Skocz do zawartości
jasiek07

php info nie dziala

Polecane posty

czesc, mam pytanie: php i curl zawsze mi dzialaly, teraz mam pewien problem. po postawieniu joomli (ktora wymaga apacha2 i php5) zaczely sie moje problemy. uzywalem skryptu ktory korzystal m.in z php5-curl, apacha itd.

teraz gdy stoi strona www, probowalem dzisiaj uruchomic ten skrypt i ku mojemu zdziwieniu dostalem taka odp z terminala:

PHP Warning: Module 'curl' already loaded in Unknown on line 0 
PHP Warning: Module 'gd' already loaded in Unknown on line 0 
PHP Warning: Module 'mysql' already loaded in Unknown on line 0 
PHP Warning: Module 'mysqli' already loaded in Unknown on line 0 
PHP Warning: Module 'PDO' already loaded in Unknown on line 0 
PHP Warning: Module 'pdo_mysql' already loaded in Unknown on line 0

+ blad 2

PHP Notice:  Undefined offset: 1 in /home/heklind/WeebTV.php on line 540
PHP Warning:  uksort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/heklind/WeebTV.php on line 547

co do 1szego bledu to:

wyczytalem w necie ze tak jakby te procesy sa zdublowane czy cos i zgodnie z radami edytowalem pokolei curl.ini, gd.ini itd usuwajac z nich linijke ";extension=curl.so" odp dla curl itd

problem znikl, natomiast skrypt nadal nie dziala

 

gdyz blad 2 nadal wystepuje. autor skryptu napisal ze jest to spowodowane tym ze nie mam zainstalowanego curla. Tylko ze curl jest w najnowszej wersji (tak mowi terminal) zreszta w najnowszej wersji nawet nie musi byc, zeby dzialal skrypt.

 

skrypt o jakim mowie sluzy do ogladania kanalow z weeba na komputerze w vlc zamiast na stronie, pobiera token streamu itd itp, mniejsza o to, generalnie fragment ktorego dotyczy blad jest odpowiedzialny za pobranie listy kanalow ze strony, i do tego wlasnie sluzyc mial curl (z czym przed zainstalowaniem joomli nie mialem problemu). Jakies rady co mam zrobic?

 

W dodatku kazdy skrypt typu phpinfo.php pokazuje biala strone i tyle, a wczesniej dzialal. Zamiast pokazywac inforamcji o systemie, jest tylko biala strona w przegladarce..

 

WeebTV.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak wspomnialem w 1 poscie usunalem linijke

;extension=curl.so

z pliku

/etc/php5/cli/conf.d/curl.ini

wiec blad

PHP Warning: Module 'curl' already loaded in Unknown on line 0 

przestal sie pojawiac

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sorry, ślepy jestem.

 

Curl masz, jest na liście modułów.

 

Co do białej strony z phpinfo() - czy ta funkcja nie jest wyłączona? Wklej output:

php -i
W logach nic nie ma? Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

index.php mojej strony dziala, tj normalnie laduje mi sie strona.

 

ale jak zrobilem plik info.php

<?php phpinfo(); ?>

i wrzucilem go na serwer to z przegladarki na kompie mam biala strone, w zrodle strony tez nic.

 

hm ale jak go uruchamiam z poziomu konsoli to wyswietla mi wszystko, co jest grane?

 

 

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

index.php mojej strony dziala, tj normalnie laduje mi sie strona.

 

ale jak zrobilem plik info.php

<?php phpinfo(); ?>
i wrzucilem go na serwer to z przegladarki na kompie mam biala strone, w zrodle strony tez nic.

 

hm ale jak go uruchamiam z poziomu konsoli to wyswietla mi wszystko, co jest grane?

 

Ale jesteś pewien, że funkcja phpinfo() zablokowana nie jest? Nie znajduje się na liście disabled_functions?

 

Dalej nie powiedziałeś, czy po wywołaniu pliku z phpinfo() coś w logach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja nie moge znalesc tej funkcji w php.ini, ale zly przegladam albo nie wiem. http://www29.zippyshare.com/v/64553370/file.html

znalazlem taki a on wyglada jakby w nim tylko byly opisane funkcje i tyle. zagladnij tam i sam ocen

 

jest tam linijka disabled_functions, ale nie ma przy niej zadnych modulow wymienionych

 

 

a jak wywolac ten plik z phpinfo()?

 

wpisuje phpinfo() ale nie wiem co dalej? bo jak podaje sciezke do niego to mam

-bash: błąd składni przy nieoczekiwanym znaczniku `/var/www/1/info.php'

poza tym mogla sie ta funkcja sama wylaczyc skoro wczesniej dzialala?

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Fri Jan 24 15:58:10 2014] [error] [client 37.108.62.84] PHP Fatal error: Unknown: Failed opening required '/var/www/1/info.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in Unknown on line 0

[Fri Jan 24 16:00:16 2014] [error] [client 37.108.62.84] PHP Warning: Unknown: failed to open stream: Permission denied in Unknown on line 0

 

 

 

i przy okazji zauwazylem to

[Fri Jan 24 15:46:28 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/phpTest
[Fri Jan 24 15:46:29 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/phpMyAdmin
[Fri Jan 24 15:46:29 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/pma
[Fri Jan 24 15:46:30 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/myadmin

ktos mi sie probuje wlamac?

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra juz widze, dalem oprawnienia do odczytywania dla grupy www-data dla calego folderu www, a nie obielo to tego 1 pliku :x moj blad. Wielkie dzieki, dopiero sie ucze ;)

 

ale dlaczego nie rusza mi WeebTV.php?

PHP Notice:  Undefined offset: 1 in /home/heklind/WeebTV.php on line 540
PHP Warning:  uksort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/heklind/WeebTV.php on line 547

skad ten blad. plik jest w zalaczniku w 1 poscie

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no juz ktos pomogl mi rozwiazac problem, tymczasem w ramie malego offtopu, mozesz mi powiedziec cos na ten temat?

pisalem juz w tym temacie

 

 

i przy okazji zauwazylem to

[Fri Jan 24 15:46:28 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/phpTest
[Fri Jan 24 15:46:29 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/phpMyAdmin
[Fri Jan 24 15:46:29 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/pma
[Fri Jan 24 15:46:30 2014] [error] [client 61.227.75.41] File does not exist: /var/www/myadmin

ktos mi sie probuje wlamac?

 

ktos probowal sie laczyc z tymi dodatkami z jakiegos ip podejrzewam ze proxy. jakim sposobem ktos to robil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły bot, poczekaj aż będziesz miał setki nieudanych prób logowania na roota ; ) Jeśli masz gdzieś phpmyadmin wyłożony "na świat" i się bardzo obawiasz złego bota, to ustaw trudne hasła (NIE pokroju admin1, tylko coś z znakami specjalnymi) i będziesz przed tym w miare zabezpieczony.

 

Przy okazji możesz zainteresować się csf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×