Skocz do zawartości
Weber

Wybór stosownego Oprogramowania

Polecane posty

Witam

 

Wkrotce będę rejestrował działalność gospodarczą w zakresie Hostingu WWW

 

Z racji tego, mam do was skromną prośbe w kwestii pomocy jakiej oczukuje:

 

Zastanawiam się nad wyborem stosownego oprogramowania dla hostingu, między innymi obsługa ze strony użytkownika i administratora, wygodny panel.Z racji tego, iż (CMS) oprogramowań jest wiele, to zwracam się o pomoc w kwestii wyborze czegoś konkretnego za stosowna cene, propozycje.

 

Patrzyłem oferty serwisów oferujące profesjonalne panele do 2,3 tyś złotych, kwota moim zdaniem jest troszke wysoka, aczkolwiek jak na czysty profesjonalizm nie powinien narzekać, aczkolwiek wracając..

 

Wybór oprogramania z (aktualizacji) 2013, wiele tematów widzialem na tym forum z lat 2009/10 także wiele z nich straciło sens z uwagi na wygaśnięte adresy.....posiadamy rok 2014 ;) i zostały wdrożone nowe aktualizacje i ciekawe aspekty CMS, mile widziane propozycje oprogramowań w rozsądnych cenach jak na start kariery firmowej, zintegrowana z płatnościami, łatwość poruszania się etc.

 

Czekam na wasze propozycje.

Dziękuję

 

 

Edytowano przez Weber (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przez męczący dzień, ale chyba Cie nie mogę zrozumieć.....

 

NIe jestem pewien ale czy chciałeś po prostu zadac pytanie:

Jaki panel do zarządzania serwerem jest dobry i tani?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ednet, aczkolwiek nie chciałem wyjść na człowieka ''bez wiedzy i człowieka który nie bierze poważnie rejestracji firmy'' jeśli zadał bym tak proste pytanie, spostrzegany byłbym na pewno inaczej.

 

Dziękuje, aczkolwiek powyższa odpowiedź kolegi podpowiedziała mi o oprogramowaniach nad którymi się zastanawiam, także rozważe DirectAdmin i Cpanel.

 

Dziękuję Ślicznie.

 

Pozostaje mi wykupienie licencji na oprogramowanie.

Edytowano przez Weber (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem oferty serwisów oferujące profesjonalne panele do 2,3 tyś złotych, kwota moim zdaniem jest troszke wysoka, aczkolwiek jak na czysty profesjonalizm nie powinien narzekać, aczkolwiek wracając..

Profesjonalny własny panel hostingowy za 2000zł? Takie rzeczy tylko w erze

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, jest chyba różnica pomiędzy profesjonalnym a "profesjonalnym" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nozo + DA może być fajne :)

 

Nozo chyba bardziej pod gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2k miesięcznie?? to co to za panel musiałby być... chyba taki co sam wszystko robi ;) Licencja Lifetime DA jest o ile dobrze pamiętam za około 300$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2k miesięcznie?? to co to za panel musiałby być... chyba taki co sam wszystko robi ;) Licencja Lifetime DA jest o ile dobrze pamiętam za około 300$

 

Mylisz pojęcie Olu. Co innego soft przeznaczony do wielokrotnej odsprzedaży, co innego kiedy jest to jednorazowa akcja. Spróbuj kupić DA czy cPanel na wyłączność, to pogadamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor pytał o licencję do zainstalowania na swoim serwerze i świadczenia na tym usług hostingowych więc zdaje się że dobrze zrozumiałam ;) Świadcząc usługi hostingowe nie odsprzedajemy softu... i nie mówię rzecz jasna o kupieniu licencji na wyłączność :) no wiadomo przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Nozo chyba bardziej pod gry?

 

Nozo ma wersję pod serwery gier, TS, WWW(+DA o ile dobrze pamiętam) i wkrótce pod VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie że mylicie wątek, orpogramowanie dla hostingu WWW mnie interesuje ;) a nie panel pod gry czy serwery dla gier.

 

Wiecie o co chodzi....mam nadzieje; ) przykładowo mam szablon, swój unikalny dla hostingu, domene i podczepiony pod szablon panel logowania do panelu użytkownika oprogramowania, z poziomu jego ma możliwość zarządzania swoim kontem, płatnościami i i kontem serwera, ftp, bazy danych, domeny, subdomeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maniack, Tak, wiem ;) aczkolwiek rozważam DirectAdmin i Cpanel a następnie dostosuje sobie WHMCS pod Cpanel lub DA - kwestia myślenia nad decyzją wyboru i działania.

Edytowano przez Weber (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor pytał o licencję do zainstalowania na swoim serwerze i świadczenia na tym usług hostingowych więc zdaje się że dobrze zrozumiałam ;) Świadcząc usługi hostingowe nie odsprzedajemy softu... i nie mówię rzecz jasna o kupieniu licencji na wyłączność :) no wiadomo przecież...

 

A ja Ci napisałem z punktu widzenia dostawcy oprogramowania. Sensownego panelu za 2k nie da się napisać, po prostu nie da. Dlatego zaproponowałem próbę kupienia cP czy DA na wyłączność ;)

 

 

maniack, Tak, wiem ;) aczkolwiek rozważam DirectAdmin i Cpanel a następnie dostosuje sobie WHMCS pod Cpanel lub DA - kwestia myślenia nad decyzją wyboru i działania.

 

Ze swojej strony polecę cPanel. Naprawdę wygodny interfejs, sporo rzeczy możesz sobie wyklikać.Ogromna wada to brak wsparcia dla Nginxa, aczkolwiek chyba w DA jest podobnie. DA ma dla mnie duży minus właśnie w postaci interfejsu.

 

Jak się sprawuje w połączeniu z WHMCS czy HB nie powiem, bo nie mam doświadczenia i nigdy takiego połączenia nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak zerkniesz na http://www.licensepal.com/products/cpanel.php to masz jeszcze taniej: ~ $35 dla dedyka. Mam na swoim serwerze - nie da klientów, a dla siebie - często różne rzeczy zmieniam, a do tego to środowisko testowo-developerskie więc zmian czasem sporo, a że typowym adminem nie jestem, to poszedłem w coś wygodnego. Z resztą, na produkcji, gdzie może być Apache 2.4 też stoi ;)

 

Podejrzewam, że funkcjonalność cP i DA jest podobna, ale jak mówiłem, dla mnie interfejs DA to duży minus. Może sprawdź sobie jeden i drugi (bo Pleska chyba nie bierzesz pod uwagę?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plesk może być ciężki dla nowych klientów, przede wszystkim świeżych webmasterach korzystających z pierwszych pakietów jakichkolwiek firm, dla nich liczy się dobra maszyna i wygodna, łatwa obsługa, pamiętam jak sam mialem problem z obsługą dedyka na OVH.... wiesz, przede wszystkim chodzi mi o to, by klient miał wygode i swobodną możliwość poruszania się po końcie hostingowym/administracji - z mojej strony konfiguracja nie będzie czymś ciężkim do realizacji i ogólnie administracja pakietu.

 

Przede wszystkim wersja dla dedyka będzie fanstatyczna, rozważam pewną kwestie wykupienia serwerów w pewnej zagranicznej firmie, także wiele, wiele aspektów będę uwzględniał pod ich dostosowanie dla oprogramowania, w tym przypadku pewnie Cpanel :)

 

Myśle, że skupiał się będę na Cpanel ze względu na niesamotiwą prostote obsługi tak naprawdę.

Edytowano przez Weber (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maniack, Tak, wiem ;) aczkolwiek rozważam DirectAdmin i Cpanel a następnie dostosuje sobie WHMCS pod Cpanel lub DA - kwestia myślenia nad decyzją wyboru i działania.

 

DA zostaw w spokoju to taki trabant który posiadają już wszyscy, dobry dla dzieciaków. Ani to nie ma wyglądu ani funkcjonalności. Chcesz oprzeć usługę o porządne rozwiązania inwestuj w cPanel lub Plesk. Nie będę pisał za i przeciw , ci co siedzą w temacie wiedzą o co chodzi zresztą jak to mówią duży używa dobrych rozwiązań pozostali lecą na DA. Możecie krzyczeć ale taka prawda bo tanio , tyle że tanio nie znaczy dobrze. Dodatkowo zainteresuj się rozwiązaniami od modulesgarden.com bo naprawdę warto co zdecydowanie wyprzedzi większość firm które jadą na gotowcach + DA. Nie wiem czy jest zabronione wklejanie linków czy nie bo tu regulamin zmienia się jak skarpety podobnie jak jego interpretacja. Zresztą nie koniecznie się tym przejmuję. na koniec cPanel lub Plesk chodź ja lubie bardziej ten drugi a klienci sobie również go chwalą + elementy od modulesgarden.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiX - Dziękuję :) na pewno rozważe propozycje, jak pisałem, zostane przy Cpanelu - co do DA to racja, duzo firm go używa.

 

Plesk też jest dobry, aczkolwiek jak na siebie konkretnie rozbudowany i odnosze wrażenie, iż klient może mieć problemy z użytkowaniem, chociaż warto spróbować.

Edytowano przez Weber (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecę Pleska. Od wersji 10 stał się przyjazny dla klienta, a w 11.5 można nazwać go intuicyjnym. Osobiście cPanel mnie nieco przytłacza, ale może dlatego, że miałem bardzo mało okazji by z niego korzystać.

 

Główną wadą Pleska jest cena. Za każdą pierdołę trzeba niestety dopłacać, ale przynajmniej dzięki temu się rozwija. Wsprarcie autorów oceniłbym na dobre. Niestety do supportu SolusVM jeszcze im daleko, ale to już temat na inny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

DA zostaw w spokoju to taki trabant który posiadają już wszyscy, dobry dla dzieciaków. Ani to nie ma wyglądu ani funkcjonalności.

 

haha :D ROTFLMAO ;) Nie ma jak PR0 rada ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirek, bo Ty do maluczkich należysz i się ch..oinke znasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×