Skocz do zawartości
jasiek07

postfix + dovecot : błedne hasło/login

Polecane posty

witam zainstalowalem postfixa + dovecota na linux. Nie moge sie polaczyc z poczta za pomoca thunderbirda, gdy wpisuje adres email, thunderbird znajduje go i wypelna wszystkie pola, ja wpisuje haslo ktore podalem i jest sprecyzowane w

 

/etc/dovecot/users.conf

 

ale thunderbird po probie polaczenia mowi ze haslo lub login jest bledne... Co jest nie tak?

 

instalowalem serwer wedlug tego poradnika:

 

http://cnedelcu.blogspot.com/2014/01/how-to-set-up-simple-mail-server-debian-linux.html

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrze ustawione rekordy mx dla domeny ?? W chwili obecnej zgłaszają się redirect.ovh.net. → 213.186.33.5 tvnazywo.org. → 212.83.133.7. Wygląda tak jakby Twoją pocztę obsługiwało ovh, a nie serwer dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem w panelu ovh i rzeczywiscie sa 2 mx-y jednego dodalem ja (ten drugi) a od ovh juz byl dodany i nie zauwazylem. teraz go usunalem i zostal tylko ten moj. (korzystam z dnsow ovh)

 

mimo ze podalem adres mojego serwera to i tak jest blad autoryzacji.

 

 

 

jaka jest lokalizacja logów? Niestety w poradniku nie jest podana, a w /var/log/ nie ma nic na temat dovecot

 

 

//moze ktos podpowiedziec jak moj dovecot.conf powinien byc skonfigurowany? Nie moge sobie poradzic z nim przy tym poradniku.

 

moj plik conf:

 

Link

 

 

i nie wiem co mam tu podac:

 

postmaster_address =

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez logów, a najlepiej wglądu w konfigurację serwera pocztowego, ciężko będzie Ci pomóc. Nie wszystkie poradniki są w 100% skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chetnie udostepnilbym logi devcota tylko nie znam ich lokalizacji, wiesz moze gdzie sa? albo jak sie nazywaja. szukalem pliku dovecot.log ale nie znalazlem takiego..

 

a tutaj link do mojego configu:

 

 

/etc/dovecot/dovecot.conf

Link

 

wiem ze na 100% jest zly, tylko nie wiem jak go powinienem poprawic

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie uwierzytelnic, zastapilem wszystkio w pliku

 

z tym:

http://wklej.to/W6yFf

czyli skopiowalem z poradnika o ktorym wspominalem.. tylko nie wiem czy linijke

postmaster_address =

 

dobrze uzupelnilem.

 

Teraz mam problem inny.. Nie moge wysylac ani odbierac emaili. Gdy proboje wyslac to dostaje informacje od thunderbird:

 

Wysyłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ nie udało się połączyć z serwerem SMTP tvnazywo.org. Serwer może być nieosiągalny albo nie przyjmować połączeń SMTP. Należy sprawdzić poprawność ustawień serwera poczty wychodzącej, a następnie spróbować ponownie, albo skontaktować się z administratorem serwera.

 

 

skad moge wziac logi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wspominalem wczesniej,

 

jaka jest lokalizacja logów? Niestety w poradniku nie jest podana, a w /var/log/ nie ma nic na temat dovecot

 

 

moz musze jakos ustawic dovecot zeby tworzyl logi?

 

 

edit://

dobra chyba znalazlem logi gdzies indziej, sprawdze i dam znac

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w logach jest troche info na temat niedostarczonej wiadomosci ale to jest co innego, bo na stronie wczesniej jakies konto mi sie zarejestrowalo i zanim zainstalowalem dovecot i postfixa to pewnie joomla chciala wyslac maila z mojego osobistego maila i byl odrzucany do spamu.

 

tutaj nie moge wogole rozpoczac procesu wysylania maila, gdy thunderbird proboje wyslac wiadomosc, dostaje error ze nie mozna polaczyc z serwerem lub serwer nie zezwala na smtp.

 

logi:

 

http://wklej.org/id/1290721/txt/

Mar  5 14:57:24

pierwsze udane logowanie, po tym jak wprowadzilem zmiany do configu o ktorych wspomnialem kilka postow wyzej

 

a jesli chodzi o

Mar  5 15:10:40 s1 dovecot: This is Dovecot's info log
Mar  5 15:10:40 s1 dovecot: This is Dovecot's warning log
Mar  5 15:10:40 s1 dovecot: This is Dovecot's error log
Mar  5 15:10:40 s1 dovecot: Fatal: This is Dovecot's fatal log

to na to tez nie zwracajcie uwagi, kazalem dovecot wywolac te linijki, zeby potem moc znalesc plik z logami.

 

no i generalnie po zalogowaniu nie ma tu nic na temat bledow z wysylaniem... ten log wyglada na bezuzyteczny, a jedyna interesujaca informacja jest przed pierwszym udanym logowaniem

Mar  5 14:56:24 s1 dovecot: dovecot: Killed with signal 15 (by pid=12241 uid=0 code=kill)Mar  5 14:56:27 s1 postfix/master[12682]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in useMar  5 14:56:29 s1 dovecot: Dovecot v1.2.15 starting up (core dumps disabled)

ale nie wiem o co chodzi.

 

 

Poza tym nic nie nasłuchuje na porcie 25.

 

 

 

tzn.? co powinienem zrobic?

 

 

Jesli nikt nie wie co jest nie tak, to moze ktos podac jakis sprawdzony poradnik jak zainstalowac serwer poczty na debianie? Zalezy mi na czasie, a jak widac nie kazdy poradnik sie sprawdza..

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę porwałeś się troszkę z motyką na słońce. Tutaj masz moim zdaniem lepszy manual, aczkolwiek nie doskonały https://workaround.org/ispmail/squeeze

 

Emaili nie możesz wysłać, bo na porcie 25 nic nie nasłuchuje, czyli serwer pocztowy (postfix) nie jest wogole uruchomiony lub firewall blokuje połączenia, o ile taki posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jedno pytanie jeszcze zanim zrezygnuje z tego, i zaczne od nowa:

 

w email.err mam cos takiego:

 

Mar 5 09:48:42 s1 postfix/master[7701]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 10:25:45 s1 postfix/master[24356]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 10:28:11 s1 postfix/master[13957]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 10:55:56 s1 postfix/master[7219]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 11:05:37 s1 postfix/master[29038]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 11:10:15 s1 postfix/master[5342]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 11:29:21 s1 postfix/master[14907]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 13:10:26 s1 postfix/master[8407]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 13:46:18 s1 postfix/master[28033]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 13:53:48 s1 postfix/master[26883]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 13:55:41 s1 postfix/master[11584]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 13:56:42 s1 postfix/master[20693]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 13:57:26 s1 postfix/master[27287]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 14:01:39 s1 postfix/master[31944]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use
Mar 5 14:04:27 s1 postfix/master[23793]: fatal: bind 0.0.0.0 port 25: Address already in use

co moze powodowac taki blad? postfix jest oczywiscie uruchomiony, jak widac zreszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasami jakiegoś sendmaila na porcie 25?

 

Pokaż netstat -ntpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

netstat -ntpl

Active Internet connections (only servers)
Proto Recv-Q Send-Q Local Address           Foreign Address         State       PID/Program name
tcp        0      0 0.0.0.0:993             0.0.0.0:*               LISTEN      7726/dovecot
tcp        0      0 0.0.0.0:995             0.0.0.0:*               LISTEN      7726/dovecot
tcp        0      0 127.0.0.1:3306          0.0.0.0:*               LISTEN      877/mysqld
tcp        0      0 127.0.0.1:587           0.0.0.0:*               LISTEN      1454/sendmail: MTA:
tcp        0      0 0.0.0.0:5901            0.0.0.0:*               LISTEN      3848/Xtightvnc
tcp        0      0 0.0.0.0:110             0.0.0.0:*               LISTEN      7726/dovecot
tcp        0      0 0.0.0.0:143             0.0.0.0:*               LISTEN      7726/dovecot
tcp        0      0 0.0.0.0:80              0.0.0.0:*               LISTEN      560/apache2
tcp        0      0 0.0.0.0:6001            0.0.0.0:*               LISTEN      3848/Xtightvnc
tcp        0      0 0.0.0.0:22              0.0.0.0:*               LISTEN      710/sshd
tcp        0      0 127.0.0.1:25            0.0.0.0:*               LISTEN      1454/sendmail: MTA:
tcp6       0      0 :::21                   :::*                    LISTEN      1221/proftpd: (acce
tcp6       0      0 :::22                   :::*                    LISTEN      710/sshd

moj plik main.cf

 

http://wklej.org/id/1290812/

 

.

 

Sprobowalem wyslac maila za pomoca tych krokow znalezionych w internecie:

telnet localhost 25(says connected)EHLO howdy.com(returns a bunch of 250 codes)MAIL FROM: somebody@blah.comRCPT TO: (use a real email address you want to send to)DATA (type whatever you want on muliple lines). (this on a single line tells Postfix that the DATA is complete)

i wiadomosc dotarla na mojego maila..

 

 

edit://

 

Dodatkowo na stronie w joomli ustawilem serwer smtp wypalniajac takimi danymi:

 

Obsługa poczty SMTP

Wysyłaj z adresu kontakt@tvnazywo.org

Uwierzytelnianie SMTP Nie

Bezpieczeństwo SMTP Brak

Port SMTP 25

Użytkownik SMTP

Haslo

Serwer SMTP Localhost

 

I emaile sa wysylane bez problemu.

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wysyłasz z sendmaila a z tego co piszesz to chcesz skonfigurować postfixa - wywal więc sendmaila, restartnij postfix i sprawdź czy działa.

 

takie troche wróżenie z fusów bez konsoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zatrzymanie sendmaila nie powinno wystarczec? Bo jesli tak to po zatrzymaniu uslugi sendmail i zrestartowaniu postfixa, nadal mam info

 

Wysyłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ nie udało się połączyć z serwerem SMTP tvnazywo.org. Serwer może być nieosiągalny albo nie przyjmować połączeń SMTP. Należy sprawdzić poprawność ustawień serwera poczty wychodzącej, a następnie spróbować ponownie, albo skontaktować się z administratorem serwera.

 

czy powinienem jednak kompletnie usunac sendmaila?

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak usunac sendmaila? Nie jestem w stanie, apt-get remove i purge sendmail nic nie pomaga, dalej jest,

/etc/init.d/sendmail stop

tez nic nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usunalem wszystko i proboje od nowa

 

proboje zainstalowac teraz przy pomocy tego poradnika

http://www.debian-tutorials.com/how-to-install-and-configure-postfix-dovecot-and-squirrelmail-on-debian-linux

i mam 2 problemy, podejrzewam ze jeden malo znaczacy a drugi gorszy.

Step5. Restart and test Dovecot

wszystko idzie ok do tego momentu:

telnet localhost pop3
Trying 127.0.0.1…
Connected to localhost.
Escape character is ‘^]’.
+OK Dovecot ready.
user test
+OK

 

potem gdy probuje wpisac

pass testpassword

to zamiast zalogowac sie to pisze ze autoryzacja sie nie udala. o co chodzi?


Drugi problem (postanowilem ominac narazie ten 1szy bo wiem ze to sie da jakos naprawic potem).

Step6. Configure Dovecot SASL and Postfix SMTP Auth.

 

w pliku /etc/dovecot/dovecot.conf

mialem juz linijke

auth default {

i linijke

mechanisms = plain login

znajdowaly sie one w tym kawalku kodu:

auth default {
  # Space separated list of wanted authentication mechanisms:
  #   plain login digest-md5 cram-md5 ntlm rpa apop anonymous gssapi otp skey
  #   gss-spnego
  # NOTE: See also disable_plaintext_auth setting.
  mechanisms = plain

zastapilem ten kawalek kodem z poradnika, czyli:

auth default {
socket listen {
client {
path = /var/spool/postfix/private/auth
mode = 0660
user = postfix
group = postfix
}
}
mechanisms = plain login
}

no i niestety przy probie zrestartownia dovecota mam error:

Restarting IMAP/POP3 mail server: dovecotError: Error in configuration file /etc/dovecot/dovecot.conf line 930: Unknown section type (section changed in /etc/dovecot/dovecot.conf at line 898)
Fatal: Invalid configuration in /etc/dovecot/dovecot.conf

 

Dodatkowo zauwazylem ze w /var/spool/postfix/private/ nie ma zadnego pliku auth

Co ja mam zrobic teraz??

Moj plik dovecot.conf
link

 

Moglby ktos zagladnac do srodka i zobaczyc co tam jest nie tak? Co edytor tekstu to linijki u mnie sa inaczej ponumerowane...

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Poradnik, który przytoczyłeś, jest z

 

November 13, 2012
.

Którą wersję dovecot zainstalowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, tamten poradnik odpuscilem sobie, zreszta nie mialem czasu i ponownie wrocilem do proby instalacji, tym razem z tego poradnika:

http://www.nfire.eu/?m=articles&article_id=37

tutaj szlo mi juz latwiej, ale zeby nie bylo za pieknie, rowniez natknalem sie na problem.

Dotarlem do momentu :

Test SMTP POP3 i IMAP

i przetestowalem napierw protokol smtp. Udalo sie, wiadomosc wyslalem, oraz dotarla do adresata. Natomiast przy drugim kroku, test POP3 natknalem sie na problem:

Wywolywalem w terminalu komendy pokolei jak poradniku, aczkolwiek po wpisaniu (zgodnie z poradnikiem):

PASS mypass

otrzymalem odpowiedz:

-ERR Authentication failed.

jak dotad wszystko robilem zgodnie z poradnikiem. Dlaczego nie przyjmuje tego hasla? Co powienienem zrobic w tym momencie?

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Naprawdę, wpisałeś dokładnie tak jak przytoczyłeś:

...aczkolwiek po wpisaniu (zgodnie z poradnikiem):

PASS mypass
otrzymalem odpowiedz:

-ERR Authentication failed.

 

?

Masz podać tutaj, zamiast "pass", hasło do konta, z którego testujesz.

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×