Skocz do zawartości
Krystian Pogrzebienny

Zużycie 100% procesora podczas oglądania filmów na youtube

Polecane posty

Witam

 

Mam taki problem musiałem uruchomić stary komputer i mam na nim problem. Że jak chcę włączyć filmik na YT obojętnie w jakieś jakości na pełny ekran to się przywiesza i zużycie procesora wzrasta na 100%. Także jak uruchomię na małym ekranie ale przejdę na inna zakładkę w przeglądarce to też zaczyna mulić :(

 

A jak oglądam film z PC lub z płyty to wszystko ładnie działa.

 

Mam

procesor: AMD 2,01GHz

Ram: 1,5GB

Karta graficzna: ASUS EAH2600 Series (512 MB)

Windows XP service pack 3

Czego to może być wina ??
Edytowano przez Krystian Pogrzebienny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś uruchomić stary komputer to na 100% jest jasne, że pasta pewnie zaschnięta na amen. Rozkręć obudowę i zmień pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś uruchomić stary komputer to na 100% jest jasne, że pasta pewnie zaschnięta na amen. Rozkręć obudowę i zmień pastę.

A co ma pasta do wydajności, skoro się nie przegrzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musiałeś uruchomić stary komputer to na 100% jest jasne, że pasta pewnie zaschnięta na amen. Rozkręć obudowę i zmień pastę.

 

Nic to nie da...

 

 

Procesor AMD Athlon 64 Processor 3200+ 2.01GHz.

 

Używam przeglądarki google chrome do odtwarzania filmików. Ale próbowałem na innych przeglądarkach i jest tak samo :(

 

Mam 2800+ i dopiero tnie w HD... Do 480 śmiga ok. Zobacz z ciekawości na innej przeglądarce. Spróbuj zaktualizować flasha bo zapewne on jest w użyciu :)

 

 

A pasta jest na procesorze

 

Jak by nie było to by miał temperaturę z 70 stopni... Przeczytaj i pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jaki masz na tym system postawiony i czy masz wszystkie wymagane aktualizacje?

 

Człowieku ty żartujesz chyba ? Winny jest tylko i wyłaczenie słaby procesora nie otworzysz filmów w wyższej rozdzielczości niż 480p nie pozwoli ci na to FLASH który z dnia na dzień wciąga procka jak gąbka... Mam Bartona 2800+ (2Ghz) jest dokładnie taki sam problem, jak u ciebie. Sprawdź IE oraz CHROME i OPERA one najmniej znajdują zasoby na jutube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Człowieku ty żartujesz chyba ?

 

No raczej nie, wystarczy sobie postawić takiego xpeka bez aktualizacji by przekonać się że nawet najnowasza wersja jakiekolwiek przeglądakrki będzie miała problem z działaniem jak w ogóle się uruchomi, a co dopiero odtworzyć film na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie niewiele zdziałasz.

 

Mój Pentium 4 3.0GHz HT ze zintegrowaną kartą graficzną 96MB sobie radzi dobrze z 480p, a jako tako również i z 720p (1080p już nie bardzo). Ale przed chwilą sprawdziłem specjalnie Celerona 2.4 GHz i nawet 360p nie ma ochoty wyświetlać się płynnie.

 

Po pierwsze - kodek. Używany obecnie H.264 oferuje znacznie lepszą jakość przy tej samej ilości bitów na sekundę, ale wymaga znacznie większej mocy obliczeniowej niż stosowane wcześniej H.263 czy popularne w swym czasie DivX/XviD (używając XviD byłem w stanie nawet kodować "na żywo" w czasie rzeczywistym - nagrywanie z telewizji - obraz 640x480 25 klatek na sekundę na Pentiumie 4 1.6). Po drugie - Flash. Obstawiam Flasha, bo sam na swoich komputerach mam stare wersje przeglądarek dostosowane obciążeniem do sprzętu z tamtych lat. Programiści dziś nie przejmują się osobami mającymi stary sprzęt, wykorzystują co się da z najnowszego, a i pewnie niejednokrotnie kuleje na tym optymalizacja wykonywanych procesów (bo skoro i7, a nawet i5 sobie radzą, to po co się męczyć...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, teraz można procesor dwurdzeniowy o wydajności pewnie ze 4x większej od tego za 15zł kupić... Tylko płytę główną na 775 ciężko tanio znaleźć... najtaniej za 85 znalazłem.. Więc nie widzę sensu gatki że "brak optymalizacji" i że przeglądarka na procesorze który powinien dawno temu znaleźć się w muzeum nie chodzi wystarczająco płynnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Krzysiu

Pamiętaj, że wartość pieniądza jest względna. Dla jednego 15zł to nic, dla drugiego to np.6-7 bochenków chleba (licząc np. cenę 2,20 z najbliższego u mnie sklepu). Tym bardziej, jeśli trzeba też zmienić płytę główną, nierzadko pamięć (bo inny typ akurat na nowszej płycie już będzie).

 

Po drugie - mogę się mylić, ale na podstawie pierwszego postu Krystiana w tym temacie wnioskuję, że uruchomił stary komputer w zastępstwie nowszego, którego używał wcześniej, prawdopodobnie tymczasowo, więc jeśli to opcja np. tylko na miesiąc czy dwa, to wolałbym popytać się, czy nie da się czegoś programowo zrobić, zamiast kupować kolejny (trzeci) komputer.

 

Ja mam wciąż P4 3.0 HT, gdy czasowo mi nie działał, używałem wspomnianego Celerona 2.4, w dodatku z dyskami mającymi mnóstwo "bad sectorów". Uznaję, że nie da się na nim oglądać filmów kodowanych w H.264, bo co nieco o wymogach tego kodeka wiem, ale gdybym się nie znał, też pewnie zapytałbym, czy można coś z tym problemem zrobić (na te krótkie okresy, kiedy jako zapasowy komputer jest w użyciu).

 

 

Poza tym... ile niepotrzebnych elektro-śmieci produkujemy globalnie kupując coraz to nowy sprzęt co 2-3 lata, podczas gdy poprzedni wciąż działa, i to bardzo często tylko dlatego, że w nowszym systemie, nowszej przeglądarce programiści zawarli więcej "wodotrysków" wyglądających ładnie, ale przeważającej większości ludzi (zwykłym użytkownikom, nie programistom, grafikom itp.) do niczego tak naprawdę niepotrzebne.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przy YT i flash, zmiana odtwarzacza na HTML5 pomogła.

 

Tapnięte z telewizora

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po drugie - mogę się mylić, ale na podstawie pierwszego postu Krystiana w tym temacie wnioskuję, że uruchomił stary komputer w zastępstwie nowszego, którego używał wcześniej, prawdopodobnie tymczasowo, więc jeśli to opcja np. tylko na miesiąc czy dwa, to wolałbym popytać się, czy nie da się czegoś programowo zrobić, zamiast kupować kolejny (trzeci) komputer.

 

Przepraszam, nie zauważyłem tego.

 

 

Poza tym... ile niepotrzebnych elektro-śmieci produkujemy globalnie kupując coraz to nowy sprzęt co 2-3 lata, podczas gdy poprzedni wciąż działa, i to bardzo często tylko dlatego, że w nowszym systemie, nowszej przeglądarce programiści zawarli więcej "wodotrysków" wyglądających ładnie, ale przeważającej większości ludzi (zwykłym użytkownikom, nie programistom, grafikom itp.) do niczego tak naprawdę niepotrzebne.

 

Mówiłem raczej i tak o procesorach które nie są produkowane od kilku lat, więc i tak i tak ten śmieć elektroniczny już jest wyprodukowany.

 

 

 

Pamiętaj, że wartość pieniądza jest względna. Dla jednego 15zł to nic, dla drugiego to np.6-7 bochenków chleba (licząc np. cenę 2,20 z najbliższego u mnie sklepu).

 

Myślę, że osoby które aż tak muszą liczyć pieniądze, raczej mają cięższe problemy niż "youtube mi zacina"...

 

 

Tym bardziej, jeśli trzeba też zmienić płytę główną, nierzadko pamięć (bo inny typ akurat na nowszej płycie już będzie).

Myślę, że jak ktoś by się spiął i dobrze szukał to w 100zł się zmieści... Niestety płyty na 775 nie chcą tanieć... I te stare sprzęty też można sprzedać - bądź co bądź to jest już raczej sprzęt który nie tanieje a drożeje (pamiętam jak miałem semprona 3000+ na Socket A z jakąś płytą jedną z lepszych - po sprzedaży kupiłem core 2 duo bez dokładania)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie przy odpalonej grze na FB we flashu i youtube na 480px ciągnie bez zacięcia. W HD już nie ogarnia :)

 

 

AMD Athlon 64 Processor 2800+
Podkręcony do 1.98GHz (o 10%).

 

Ale może przez to że komputer prawie nowy bo stał w jakimś biurze... Przelatane miał 40-50 dni online :)

 

 

Edit: left4dead2 śmiga bez problemu :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się kojarzy, że na moim P4 2,4ghz bez problemu youtube chodziło w 480p.
Ba - nawet na starym celeronie 2ghz na s478 godził płynnie chyba.
System nie jest przesycony syfem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No tak, ale później zaczęli robić taki syf że na tym samym sprzęcie tylko w snake-a można na tym YT grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na problem z systemem. Reinstalacja, Chrome i musi działać, ewentualnie w HD może ścinać. Ewentualnie można przez reinstalacją spróbować innych sterowników do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz znajdą się tacy co powiedzą, że "reinstalacja nie jest sposobem", ale myślę jak kolega wyżej że jest. A po reinstalacji się PILNOWAĆ żeby nie instalować żadnego syfu. najlepiej tym mniej zaawansowanym użytkownikom potworzyć konta z mocnymi ograniczeniami i będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×