Skocz do zawartości
PCziomal

[Szukam] Serwer VPS pod kilka małych stron www i w przyszłości serwer gier

Polecane posty

Witam,

tak jak w temacie - zrezygnowałem z serwera dedykowanego i szukam w miarę niedrogiego serwera VPS (myślę, że do 40 złotych miesięcznie). Będzie na nim aktualnie stało kilka stron www (ok. 100 wejść dziennie), serwer jabbera i być może w przyszłości niewielki serwer gry (MineCraft). O serwerze gry wspominam dlatego, że niektóre hostingi zabraniają ich stawiania.

 

 

Zależy mi na wydajności, ponieważ oprócz dedyka posiadałem do tej pory serwer VPS w Mintshost.pl (ze starszej oferty na zwykłym HDD) - 4 GB RAM, 512 MB SWAP, 50 GB HDD i bodajrze 4x 2.8 GHz, a serwer chodził momentami wolniej niż na jakimś Celeronie z jednym rdzeniem.

 

Szukam konfiguracji z minimum: 1 GB RAM, HDD: 80 GB, CPU: 2 rdzenie (minimum te 2 GHz), transfer conajmniej 700-1000 GB miesięcznie i łącze gwarantowane z 30 Mbps, bo w Mintshost na VPS z tej starej oferty bywało krucho z tym łączem...

Dobrze by było gdyby lokalizacja była w PL.

 

Jeśli ktoś korzysta z nowej oferty VPSów (na SSD) w Mintshost i dobrze mu to działa, to również możecie pisać - ewentualnie przetestuję przez miesiąc :)

 

Proszę również o informacje jak jest z wydajnością (bo cyferki w ofercie to nie wszystko), supportem i uptime.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Ja korzystam z tej nowej oferty w MintsHost.pl.

Nie mam czego się przyczepić, wszystko jest ok. W tym tygodniu opłaciłem serwerek na rok ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mintshost można mieć 25 Mbps za 25 zł, więc myślałem, że za 40 zł tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same problemy jak Ty. Support zapewne napisał Ci, że wszystko jest w porządku. Funkcjonowanie ich vpsów openvz ze starej oferty to żenada. Ja niestety do dnia dzisiejszego się nie przekonałem do openvz - chyba, że dla małego teamspeak'a - to spoko. Jeżeli chodzi o MH to tylko i wyłącznie http://mintshost.pl/vpskvm.php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - gwarantowane, dziś ich nawet pytałem. Tyle, że jakoś dziwnie to "konsultant" tłumaczy, bo najpierw napisał, że każda maszyna "matka" ma symetryka 100/100 Mbps, a później, że "one są podłączone do switcha 1 Gbit, więc te 25 Mbps jest gwarantowane dla każdego". Nie wiem już w co wierzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz znać odpowiedź?; ) Zapytaj co w przypadku wykorzystywania po 25 Mbps przez więcej niż 4 klientów na jednej maszynie jednocześnie : P

 

Żadna firma nie da Ci 100% gwarancji, ale część przynajmniej próbuje do tego dążyć. Ja z łączami w MintsHost nigdy problemów nie miałem, ale znowu overselling procka na openvz dawał w kość.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak - gwarantowane, dziś ich nawet pytałem.

Może firma to potwierdzi oficjalnie, czyli oferują 25 Mbps gwarantowane za 25 złotych miesięcznie? To jest kwota netto czy brutto? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na stronie mints to za 25 zł brutto masz łącze na matce symetryczne 100 Mbit a matka ma 64 GB ram i jeszcze open :) to ile tego łącza jest dla klienta może 1 Mbit/s a gdzie tu dla każdego klienta dać 25 mbits czyli 4 klientów na max wysysających swoje porty i koniec łącza . Jak już w innych tematach został poruszony temat łącza mintshost że coś nie działa jak należy a tu nagle ktoś pisze że w BH jest idealnie ale BH i Mints to jest to samo ta sama serwerownia te same łącza oraz że mints jest marką BH więc odpowiada za tą markę BH...

 

a że mają łącza pod switch 1 Gbit to nie znaczy że tyle łącza dają na matkę

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zaciekawi cię coś z tych firm :

- vipower.pl

- ovh.pl (francja)

- sldc.pl

- hekko.pl

- hosteam.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktoś korzysta z nowej oferty VPSów (na SSD) w Mintshost i dobrze mu to działa, to również możecie pisać - ewentualnie przetestuję przez miesiąc :)

 

 

Co tu da tobie jeżeli w starej ofercie mints ci łącze nie odpowiadało to w tej ofercie także będzie ta sama firma i serwery tylko że inne dyski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z "konsultantem" Mintshost.pl na GG, dowiedziałem się, że od pisania na forum jest inny pracownik, więc przekleiłem Twój post sniferek i otrzymałem odpowiedź:

mintshost.png

Co do Twojego ostatniego posta sniferek - w starej ofercie nie gwarantowali tych 25 Mbps.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz jeżeli piszą na stronie że matka ma łącze symetryczne 100 Mbits to trudno by było utrzymać 5 klientów jeżeli 4 klientów by wykorzystywało w pełni 25 przyznane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MintsHost posiada własne DC więc nie jest problemem zmiana przepustowości gdyby "setka" była za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mintshost posiada własne dc a nie w BH ? ... przecież adresy są BH ... To BH ma 2 serwerownie na tą chwile gdzie nie wiemy o nich ?? Marka mintshost to BH więc jak napisałeś wyżej posiadanie już 2 serwerownie....

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sniferek Kiedyś jak pisałem z mintshost.pl, to pisali, że mają własną serwerownię, do której gość który ze mną pisał poszedł na chwilę więc raczej jest ich własną :P .

 

Co do samego tematu - właśnie zakupiłem VPSa z Datacent.pl, bo dali mi całkiem korzystną ofertę na HVM na PW (zapłacę mniej więcej tyle co w Mintshost.pl za VPS na OpenVZ) i firma wydaje się jakoś tak "bardziej przyjazna" po pierwszej rozmowie na GG. Z tego co się dowiedziałem kolokują serwery w Sprint S.A i również dają mi gwarantowane 25 Mbps (jak jest z tą gwarancją w praktyce to dam jeszcze znać w tym temacie za kilka dni).

 

Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi szukać,

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak pisałem z mintshost.pl, to pisali, że mają własną serwerownię, do której gość który ze mną pisał poszedł na chwilę więc raczej jest ich własną :P .

 

 

Od samego początku istnienia Mintshost mieli serwery w BH firma mintshost była w AIP szczecin a potem BH przejął mintshost jako swoją markę

przykładowo tutaj o tym :

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/38269-mintshostpl-oficjalny-start/?p=323781

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BiznesHost ma całką inną politykę działania, jednakże nie znaczy że są to całkiem niezależne działalności - wręcz przeciwnie.

 

MintsHost jest chwytem marketingowym - młoda, rozwijająca się marka, opierająca praktycznie wszystko na oversellingu ale zachęcająca bardzo atrakcyjnymi cenami. Dzięki współpracy z BH jest w stanie zapewniać jeszcze niższe ceny.

 

BiznesHost jest znowu firmą posiadająca staż i klientów. Nie dają tak aktracyjnych cen, ale są w stanie zapewnić klientowi jakość usług na wyższym poziomie. Od atrakcyjnych cen kosztem jakości jest MintsHost.

 

W ten sposób MintsHost jest w stanie bardzo szybko się rozwijać jako "odrębna" działalność, a BiznesHost ma reklamę i względem jakości (po swojej stronie) i względem cen (po stronie MH - w końcu to ich marka). Powazny klient straci pieniądze w Mints chcąc rozpocząć budżetowo, a potem przejdzie do BiznesHost ze względu na faktyczną jakość usług.

 

Wniosek?

 

Klient zostawia pieniądze w serwerownii BH w obu przypadkach i pozwala rozwijać się Mints : )


Mints, żeby ruszyć - a BH żeby zostać : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a przeczytałeś co napisałeś?

 

Nie dają tak aktracyjnych cen, ale są w stanie zapewnić klientowi jakość usług na wyższym poziomie.

Na dzień dobry 50% + kod rabatowy? Faktycznie, strasznie duże ceny.

 

Powazny klient straci pieniądze w Mints chcąc rozpocząć budżetowo, a potem przejdzie do BiznesHost ze względu na faktyczną jakość usług.

Wniosek?

Morał z tej historii jest taki, że poważny klient nie kupi takiej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - nie zapewniają cen atrakcyjniejszych niż MintsHost, bo nie jest ich celem pozyskanie aż tak nisko budżetowych klientów.

 

Bob, nawet poważni klienci często próbują po najniższej linii oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sniferek Kiedyś jak pisałem z mintshost.pl, to pisali, że mają własną serwerownię, do której gość który ze mną pisał poszedł na chwilę więc raczej jest ich własną :P .

 

Co do samego tematu - właśnie zakupiłem VPSa z Datacent.pl, bo dali mi całkiem korzystną ofertę na HVM na PW (zapłacę mniej więcej tyle co w Mintshost.pl za VPS na OpenVZ) i firma wydaje się jakoś tak "bardziej przyjazna" po pierwszej rozmowie na GG. Z tego co się dowiedziałem kolokują serwery w Sprint S.A i również dają mi gwarantowane 25 Mbps (jak jest z tą gwarancją w praktyce to dam jeszcze znać w tym temacie za kilka dni).

 

Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi szukać,

pozdrawiam.

 

DataCent jest bardzo "przyjazna" tak jak wcześniej Esdata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×