Skocz do zawartości
adrian1203

Zgłoszenia Do Rankingu Uptime

Polecane posty

tak to zawsze jest- ktos kto ma moze i nawet dobry pomysl ma problemy z jego realizacja. To jest wlasnie taki przyklad- iles firm jest w tym "zamknietym" rankingu, placi za korzystanie a tu nagle statystyki sa resetowane.. Profesjonalizm godny pochwaly. Nie mowiac ze rankign tylko dla "firm" bo on taki super ze osoby prowadzace np darmowy hosting nie moga z niego korzystac. A moze to ograniczenia skryptu? Moze poprostu ktos przecenil swoje mozliwosci? Nie mowiac o tym, ze nawet nie ma zadnego demo dzialania tego systemu dla osob postronnych.. moim zdaniem ten caly system padnie tak szybko jak powstal- no moze jeszcze bedzie istniec 2-3 miesiace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do jor.pl dlaczego mam płacic 15zł tylko dlatego ze ludzie bedą widziec jak dobry darmowy hosting oferujemy?? Wiem ze jestescie sponsorem konta(tak mi się wydaje). Prosze o odpowiedz.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do jor.pl dlaczego mam płacic 15zł tylko dlatego ze ludzie bedą widziec jak dobry darmowy hosting oferujemy?? Wiem ze jestescie sponsorem konta(tak mi się wydaje). Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

 

a kto powiedzial ze wszystko jest zadarmo na tym swiecie? chcesz plac , nie chcesz nie plac. to jak klucic sie o to ze w supermarkecie chca pieniedzy za zakupy. glupota ludzka nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do jor.pl dlaczego mam płacic 15zł tylko dlatego ze ludzie bedą widziec jak dobry darmowy hosting oferujemy?

 

Bo reklama kosztuje. Przestań szukać sensacji bo wychodzi żałośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive odczep sie ode mnie pytanie zadałem do uzytkownika o nicku : "jor" a nie do ciebie!

 

Moim zdaniem powinno być na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj co mówisz bo zaczynasz być denerwujący i to nie tylko w tym temacie. Jak ci się nie podoba że ktoś chce opłaty to nie płać. Proste? Skuteczne? Chcesz mieć reklamę i jeszcze pytasz czemu byś miał za to płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze cena jest niska w porownaniu do innych serwisow typu sup. Warto zaznaczyc rowniez, ze niska nie oznacza adekwatna, tak czeste pady systemu podwazaja jego wiarygodnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

widze ze wystarczyło ze kilka dni nie odwiedzałem tematu a pojawił sie pełno bzdur..

 

po pierwsze.. udział w badaniu jest DARMOWY !! przyjmujemy TYLKO firmy

 

po drugie... powiadamianie o padach kosztuje 25zł miesiecznie od serwera i JEST to opcja DODATKOWA - moze ja wykupic KAZDY, ale nikt nie musi

 

koszt jest "wysoki" ale dlatego ze korzystamy z płatnej, wpełni komercyjnej bramki sms

 

po trzecie... system działa 3 miesiac, start nastapil 1 lipca

 

1 lipca nastapil start TESTOW - a nie stabilnej wersji systemu - podczas okresu testowego SYMULOWALISMY wiele padow aby zobaczyc jak system dziala

 

teraz gdy wiemy ze wszystko jest ok i dziala, zresetowalismy statystyki i system ruszy juz oficjalnie

 

po czwarte... co do ograniczen systemu.. obecnie wykorzystujemy 2% mozliwosci systemu - system obecnie przewidziano dla 1500 serwerów, mamy w bazie 30 ;]

 

 

juz bez po ..

demo systemu istnieje i korzystaja z niego m.in. pracownicy firm zgloszonych do systemu

 

pisalo tez do mnie wiele osob, ktore otrzymywaly dostep do demo po krotkich rozmowach

 

utrzymanie systemu nie jest drogie, ale troszke kosztuje.. na szczescie kilka firm sponsoruje czesc serwerow badawczych - nie sa to firmy tylko z brazny internetowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I oczywiscie ten system jest taki super i wogole ze tylko firmy sa przyjmowane. No ale to zrozumiale- tylko firmy sie licza- a hostingi darmowych kont www sa to ci- Ci "gorsi". Skoro pobieracie oplaty (za opcje dodatkowe jak to nazywacie) mam rozumiec, ze faktury wystawiacie, ze za tym system stoi jakas "firma"? W takim razie prosze o adres strony glownej tego systemu oraz informacje jaka firma za tym stoi, jej nip itd. Ososbiscie mi sie wydaje, ze ktos sobie dorabia na boku - pobiera oplaty za uslugi "dodatkowe" ale czy dziala legalnie? Mam watpliwosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie powinno Ciebie raczej obchodzić, czy pobiera sobie na boku, czy też nie. Płacą mu i tyle, można to uznać za 'datek'... Przecież pieniądze są przelewane dobrowolnie ;-) Za darmo umarło... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koliber2.. zachowujesz sie jak dziecko ktoremu ktos nie chce dac zabawki..

 

Idea systemu jest badanie Uptime firm. Po to system został napisany.

Usługa Sygnałekpowstała bo zaistniała taka potrzeba. Własciciele jednej z firm ktore badałem zapytali o taka mozliwosc, a my uznalismy iz faktycznie jest to dobry pomysl. Oplata za usluge wiaze się z wykupieniem pakietu sms co miesiac. Nie zarabiamy na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 - 25zl za smsy?

O ile wiem jest ich 10 na miesiac

2,5zl/sms? Za ta cene to mozna wykonywac recznie tel do zainteresowanego.

W platnych bramkach placi sie 20gr/sms i nie trzeba zadnych abonamentow i pewnie ranking podpiety jest pod taki system.

 

Co do oplat i legalnosci... US nie obchodzi czy zarabiasz na tym czy nie (czy tez daja to jako dobrowolny datek).. podatek trzeba placic.

 

Zalozmy 25zl * 30 firm * 12 miesiecy = ok 8000zl * 3 lata (bo np wtedy podkabluje ktos zyczliwy) = 24 tys.

Podatek od nieujawnionego zroda przychodu w US to 75% = 18tys podatku do zaplaty

Teraz odsetki ustawowe za kazdy rok to min 20% rocznie (chyba 24) - upraszczajac bardzo oblicznia to bedzie za kazdy rok +1200zl - czyli ostatecznie do zaplaty podatku po 3 latach.... 21600 zl + kara + prokurator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś miał pomysł i wprowadził go w życie. Dodatkowo za niektóre rzeczy musiał zapłacić z własnej kieszeni, wiec chyba nic dziwnego, ze za niektóre usługi firmy musza placic [ o ile chca miec je aktywne]

 

Tez nie placilbys za kogos np 100zl miesiecznie.

Watpie aby bylo to 10 sms'ow. Pewnie jest to sms przy kazdej awarii systemu oraz ew. sms'y z raportami co jakis czas.

 

Żaden z was nie posiada firmy [chyba, że się mylę] i żaden z was [chodzi mi tutaj o krytykujacych] nie płaci Adrianowi za usługę "Sygnałek" wiec nie wiem skad problemy.

 

 

Jeżeli tak wam sie to nie podoba to sami napiszcie taki system i uzywajcie go tak jak chcecie. Osobiście mogę cos takiego dla was napisać [niestety.. to też kosztuje :) ]

 

PS. Adrian, jeśli możesz to wyślij mi na pm'a link do demo systemu lub ew screen'y. jestem ciekaw jak to wyglada :)

 

 

Rubin. Skąd wiesz, ze jest ich 10?? Nikt tego nie napisał. A 10 sms'ow to masz darmowo dziennie na niepewnych bramkach, a ta z uptime musi byc 100% pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferuje usługe, pobiera za nią opłate więc powinien się za nią rozliczać .

Mozna prosić o link do systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

już na pierwszy rzut oka to jest nielegalne i US army Cie scignie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy złożyć to cholerne oświadczenie podatkowe, przy sensownych stawkach za te smsy kwota powinna się zmieścić w kwocie wolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widze ze naprawde szukacie złota - sensacji - tam gdzie jej nie ma. ;]

Koszt uslugi Sygnałek wynosi 25zł i nie zmieni sie. Jezeli ktos chce korzystacto zniej korzysta. Nie placi sie tutaj tylko za sms. Jak juz napisalem od kilku miesiecy z wlasnej kieszeni oplacam serwer glowny systemu. Nie sa to male pieniadze, dlatego staram sie jakos pokryc te koszty z uslug dodatkowych. Nigdy nie zakladalem ze bede na tym zarabiac. Jak juz mowilem Napisalem ta usluge na prosbe jednego z wlascicieli firm.

 

Jezeli chodzi o legalnosc, to skoncze tutaj spekulacje i powiem iz od wszelkich przychodow zwiazanych z systemem odciagany jest podatek Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT:

W ciagu tygodnia mysle bedzie dostepny publicznie serwis monitorujacy w 2ch wersjach:

- darmowy (oczywiscie ograniczony)

- platny (z kilkoma planami)

oba dostepne dla wszystkich zainteresowanych.

 

System dziala i jest testowany od jakiegos juz czasu. Trwaja prace nad wygladem w tej chwili.

 

Troszke konkurencji nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalozmy 25zl * 30 firm * 12 miesiecy = ok 8000zl * 3 lata (bo np wtedy podkabluje ktos zyczliwy) = 24 tys.

 

Firm jest 30, ale nie każda firma ma wykupiony pakiet sygnałek. Moim zdaniem firm które mają wykupiony ten pakiet, jest mniej niż 5... Sam ranking jest bezpłatny, każdy kto posiada firmę i własny serwer może dodać swoją stronę do rankingu. Nie ma tutaj żadnej dyskryminacji dla osób które płaca, a te które nie. Każdy serwer jest monitorowany co minutę. A taka usługa np. w sup.pl, gdzie monitorowanie jest co 5 minut kosztuje 44 zł. Tutaj każdy użytkownik dostaje to za darmo, do tego nie co 5 minut, a co jedną. Oczywiście że są usługi dodatnowe, ale prosze nie wymagajcie, aby właściciel rankingu pokrywał je z własnej kieszeni. Wiadomo, jak chce się coś więcej to trzeba zapłacić. A jak nie to i tak otrzymuje się dość dużo, za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia (lekko OT): jak już serwujecie coś jako XHTML 1.1 to róbcie tak, żeby kod choć trochę przypominał nowoczesne rozwiązania :D

 

Pod drugie, w kolumnie stats podane są liczby, ale co to jest? 12378 czego? Metrów, sekund, kilogramów?

Po trzecie, po czym to jest sortowane? Bo na pewno nie po uptime. Lista uptime sortowana nie po uptime lekko mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie powinien być sortowany według uptimu. W tedy taki ranking jest zdecydowanie czytelniejszy i ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×