Skocz do zawartości
sh4kr

iFrame i zaczepnia strony w danym miejscu.

Polecane posty

Witam!

 

Mam pewne pytanie odnośnie iframe. Jak wiadomo wczytuje on określoną część danej strony na mojej stronie i dopiero trzeba paskiem przesunąć ją sobie, więc moje pytanie brzmi: Czy da ustawić się tak iframe, żeby wyświetlał mi konkretną część wczytywanej strony?

 

Pozdrawiam!

sh4kr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam (ale mogę się mylić), że robi się to tak jak z linkami wewnętrznymi.
Jeśli jakiś element na stronie ma wartosc id="costam"
to jesli link do strony bedzie strona.pl/jakies/tam/foldery#costam
To strona przy uruchomieniu się automatycznie przewinie się do tego elementu - może działa tez w ramkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko, wstawilem iframe z elementem z innej strony na moja i zamiast pokazywac ten element w iframe to po wejsciu na ta strone przenosi mnie od razu na strone zrodlowa (ta z ktorego ten element pochodzi) dlaczego?? co zrobic zeby temu zapobiec? Przypuszczam ze chodzi o jakis skrypt ktory "zmusza" przegladarke do otwarcia strony w pelnym oknie. Da sie cos zrobic zeby ten skrypt ominac? oczywiscie bez blokowania js, bo chce zeby kazdy mogl to widziec na mojej stronie.

 

znalazlem skrypt ktory omija to zabezpieczenie, ale potrzebny jest do tego adres, ktorego wywolanie daje error "204 no content". mam serwer, co zrobic taka podstrone zeby otrzymac ta odpowiedz? nie wiem jak to zrobic mi do glowy przychodzi tylko odwolanie do pustego katalogu albo pusty plik html, ale nie wywoluje to kodu 204 no content..

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HTML5 na IE10 to ogólnie porażka i nawet rzeczy, które niby są obsługiwane nie zawsze działają.

 

Co do pierwszego pytania - jeżeli strony są w tej samej domenie, można jeszcze użyć JS i atrybutu ScrollTo, ale gdy są w innej, to pozostaje raczej tylko wcześniej opisana metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×