Skocz do zawartości
outmc

rezygnacja z usług netii

Polecane posty

Witam !

 

3 lipca 2014 kończy mi się umowa internetowa z firmą Netia.

Oczywiście chciałbym zrezygnować z ich usług.

 

Czy posiada ktoś wzór wypowiedzenia umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj w umowie w jakim z jaką datą musisz rozwiązać umowę i piszesz coś takiego.

Miejscowość, data.

Twoje dane.

Dane Netii

Z dniem ... wypowiadam umowę nr XX na świadczenie usługi XX zachowując xx dniowy okres wypowiedzenia.

 

Podpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem to musi wpłynąć 30 dni przed końcem umowy - jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie sami przedłużą :)

mam czas ale chce to zrobić dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poleconym wyślij, żebyś miał na kwicie, że odebrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale wypowiedzenie zrób w dwóch egzemplarzach i niech Ci napiszą na jednym, że przyjęli osobiście, data i podpis barana, który to przyjmuje.

Dokumenty w Netii lubią znikać, i to nie tylko te na łącza adsl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy czym wtedy za zerwanie takiej umowy kara to góra kilkanaście złotych, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy czym wtedy za zerwanie takiej umowy kara to góra kilkanaście złotych, zgadza się?

 

Coś takiego jak u mnie na FB widziałeś :)

 

660zł w przypadku Orange :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Jak nie wypowiesz umowy w ciągu 30 dni przed zakończeniem umowy, wtedy jest ona przedłużona. W Neostradzie o kolejne 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mylicie trochę pojęcia. Umowy nie należy wypowiadać, tylko złożyć oświadczenie o rezygnacji z usług operatora z końcem terminu umowy na jaki została umowa zawarta.

 

W Neostradzie, o ile nie złoży się powyższego oświadczenia umowa przedłuża się z automatu o 6 miesięcy.

 

W Netii zależnie od oferty promocyjnej, jedne umowy przechodziły na czas nie określony, drugie podobnie jak w neostradzie przedłużały się z automatu na kolejny okres wynikający z umowy promocyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie ma formę oświadczenia, bo podpisuje je jedna strona, więc jaka różnica jak to nazwiemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operator może przyjąć wcześniej przesłane wypowiedzenie i po 30 dniach rozwiązać umowę, następnie obciążyć karą wynikającą z warunków promocji.

 

Oświadczenie o nie przedłużaniu umowy poza okres na jaki umowa została podpisana, nie spowoduje takich skutków.

 

Nie jestem prawnikiem, ale moja interpretacja rozróżnia pojęcie wypowiedzenia umowy, a oświadczenie o nie przedłużaniu umowy i zakończeniu tym samym obowiązywania umowy wraz z końcem okresu umownego.

 

Oczywiście można mieć odmienne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operator może przyjąć wcześniej przesłane wypowiedzenie i po 30 dniach rozwiązać umowę, następnie obciążyć karą wynikającą z warunków promocji.

 

Tak jak napiszesz, tak będziesz mieć wypowiedzianą umowe. Proste. Możesz napisać, że natychmiastowo, a możesz napisać, że z końcem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tylko konsekwencje są inne. Zacytuje fragment regulaminu Netii:

 

 

10.10 Po zakończeniu okresu promocyjnego określonego w pkt 1.2. Umowa ulega automatycznemu przedłużeniu na warunkach z Ostatniego Okresu Rozliczeniowego
na kolejnych 12 Okresów Rozliczeniowych, chyba że Abonent na co najmniej 30 dni przed datą upływu okresu obowiązywania Umowy złoży w siedzibie Operatora
lub listownie pisemne oświadczenie o braku woli przedłużenia Umowy.

 

Źródło: http://www.netia.pl/files/pomoc/2013/swp_dla_domu/SWP_-_GigaOferta_-_LLU.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc na 30 dni przed końcem umowy złoże rezygnację i po sprawie :) termin mam 3.07.2014 więc złoże za kilka dni i powinno być ok :)

im wczesniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to najlepiej najpóźniej do 2 czerwca musiałby być kwit u nich. Pamiętaj żeby potwierdzili Ci odbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tyle ? :

 

Miejscowość, data.

Twoje dane.

Dane Netii

Z dniem 03.07.2014 roku wypowiadam umowę nr XX na świadczenie usługi XX zachowując 30 dniowy okres wypowiedzenia.

Podpis.


Przygotowałem coś takiego :

 

 

Kraków, 23.03.2014.

 

Moje dane

Netia SA
skr. poczt. nr 597
40-950 Katowice S105

 

Z dniem 03.07.2014 roku wypowiadam umowę nr XXXX na świadczenie usługi Bitstream zachowując 30 dniowy okres wypowiedzenia.

 

 

Podpis.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, całkowicie chce zrezygnować z internetu :) i nie jestem pewny czy wyżej podany wzór jest odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kraków, 23.03.2014.

Moje dane

Netia SA

skr. poczt. nr 597

40-950 Katowice S105

Oświadczam iż z mojej strony brak jest woli przedłużenia z Państwem umowy nr xxxx, tzn. umowa wygasa z końcem okresu na jaki została zawarta, tj. z dniem 03.07.2014r.

Wysyłasz poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, list musi do nich dotrzeć przed dniem 03.06.2014, możesz równie dobrze owe pismo wysłać po weekendzie.

EDIT:

@HaPe Przecież cały czas pisze o sposobie rezygnacji, całkowitej rezygnacji, z usług Netii.

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×