Skocz do zawartości
ednet

Zakupy w amazon.com (USA)

Polecane posty

Wiele towarów na www.amazon.com jest tańszych niż w sklepach / esklepach PL (info z wykop.pl).

Czy ktoś z Was zamawiał cos w amazon.com (USA) ?

Interesuje mnie koszt wysyłki do PL (odzież) i czy wogule klient z Polski może tam kupować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli ze stanów koszt wysyłki wynosi $12.99 + $4.49 za sztukę towaru.

Dobra cena przy kilku towarach i jednej paczce.

 

A czy na fakturę na firmę mogę kupić np telefon? Trzeba doliczyć VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

A ma ktoś jakieś info jak tam można zapłacić przez paypal? Bo opcji jako takiej to nie ma, jednak może są jakieś strony wymiany.

W sensie ja płacę przez paypal i w zamian dostaję kod (gift) który wklepuje w amazon. Nie wiem, musi coś takiego działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko karta płatnicza. Ze względu na politykę wewnętrzną Amazon nie dopuszcza innej formy płatności co jednocześnie ma również wpływ na weryfikacje kupującego i jego adresu a co najważniejsze ewentualne zwroty towarów. Faktura jest z reguły dodawana do samej przesyłki lub otrzymujesz ja na maila - ale! Tylko wtedy kiedy sprzedającym jest sam Amazon lub osoba - firma dla której Amazon jest pośrednikiem a sam sprzedający ma zarejestrowana formę prawną umożliwiającą wystawienie faktury jako dowód sprzedaży.

 

Ja często (oby nie powiedzieć, że codziennie ;) ) korzystam z Amazon UK,

 

A ja myślałem że tylko moja druga połowa jest uzależniona od Amazon :unsure:

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazon wszystkie przesyłki pcha UPS-em.

Przyjedzie kurier i będzie miał już wypełniona deklaracje podatkową z wyliczona kwotą cła.

Cło płacisz kurierowi. Bez opłaty nie otrzymasz towaru.

W przypadku nieodebranie (nieopłacenia) wraca do Amazonu.

Ty dostajesz zwrot kasy, pomniejszonej o koszty zwrotnej przesyłki.

 

To czy dany towar podlega bądź nie podatkowi/ocleniu jest decyzją niezależną od Amazona.

Edytowano przez szefunio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem kilka gier na ps3, ale tylko w wersji elektronicznej. Ostatnio była spora promocja na GT4 - chyba 80 złotych. Wersji fizycznej nie wysyłaki, natomiast elektroniczna była sprzedawana bez problemu na polską kartę kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PayPal to eBay ich konkurencja... z tego samego powodu na allegro nie można płacić przez PayPal.

 

 


Przyjedzie kurier i będzie miał już wypełniona deklaracje podatkową z wyliczona kwotą cła.

Cło płacisz kurierowi. Bez opłaty nie otrzymasz towaru.

 

 

Z tym się nie spotkałem, ale może w Polsce tak jest. Do paczki był po prostu dołączony rachunek, który można było opłacić online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobie aliexpress, amazon jest najdroższym sklepem ze wszystkich dostępnych.
Wysyłka pierdoły kosztuje bardzo dużo, dodatkowo zawsze pewny vat.

Na ali kupowałem parę telefonów i tylko w 1. doliczyli 23% vatu.
Na amazon nawet kupując buty, które są niby tańsze o kilka dolarów dopłacimy vatu (10-15$ w zależności od wartości) + ok. 10$ za wysyłkę.

I w sumie wychodzi z przebitką ok 20zł niż w najdroższym sklepie w PL.

Nie wiem czy warto, kiedyś gdy z UK była wysyłka free to się kupowało, teraz to naprawdę nieopłacalne.
Nie mówiąc jeszcze o prowizji dla stron typu usbox, kosmos cena.

 

Sprawdziłem sobie przed chwilą tego della
http://www.amazon.com/Newest-Model-Dell-Ultrabook-Computer/dp/B00RY4X8A4/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1443386513&sr=1-2&keywords=dell

kurs dolara 3,77zł (3155.41 pln łącznie)

wysyłka 0zł

PL

http://www.hitech.com.pl/dell-xps-13,3-i5-4210u-8gb-128ssd-w8.1-dotyk-+-198zl-gratis-o_127986665.html

3698 PLN

wysyłka 0zł

VAT 23% na elektronikę z USA

łącznie już 3881,15zł

 

Odprawa celna DHL 80zł

3961,15

 

Amazon - PL

przebitka 300zł

 

Dzięki postoję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele towarów na www.amazon.com jest tańszych niż w sklepach / esklepach PL (info z wykop.pl).

Czy ktoś z Was zamawiał cos w amazon.com (USA) ?

Interesuje mnie koszt wysyłki do PL (odzież) i czy wogule klient z Polski może tam kupować?

 

Co z tego że jest cena tańsza jak i tak doliczają podatek i cło, co za tym idzie cena dość często jest wyższa. Na ebay-u jest lepiej bo tam od razu można opłacić cło oraz wyliczyć całość i nie ma żadnych niespodzianek przy odbiorze paczki, no chyba że sprzedawca nie pobrał cła i podatku wtedy jest tak samo jak z amerykańskim amazonem.

 

PayPal to eBay ich konkurencja... z tego samego powodu na allegro nie można płacić przez PayPal.

 

Paypal to nie Ebay, od jakiegoś czasu ze względów monopolistycznych firmy musiały się rozdzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamawialem Kindla 3 lata temu koszt wysylki byl taki ze sie oplacal w porownaniu z tym ze miales oryginalna gwarancje, jakieś 12 dolców chyba :) placilem karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zakupić taką maszynę na amazon: http://www.amazon.com/gp/product/B0000CBK1L/sr=8-1/qid=1459078787/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1459078787&sr=8-1

w Polsce kosztuje 1240 zł, wychodzi wstępnie na amazon 730 zł bez kosztów przesyłki, czy od tej kwoty mam jeszcze płacić cło i podatek?? i czy znacie jakiś sposób przesyłki żeby ominąć te opłaty?

ahaa i na stronie pisze jeszcze że overlock będzie współpracował z gniazdkami o 120V, czy będzie pasować do polskich gniazdek??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zakupić taką maszynę na amazon: http://www.amazon.com/gp/product/B0000CBK1L/sr=8-1/qid=1459078787/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1459078787&sr=8-1

w Polsce kosztuje 1240 zł, wychodzi wstępnie na amazon 730 zł bez kosztów przesyłki, czy od tej kwoty mam jeszcze płacić cło i podatek?? i czy znacie jakiś sposób przesyłki żeby ominąć te opłaty?

ahaa i na stronie pisze jeszcze że overlock będzie współpracował z gniazdkami o 120V, czy będzie pasować do polskich gniazdek??

 

"This machine is not recommended for use in countries that do not support 120V AC, even if a voltage adapter is in use."

 

Delikatnie mówiąc: Nie jest zalecane używanie tego urządzenia w krajach gdzie nie jest wspierana obsługa napięcia 120V nawet z wykorzystanie specjalnego adaptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale.... 190 funtów x 5,40 zł + koszt przesyłki to już nie taka atrakcyjna cena w porównaniu z 1240 zł w Pl z gwarancja na 3 lata w kraju.... a z tym gniazdkiem to już wiem że musi być 230 volt :) jednak nie tak tanio w tym przypadku na amazon to wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×