Skocz do zawartości
Winkiel

Przenoszenie domeny

Polecane posty

Witam. Mam zarejestrowaną domenę w az.pl. Była ona rejestrowana w promocji na 0 zł i powoli kończy się jej ważność. Chciałbym ją przenieść do OVH. Czy jest w ogóle taka możliwość zważając na to, że rejestrowałem ją za darmo? Słyszałem, że potrzebny będzie mi kod AuthInfo. W panelu klienta jest taka możliwość. Czy ktoś może mnie pokierować, co muszę zrobić i czy w ogóle mogę coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Podanie tego kodu załatwi całą sprawę? Domenę mogę przenieść dopiero jak się skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź warunki promocji jakie były dla tej domeny bo nie bardzo wierzę, że AZ odda domenę po roku bez opłat. Gdyby jednak tak było to nie czekaj do końca tylko teraz transferuj do innego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W celu ustalenia z jakiej promocji korzystasz zwróć się do az.pl. Jeżeli zakupiłeś domenę za 0 zł w promocji, to z dużym prawdopodobieństwem jesteś zobowiązany warunkami promocji do przedłużenia domeny w az.pl.

 

Masz dwa wyjścia:

 

1) Wymusić na az.pl wydanie kodu authinfo dla domeny, co będzie skutkowało obciążeniem Ciebie fakturą z kwotą kary wynikającą z promocji.

 

2) Wykupić opcję na domenę, co będzie skutkowało przejęciem domeny, jeżeli jej nie opłacisz w az.pl i przerwą w dostępności domeny przez bodajże 14 lub 15 dni.

 

Która opcja będzie tańsza trzeba rozważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1) Wymusić na az.pl wydanie kodu authinfo dla domeny, co będzie skutkowało obciążeniem Ciebie fakturą z kwotą kary wynikającą z promocji.

 

 

Nie można wymusić kary za zerwanie umowy promocyjnej lecz naliczenie odsetek karnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej bedzie odnowić domenę w AZ a potem ja wytransfeować. Wytransferowując ją bez odnowienia narażasz się na podwójne koszty bo odnowić ją będziesz musiał u nowego rejestratora a AZ zapewne naliczy Ci koszta związane z niedotrzymaniem warunków umowy - w regulaminach promocji czy umowach zostajesz zazwyczaj zobowiązany do odnowienia domeny. A po wytransfrowaniu domeny i zlamaniu warunków koszty mogą być wyższe niż kwota samego odnowienia a wtedy to juz w ogóle bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

az nigdy w żadnej promocji nie wymagało odnowienia domeny.

Sam nie raz przenosiłem darmowa domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, bo nie wiem jak było czy jest faktycznie. Natomiast wiem, że wiele firm w ten sposób się zabezpiecza przed ponoszeniem ewentualnych strat wynikających z darmowej rejestracji a potem braku odnowienia. Dowiedzieć się szczegółów można czytając umowę/regulamin danej promocji - to nic nie kosztuje :) Kilka lat przepracowałam juz w branży więc spotkałam się z najróżniejszymi sytuacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką wiadomość:

Ja:
 Witam, czy jest konieczność przedłużania domeny z promocji za 0 zł? Czy można przenieść ją bez konsekwencji do innego operatora?

Konsultantka:
Skorzystanie z promocji za 0zł nie zobowiązuje Pana do odnowienia w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Ja:
A co z drugim pytaniem?

Konsultantka:
Dotyczy to również transferu.

Jedyna konsekwencją transferu przed upływem 12 miesięcy od rejestracji, jest niemożność skorzystania z przyszłych promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) haczyk musi być - dostajesz bana na wszystkie promocje.. Ale z drugiej strony tez się nie ma co dziwić.. business is business

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to żadna strata bo nie mam zamiaru tam wracać. Czy ktoś mnie nakieruje w jaki sposób mam przenieść domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz kod authinfo i inicjujesz transfer za jego pomocą u nowego operatora. Potem potwierdzasz link transferowy przesyłany z NASK na adres e-mail podany w danych abonenta domeny (koniecznie zweryfikuj czy jest on aktualny i aktywny) i domena przechodzi do pod pieczę nowego operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podanie tego kodu załatwi całą sprawę? Domenę mogę przenieść dopiero jak się skończy?

 

Żeby zainicjować transfer domeny musisz otrzymać kod authinfo i kliknąć w link, który dostaniesz mailem. Upewnij się, że w panelu klienta masz wpisany poprawny adres.

 

Transfer możesz zainicjować nie później niż 6 dni przed końcem okresu abonamentowego.

 

Jest jeszcze jedna opcja - transfer z odnowieniem. Okres abonamentowy się kończy, domena przestaje być aktywna i na 15 dni trafia do kwarantanny. W tym czasie przenosić domenę do innej firmy, ale pamiętaj, że:

1. przez pewien czas nie będzie działać strona www

2. w firmie, do której przenosisz domenę będziesz musiał opłacić jej odnowienie na kolejny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeniosę 6 dni przed zakończeniem będę musiał zapłacić tylko za rejestrację? E-mail mam poprawny bo za każdym razem jak coś zrobię w panelu dostaję raport z realizacji usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ograniczenia systemu Registry NASK dotyczące możliwości zainicjowania transferu:

- najwcześniej 5 dni po dacie ostatniego transferu lub rejestracji nazwy domeny,

- nie później niż 6 dni przed końcem bieżącego okresu rozliczeniowego.

 

Źródło: http://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html

 

Obyś się zmieścił w powyższych terminach.

 

EDIT:

Sam proces przeniesienia jest prosty. Uzyskujesz kod authinfo od obecnego rejestratora domeny. Następnie np. w OVH w wyszukiwarkę wpisujesz swoją domenę, później zaznaczasz "Przenieś tą domenę do OVH bez zmiany właściciela". Następnie wybierasz dnsy z jakich chcesz korzystać (swoje lub OVH w panelu). Na następnym etapie wpisujesz otrzymany kod authinfo, wybierasz opcję bez hostingu. Tworzysz konto klienta lub logujesz się na posiadane konto w ovh.

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 6 dni przed końcem domeny to nie problem bo jeszcze troszkę czasu mi zostało. Dzięki Wam za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy dobrze rozumiem, że jeżeli domena wygaśnie (.com.pl) to przez 14 dni mogę wykonać transfer z odnowieniem? Kiedyś słyszałam, że 2 czy 3 dni przed końcem kwarantanny już nie można wykonać transferu z odnowieniem, a jedynie można odnowić w dotychczasowej firmie.

 

edt. Dzwoniłam do NASKu, gdyby ktoś jeszcze chciał wiedzieć - transfer z odnowieniem jest możliwy do 5 dni przed końcem kwarantanny (czyli ok. 10 dni po wygaśnięciu domeny). Przez ostatnie 5 dni możliwe jest tylko odnowienie u stareo rejestratora.

Edytowano przez Alicja (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeniosę 6 dni przed zakończeniem będę musiał zapłacić tylko za rejestrację?

Za odnowienie w cenie nowego operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×