Skocz do zawartości
adrian1203

Zgłoszenia Do Rankingu Uptime

Polecane posty

1. Badania serwerow odbywaja sie z 3 niezalerznych maszyn umieszczonych w roznych DC na swiecie

2. Statystyki sa dostepne 'zbiorowo' dla danej firmy, oraz oddzielnie dla danych serwerow

3. Kazdy moze zamiescic button z uptime na swojej stronie www, oraz z miejscem w rankingu** opcja dostępna od 01.10.2006

4. Pady serwera sa archiwizowane i mozliwe jest ich przegladanie z dokladna data i godzina

5. Kazda firma w systemie ma swoja wizytowke z danymi firmy

 

Co do zgłoszen to prosze o zglaszenia od: włascicieli/pracownikow/przedstawicieli danych firm oraz WSZELKICH INNYCH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ZGŁOSZENIEM DANEJ FIRMY !!

 

Poprawne zgloszenie powinno zawierac :

Dane Firmy:

Nazwa:

Adres:

NIP:

REGON:

Kontakt: - numer telefonu, adres e-mail, osoba do kontaktu

WWW:

Logo Firmy (ok. 50px na 300px )

 

Firmy moga zglaszac dowolna ilosc serwerow. W zgloszeniu powinny sie znalesc ich nastepujace dane :

- Adres IP

- Nazwa Serwera - np. Zeus, Demon itp.. gdy nie mają one nazw/oznaczen zostana nazwane I, II, III itp..

- *** Serwerownia w jakiej serwer sie znajduje lub oznaczenie kraju np. PL, USA ale jest to pole dodatkowe

----------------------

Sprawdzanie serwerow odbywa sie co 1 minute.

 

Kontakt:

GG: 5513363

E-Mail: adrians@toya.net.pl

 

Lista Firm:

1. eFuturo.pl

2. MasterNET.pl

3. ETIN.pl

4. eth0.pl

5. Jor.pl

6. Host4ever.pl

7. IQ PL

8. Fastom.pl

9. Host247.pl

10. Cyberdusk (HostPark.pl)

11. no-limit.pl

12. easyISP.pl

13. serveradmin.pl

14. cjc.pl

15. PolFonic

16. Cal.pl

17. eHost.pl

18. Light Hosting

19. Netarteria.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostaję bardzo dużo pytań odnośnie systemu, jego funkcji itp.. Jak już pisałem obecnie jest on niedostępny publicznie, lecz istnieje mozliwosc przetestowania go przed oficjalna premiera. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

 

Pozdrawiam

 

edit..

 

Zgłoszenia do testów przyjmuje tylko od firm zainteresowanych Rankingiem. Zgłoszenia od osob prywantych nie beda rozpatrywane. Z powodu braku wolnego czasu, prosze o kontakt najlepiej na GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rankingu trafia Cyberdusk.pl

 

Start rankingu niestety sie opoznia za zwgledu na oczekiwanie na niezbedne dane od kliku firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat nie umarł, statystyki działają już od jakiegoś czasu. O fakcie nie informowałem publicznie poniewarz caly czas czekam na dane od kilku firm. Niestety ale przeslanie kilku danych jest dla niektorych czynnoscia zbyt trudna aby wykonac ja w okreslonym terminie. Ostatecznie czekamy na dane do 10 czerwca 2006r.

 

O link do obecnych statystyk, moga sie narazie starac tylko firmy z rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat nie umarł, statystyki działają już od jakiegoś czasu. O fakcie nie informowałem publicznie poniewarz caly czas czekam na dane od kilku firm. Niestety ale przeslanie kilku danych jest dla niektorych czynnoscia zbyt trudna aby wykonac ja w okreslonym terminie. Ostatecznie czekamy na dane do 10 czerwca 2006r.

 

O link do obecnych statystyk, moga sie narazie starac tylko firmy z rankingu.

 

A nie latwiej bedzie pominac w Twoim rankingu firmy, ktore Ci nie odpisaly? Skoro tego nie zrobily tyle czasu, to prawdopodbnie nie sa zainteresowane, a szkoda by pozostale firm na tym cierpialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe firmy nie ucierpią. Statystyki wystartowałytak czy siak 14 dni temu. Obecnie w naszej bazie znajduje sie już pokaźna baza padów, wiec niewiem czy dane firmy ucierpia bardziej po ich starcie :mellow:

 

Obecnie ranking, nie ma formy typowego rankingu.. narazie jest to forma katalogu i narazie tak pozostanie. Nie ma sensu tworzyc rankingu, gdy liczba firm jest tak mala. Gdy bede mial ok. 20-30 zgloszen, wtedy zostanie dodany ranking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prace nad systemem zakonczone. Troszke to trwało, ale cały czas testowalismy jak system sie spisuje. Obecnie otwieram liste firm zgłoszonych do systemu.

 

Zgłaszac firmy moze kazdy !! Wszelkie zgloszenia zostana rozpatrzone. Jedyne co wymagamy to prowadzenie działalnosci gospodarczej przez firme oraz własnego serwera dedykowanego.

 

Zgłoszenia - w temacie, na pw, gg, e-mail - prosze wysyłac z nastepujacymi danymi :

 

Dane Firmy:

Nazwa:

Adres:

NIP:

REGON:

Kontakt: - numer telefonu, adres e-mail, osoba do kontaktu

WWW:

Logo Firmy (ok. 50px na 300px ) - adres, lub zalacznik w e-mail

 

Dane serwera/ów

- Adres IP

- Nazwa Serwera - np. Zeus, Demon itp.. gdy nie mają one nazw/oznaczen zostana nazwane I, II, III itp..

- *** Serwerownia w jakiej serwer sie znajduje lub oznaczenie kraju np. PL, USA ale jest to pole dodatkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat ciągnie się jak bajka Pablo Coelho: Ładna, tylko pręty brak.

To gdzie w końcu jest ten wirtualny system??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki - jak i cały system - sa dostepne i dzialaja od 1 lipca 2006 ;]

 

Potwierdzic to moga pracownicy firmy, ktorych serwery brały udział w badaniu.

 

System startuje 1 wrzęsnia, publicznie zostanie udostepniony kiedy zakonczy sie proces rejestracji domeny. Mysle iz date 7 wrzesnia mozna przyjac jako date podania adrsu do systemu i zakonczenia tej jakze milej i ciekawej bajki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto go bedzie hostował jeśli można zapytać? Chyba że to jakiś nowy system i hostują go współdzielnie użytkownicy. To by było ciekawe. Jak ma byż w różnych stronach swiata mierzony to cieżko bedzie to upilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi, myślałem że osoby takie jak Ty - które chyba z braku jakiegoś porzadnego zajęcia lub po prostu z nudów, nie mając nic lepszego do roboty od ciagłego krytykowania i narzekania - już wygineły, ale niestety..

 

z Tego co widze nie masz nic wspólnego z jakąkolwiek firmą hostingową - popraw mnie jeśli się myle.. - nie wypowiadasz się na temat - jak uruchomie forum systemu, będziesz tam mógł zadawac swoja niezliczoną ilość pytań

 

to jest temat w którym powinny znajdować się same zgłoszenia do systemu lub pytania związane ze zgłoszeniami.. nic więcej

 

proszę wszelkie inne osoby o uszanowanie Tego i nie zaśmiecanie tematu

 

wszelkie pytanie proszę wysyłać na PW a ja raz ja 2-3 dni umieszczę na nie odpowiedz w moim pierwszym poście

 

Pozdrawiam,

Adrian Staniszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedna uwage obecnie... rozumiem Adrianie ze współpracujesz z firma JOR.pl ale żeby ranking był wiarygodny nie może być zerowany po każdym spadzie uptime tej firmy. Tak było ostatnio... i tak stało sie dzisiaj z tego co widzę.

 

Druga sprawa, może zamiast ustawienia alfabetycznego zrobisz według uptimu?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja też mam pytanie. Dlaczego serwisy prowadzące działalnośc non-profit czyli nie są zarejestrowani jako firma mają płacić haracz 15zł/miesiecznie tylko po to zeby strona była w rankingu 1 miesiąc. Jak dla mnie powinno byc na odwrót płacą firmy posiadające zarejestrowana działalność gospodarcza a darmowe hostingi nie powinny nic płacić. Chciałem umiescić własnie takowy hosting lecz niestety w tym miesiącu nie mozemy sobie pozwolić na dodatkowe wydatki gdyż planujemy kupno 2 serwera dedykowanego, a za pierwszy też trzeba płacić i to nie są byle jakie maszyny. Dodatkowo zamówilismy nowy design dla naszej strony a jak pewnie wszyscy wiedza to kosztuje.

 

 

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Kozak Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja też mam pytanie. Dlaczego serwisy prowadzące działalnośc non-profit czyli nie są zarejestrowani jako firma mają płacić haracz 15zł/miesiecznie tylko po to zeby strona była w rankingu 1 miesiąc.

Witaj - takie małe pytanie - czy aby na 100% non-profit ? ;)

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie mamy z tego zadnych zysków a strony osób które kozystają z tego serwera nie sa obarczone żadnymi reklamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko jedna uwage obecnie... rozumiem Adrianie ze współpracujesz z firma JOR.pl ale żeby ranking był wiarygodny nie może być zerowany po każdym spadzie uptime tej firmy. Tak było ostatnio... i tak stało sie dzisiaj z tego co widzę.

 

Druga sprawa, może zamiast ustawienia alfabetycznego zrobisz według uptimu?

 

Pozdrawiam,

Kamil

 

Ranking ostatnio resetowany był 1 lipca - była to data startu rankingu, więc rozumiem ze ten reset nie budzi zastrzezen.

 

Następny reset po tej dacie odbył się 2 dni temu. Wystapil niespodziewany bład - podczas pracy nad baza danych - dlatego zresetowałem osobiscie baze, ale juz wtedy wiedzialem ze ranking zostanie powtornie zresetowany 1 wrzesnia

 

Przypominam iz pod koniec lipca w wyniku prowadzonych prac nad systemem - dodawanie usługi Sygnałek - czesc firm zaliczyło pad, ktorego faktycznie nie bylo.. informowalem o tym iz nastapi reset, ale nie wiedzialem kiedy.

 

To ze reset nastapil 2 dni przed 1 wrzesnia spowodowany byl TYLKO awaria bazy danych !! Osoby ktore odwiedzaly system przed resetem natrafily zapewne na błedy w systemie.

 

Odnosnie mojej wspolpracy z Jor.pl, to nie ma ona nic wspolnego z rankingiem. Wspolpracuje z wieloma firmami: eth0.pl, jor.pl, efuturo.pl..

 

Wystarczy przesledzic tematy na forum WH w ktorych atakuje wszystkie te firmy i wytykam błedy..

 

I ja też mam pytanie. Dlaczego serwisy prowadzące działalnośc non-profit czyli nie są zarejestrowani jako firma mają płacić haracz 15zł/miesiecznie tylko po to zeby strona była w rankingu 1 miesiąc. Jak dla mnie powinno byc na odwrót płacą firmy posiadające zarejestrowana działalność gospodarcza a darmowe hostingi nie powinny nic płacić. Chciałem umiescić własnie takowy hosting lecz niestety w tym miesiącu nie mozemy sobie pozwolić na dodatkowe wydatki gdyż planujemy kupno 2 serwera dedykowanego, a za pierwszy też trzeba płacić i to nie są byle jakie maszyny. Dodatkowo zamówilismy nowy design dla naszej strony a jak pewnie wszyscy wiedza to kosztuje.

 

 

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Kozak Kamil

 

Ehh.. rozmawiałem z Panem już chyba z 5 razy i za kazdym razem nasza rozmowa wygląda tak samo.

Tłumaczyłem iż badaniu poddawane będa TYLKO firmy. Niestety Pan Kamil nie chciał tego zrozumiec. "haracz" o którym mówi, to koszt aktywowania najtanszej uslugi dodatkowej dostepnej w systemie.

 

W badaniu moga brać udział TYLKO firmy - posiadajace zarejestrowana dzialnosc gospodarcza (czyli posiadajace nip oraz regon). Systacja ta nie zmieni się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby to dziala od kilku miesiacy i nadal sa resety? A co powiesz za miesiac jak cos znow padnie?

Jezeli nie jestes w stanie zapewnic stabilnosci i ciaglosci dzialania wlasnego systemu jak wiec masz prowadzic wiarygodny ranking?

Slyszalem ze 15zl to za wciagniecie na ranking a z powiadamianiem o padach na SMS to... 25zl miesiecznie :)

 

Czyli kto nie posmaruje ten nie pojedzie. Polowanie na .... [Jeleń] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×