, 2 giga ramu, stoi w USA co nie wpływa jakoś tragicznie na transfer i przepustowość.

 

Myślałem ostatnio nad serwerem VPN, ale za dużo potem z tym problemów.

Może właśnie jakaś gra wraz z portalem i statystykami graczy, tylko co?

 

Najbardziej nie daje mi ostatnio jednak spać serwer jabber. Coś ala jabbi.pl

Wykorzystałbym openfire i sparkweb http://www.igniterealtime.org/projects/index.jsp

 

Na początku wiadomo, pomysł do zabawy i poszerzania horyzontów oraz zdobywania nowej wiedzy. Zawsze jak coś chwyci można doinwestować i zbijać kokosy ;)

Z góry mówię, że nie szukam dochodowego pomysłu za darmo i sekretu na wielkie pieniądze a jedynie szukam odpowiedzi jak wykorzystujecie swoje serwerki VPS gdy przestają robić to co miały tak żeby się nie nudziły.

 

Stawiałem już dla samego stawiania serwer VPN, hosting www, Webminy i inne takie tam do zarządzania, serwer proxy, mały serwer pocztowy.

Co jeszcze proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może serwer IRC? Przykład:

http://www.unrealircd.com/

Tym się kiedyś bawiłem :)

Co Ci z takiego irca? Przecież on sam nie wie, co chce stworzyć. Sądzisz, że będzie prowadził w/w serwer z pasji? No chyba nie. Tylko niepotrzebne zamieszanie się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na początku wiadomo, pomysł do zabawy i poszerzania horyzontów oraz zdobywania nowej wiedzy

Czy mówisz, że podstawowe komendy mu wystarczą :)? Zawsze warto spróbować czegoś nowego.

Edytowano przez ArabSmall (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ci z takiego irca? Przecież on sam nie wie, co chce stworzyć. Sądzisz, że będzie prowadził w/w serwer z pasji? No chyba nie. Tylko niepotrzebne zamieszanie się zrobi.

 

Taaak. Ja rozumiem, że jesteś fajny i w ogóle ale to, że ktoś tu na tym akurat forum jest nowy i zadaje pytanie czy też szuka konstruktywnych opinii czy też dialogu, który jest owocny nie znaczy, że nie ma żadnego doświadczenia albo, że jest głupszy czy uboższy w doświadczenie niż właśnie Ty.

Rzeczywiście pełne pasji shutdown jest rewelacyjną i na wysokim poziomie poradą i równie dobrze mogłeś napisać "ej koleś spadówa stąd boś za słaby w te klocki" albo "ej nie jesteś fajny tak jak ja, wypad" naprawdę pierwsze dwa posty i mam ochotę stąd zniknąć tak szybko jak się pojawiłem, naprawdę przyciągasz i zachęcasz do korzystania z tego forum. Ehh te Internety.

Takie stare przysłowie jest wiesz, "mowa jest srebrem a milczenie złotem" i jak ulał pasuje do Twojej wypowiedzi. Nie masz nic ciekawego w temacie do powiedzenia to lepiej nie pisz.

Myślałem, że tego typu fora są jak znalazł do poruszenia tego typu tematu. uhh.

Masz jeszcze jakieś konstruktywne posty w zanadrzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Streamowanie wideo (tv albo graczy) - tylko, żeby problemów z łączami nie było.

2. Może jakiś downloader z serwisów typu youtube, wrzuta, itd?

3. Kilka serwerów głosowych.

4. Kopie zapasowe : )

5. Portal z filmami w hd online?

6. Wesprzyj jakiś większy portal, albo zrób współdzielony i wspieraj hostowanie stron dla klanów.

 

Nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prowadzisz jakiś serwis to zrób na tym wolnym serwerze środowisko zapasowe dla www + baza danych. Możesz również taki serwer spożytkować na serwowanie zdjęć, czy innych plików, których jest dużo w Twoich serwisach. Zastosowań jest wiele - wszystko zależy od Twoich potrzeb i umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ArabSmall

Ciekawe, jednak rzeczywiście nie kręci mnie ten temat.

 

@Lokator

Naprawdę kilka godnych uwagi, np serwery głosowe lub hd online, zastanowię się.

 

@maniektme

Za backup już robi. Nie wspomniałem o tym, ze względu na fakt iż chciałbym aby to była usługa dla ludzi a nie tylko dla mnie.

Jednak to co napisałeś w połączeniu z Owncloud jak wspominał @_Maciej można by było pomyśleć nad backupem dla ludzi. Hmm tylko czy jest sens powielać dropboxa, google drive, obawiam się, że nie mam nic więcej do zaoferowania niż giganci :P

 

ale pomysły fajne, coś będę dłubał, dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie wymyślisz, to zawsze możesz z niego seedboksa zrobić i poseedować co słabiej dostępne pozycje. Ku chwale p2p.

 

*  ubuntu-13.10-desktop-amd64.iso
*           done      883.0 MB Rate:  56.6 /   0.0 KB Uploaded: 896436.4 MB                 [T  R: 1015.22]
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zawsze możesz odpalić na nim publiczny serwer głosowy TS3/Mumble oraz serwer jakiejś gry (CS, Team Fortress 2, Left 4 Dead itp) i dodać do gametracker.com. W skrócie niech służy społeczeństwu skoro i tak już jest opłacony :)

Edytowano przez kaziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@offtop

Znacie moze jakis darmowy panel zarzadzania serwerami mumble za free? :)

Tez posiadam serwer ktory sie nudzi to porozdawalbym takie serwery :D

 

Pozdro.

Edytowano przez Dzejkob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@offtop

Znacie moze jakis darmowy panel zarzadzania serwerami mumble za free? :)

Tez posiadam serwer ktory sie nudzi to porozdawalbym takie serwery :D

 

Pozdro.

 

http://mumble.sourceforge.net/3rd_Party_Applications

 

 

a może jakiś skrypt na kopalnie? typu https://github.com/MPOS/php-mpos lub https://github.com/jgarzik/pushpool

tylko co tam z postawieniem, jak trzeba wybrać dobrą krypto walutę :) a teraz jest tego od groma i trochę. Trzeba by się wstrzelić w coś w miarę nowego gdzie kopalni jest mało a co ma szanse pojawić się na giełdzie.

 

albo może jakiś exchange https://github.com/buttercoin/buttercoin lub https://github.com/davout/bitcoin-central

 

to takie luźne przemyślenia odnośnie krypto walut.

Edytowano przez hoek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o koparkę panowie a kopalnię. Nie chodzi o to by kopać vpsem bo rzeczywiście byłoby to mocne haha, ale chodzi o umożliwienie kopaczom wspólnego obliczania bloku i podział z uwzględnieniem udziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopalnia to w sumie fajny pomysł, ale byś musiał mieć jakąś jedną swoją maszynkę do kopania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, shutdown now.

 

Destroy ! Przy shutdown oplaty nadal beda naliczane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×