Skocz do zawartości
Magda81

Czy istnieją płatności internetowe z wypłatą via umowa o dzieło?

Polecane posty

Chcę ruszyć mały projekt z płatnością internetową. Projekt jest na tyle mały, że oczywiście nie opłaca mi się zakładać specjalnie działalności gospodarczej, ale chcę, aby z podatkami było wszystko OK.

 

Stąd moje pytanie:

 

Czy istnieją jakieś płatności internetowe (typu payu, dotpay itd), które umożliwiają korzystanie z ich usług osobie bez działalności gospodarczej i gdzie wypłata środków jest na zasadzie umowy o dzieło? (w podobnym systemie działa większość mikropłatności SMS z tym, że mi chodzi o przelewy, a nie SMSy).

Edytowano przez Magda81 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotpay ma również możliwość płatności przelewami, nie są rozliczane na tej zasadzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji niestety, ani w Dotpay, ani w CashBill.

 

Tak jak pisałam w pierwszym poście chodzi mi o wypłatę na "umowę o dzieło" oraz płatności przelewem (a nie SMS).

Edytowano przez Magda81 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej musiałabyś napisać system bilingowy lub moduł do niego który dane klienta by przekształcał w umowę o dzieło generuje ją i na tej podstawie generował rachunek osobowy która ta osoba opłacała by poprzez jakieś szybkie payu. Ale pytanie pierwsze jak podpiszesz umowę przez internet? Nie wiem jak to jest prawnie.

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej musiałbyś napisać system bilingowy lub moduł do niego który dane klienta by przekształcał w umowę o dzieło generuje ją i na tej podstawie generował rachunek osobowy która ta osoba opłacała by poprzez jakieś szybkie payu. Ale pytanie pierwsze jak podpiszesz umowę przez internet? Nie wiem jak to jest prawnie.

 

Weteran WHT nie zrozumiałeś pytania.

 

Chodzi o to, aby umowę o dzieło wystawiał mi pośrednik obsługujący płatności

(w momencie, gdy chcę wypłacić zebrane środki od kupujących).

Jest to standardowe rozwiązanie przy mikropłatnościach SMSem.

 

 

Ja natomiast szukam jakiegoś odpowiednika tego dla płatności przelewem.

 

Tym sposobem, bez DG można legalnie prowadzić sprzedaż.

Ponieważ prawnie jest to zatrudnienie przez firmę obsługującą płatności

(na podstawie umowy o dzieło).

Edytowano przez Magda81 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Weteran WHT nie zrozumiałeś pytania.

Nowy użytkownik, a pytałaś się u konkretnych operatorów czy jest taka możliwość? Bo to chyba najlepiej u źródła się dowiadywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pytałaś się u konkretnych operatorów czy jest taka możliwość? Bo to chyba najlepiej u źródła się dowiadywać.

 

Miłosz, gdyby ktoś z forum wiedział coś konkretnego w tym temacie to byłaby to znaczna oszczędność czasu, zamiast pytać wszędzie o to samo. Możliwości (tj. firm pośredników płatności) jest sporo. Być może jakaś mniejsza mniej znana (ale sprawdzona) firma ma opcję o którą pytam.

Edytowano przez Magda81 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sama prowadzić taki serwer i udostępniać innym swoje usługi typu SMSy o podwyższonych płatnościach musisz mieć:

Własne zaplecze techniczne które będzie wymagał od Ciebie operator ( API VIA Twój biling )

Minimalny dochód na poziomie 20 tyś zł.

 

Jeżeli spełniasz takie wymogi chętnie wprowadzę Cię w dalszą część i pomogę w załatwieniu takiej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh socjalizm... nie ma to jak w państwie na dorobku rzucać ludziom kłody pod nogi na dzień dobry.

 

 

 

Ja natomiast szukam jakiegoś odpowiednika tego dla płatności przelewem.

 

Nie sądze aby coś takiego było legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile jeszcze dla smsów da się to naciągnąć w postaci zlecenia "zachęcania do wysyłki smsów premium",

to "zachęcanie do wykonywania przelewów na konto operatora XYZ" może z dużym prawdopodobieństwem

zostać uznane przez jakiś życzliwy urząd za firmanctwo, więc chyba nikt o zdrowych zmysłach takiej usługi nie zaoferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytacie w ogóle wątek przed napisaniem posta?

 

Maniack dziękuję za Twój post (dziwi mnie, że tyle osób z branży IT nie potrafi przeczytać tak prostego tekstu ze zrozumieniem).

 

Pytanie cały czas jest aktualne.

Edytowano przez Magda81 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lewo bez dg to tylko możesz jakieś bitcoiny albo paypal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×