Skocz do zawartości
Bubkoski

Soyoustart vs SDC

Polecane posty

 

To czemu ta sama osoba, atakując w ten sam sposób, dysponując tą samą siłą ataku jest w stanie zgasić ovh, a 10 minut później nie jest w stanie zgasić HT?

 

a jaka jest zastosowana ochrona taka sama ?

czy HT po prostu wycina cala zagranice i przy okazji atak ? jeżeli tak czy jest ochrona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zastosowana ochrona? - skuteczniejsza

Nie wiem czy podczas ataku na HT serwer jest dostępny zza granicy, w każdym bądź razie jeszcze nikt mi na to nie narzekał, jak kiedyś w przyszłości uda mi się to to sprawdzę.

 

Nawet jeśli HT by wycinało podczas ataku całą zagranicę to dla mnie lepiej, 80% moich klientów to Polacy, więc ucierpi jak coś tylko 20% podczas gdy w OVH ucierpi 100% bo NIKT nie będzie miał dostępu ani Polacy ani reszta świata.

 

 

Mnie nie interesuje w jaki sposób jaka serwerownia się chroni przed atakami, dla mnie liczy się stabilność i dostępność usług w każdym momencie.

 

EDIT:

 

Przepraszam, HT chyba nie wycina zagranicy podczas ataku, bo jak rusek się nade mną znęcał to dla niego host cały czas był dostępny i widział że go nie ruszsa, a wątpię by dysponował botnetami pochodzenia polskiego.

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zastosowana ochrona? - skuteczniejsza

Nie wiem czy podczas ataku na HT serwer jest dostępny zza granicy, w każdym bądź razie jeszcze nikt mi na to nie narzekał, jak kiedyś w przyszłości uda mi się to to sprawdzę.

 

Nawet jeśli HT by wycinało podczas ataku całą zagranicę to dla mnie lepiej, 80% moich klientów to Polacy, więc ucierpi jak coś tylko 20% podczas gdy w OVH ucierpi 100% bo NIKT nie będzie miał dostępu ani Polacy ani reszta świata.

 

To durne OVH wywaliło tylko na 1 Arbor 60tys $ i nie działa ;)

http://www.networkcomputing.com/networking/arbor-networks-peakflow-adds-mitigation-and-geography-based-detection/d/d-id/1232196?

 

napisz do olesa właśnie mieli OVH World TOUR 2014 w waw może sie czegoś nauczy od chłopaków z HT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczby liczbami, fakty faktami (na podstawie moich doświadczeń).

 

Znajdź kogoś kto za drobną opłatą "sprawdzi" OVH i HT pod obciążeniem jakim będzie dysponował. Nie mówię że pierwszy lepszy koleś wywróci Ci serwer w OVH do góry nogami bo tak nie jest, ale jak trafisz na kogoś kto dysponuje czymś więcej to zapewne prędzej ktoś odetnie Ci serwer w OVH, przynajmniej takie moje doświadczenie.

 

 

Nie mówię, że HT jest niezniszczalne bo tak nie jest, na moje potrzeby wystarcza :) OVH troszkę odstaje, ale w ostatni rok i tak bardzo się poprawili w tej kwestii.

 

 

 

 

@cdcd

Miałeś w ogóle sytuacje gdzie byłeś atakowany czy cały czas podpierasz się tylko artykułami i liczbami? Bo ja nie podaję tu suchych faktów tylko sytuacje z życia wzięte.

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczby liczbami, fakty faktami (na podstawie moich doświadczeń).

 

Znajdź kogoś kto za drobną opłatą "sprawdzi" OVH i HT pod obciążeniem jakim będzie dysponował. Nie mówię że pierwszy lepszy koleś wywróci Ci serwer w OVH do góry nogami bo tak nie jest, ale jak trafisz na kogoś kto dysponuje czymś więcej to zapewne prędzej ktoś odetnie Ci serwer w OVH, przynajmniej takie moje doświadczenie.

 

 

jakie fakty ? zrozum w końcu co porównujesz te parę Gb/s od HT do 480Gb/s ? OVH

wychyl się z PL a świat to zobaczysz co to ddos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi z tych 480Gb/s skoro rusek za garstke zielonych papierków pozbędzie mnie tych 480Gb/s ? Nie trzeba się wychylać poza PL by Cię nękano w OVH :)

 

Rusek to nie PL

 

Miałeś jakiś atak jakiś rusek i jakoś działało ok to super ja miałem atak w ovh odpaliłem VAC tez zadziałała ochrona wszyscy jesteśmy szczęśliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Sama ochrona Antyddos działa dość sprawnie w OVH, ma w sumie jeden minus, bo przechodzą ataki na warstwie 7.

Fakt faktem takie ataki przechodzą też przez Cloudflare i inne usługi, sztuka polega w tym by aktualizować sygnatury ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Wy tylko te cyferki i cyferki, cieszcie się, że nie musicie szukać lepszych i niestety droższych rozwiązań i Wam w OVH pod tym względem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, czytaj co pisałem wcześniej, skoro by wyłożył za pomocą błędu w oprogramowaniu to by mu się też na HT udało, chyba że HT ma potajemną funkcje "naprawiania wszystkich bugów bez wiedzy właściciela" heh.

 

Patrz jak "ładnie" vac działał mi w sierpniu, i to przez kilka dni.

 

 

"Niby" ~50mbps łącza zostawało ale to co jak nikt się nie mógł dobić do serwa...
Dzwoniąc do BOK podczas ataku usłyszałem tylko "No podczas ataku może się tak zdarzyć że serwer będzie niedostępny" tyle w temacie.

post-29943-0-15787800-1418408842_thumb.png

post-29943-0-59194700-1418408905_thumb.png

post-29943-0-02713900-1418408958_thumb.png

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak wolę wspierać sprint data center niż zagraniczne molochy. Pytanie tylko co będzie stawiane na takim serwerze. Jak się "bawicie" w usługi które przyciągają DDOSY w postaci serwerów głosowych, gier itp. to problem jest tylko i wyłączenie w kasie którą musicie zapłacić aby ktoś was "krył" ale czy te krycie będzie skuteczne zależy tylko i wyłączenie od kasy jaką włożycie w usługę dzierżawy. Moim zdaniem osoby takie powinny albo znaleźć konkretne usługi za konkretne pieniądze albo zmienić branże na taką aby dzierżawiony serwer nie miał takich problemów bo z doświadczenia wiem że większość ddosów które są realizowane właśnie na tego typu usługi.

 

W sprint data center zawsze udzielą Ci jakiejkolwiek informacji, a w ovh jeszcze trochę czasu minie aż zainwestują na tyle aby zrobić support zbliżony do sprint data center.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przeniósł wszystko co mam do SDC ale 5TB transferu nawet do serwerów za prawie tysiaka... W mintshost dają 100mbps bez limitów do marnego dedyka za stówkę (nie próbowałem zużyć tego transferu, ale jak miałem potrzebę to bez problemu korzystałem z pełnej przepustowości łącza). W slaskdatacenter (wiem, podobno support gorszy, chociaż miałem tam VPS przez 5 mcy i zaliczyłem 1 down solidny) 1tb transferu 5zł (brutto), w SDC 50 (netto).

 

Żeby nie robić offtopu. Odpaliłem kiedyś na dedyku w ovh checker proxy (nic specjalnego, mało wydajne, sprawdzające mniej niż 1k proxy na minutę czyli tyle co nic) i co? Hack detection i ofc dedyk offline. Ten checker nawet 1 mbps nie zużywał... Dziwie się, że jeszcze ktoś w ovh siedzi.

 

Online.net jest b.dobrą konkurencją dla ovh. Szybszy support, lepszy sprzęt (markowy dell, dla droższych serwerów IPMI za friko - w OVH taka przyjemność ponad 100zł kosztuje). Trzeba wprawdzie zapłacić setup, ale warto. Jedynie ceny dodatkowych IP mają delikatnie mówiąc dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Online.net jest b.dobrą konkurencją dla ovh. Szybszy support, lepszy sprzęt (markowy dell, dla droższych serwerów IPMI za friko - w OVH taka przyjemność ponad 100zł kosztuje). Trzeba wprawdzie zapłacić setup, ale warto. Jedynie ceny dodatkowych IP mają delikatnie mówiąc dziwne.

 

Support hmm nadal mentalnie francuski nie specjalnie zachwyca i potrafią być niezłe kwiatki, jeszcze sa mniejsi od OVH to się odezwa do człowieka częściej. Mają chyba nadal 0 IX a tranzytem nie wszystkie lokalizacje zachwycają ostatnie spore problemy dla np UPC,NETIA do tego ich anty DDOS płatny i chyba nie specjalny ,serwery markowe hmm nie czuje się lepiej mając HP czy dell ważne wydajność/cena i tu dość tani szczególnie reseller no i duzy i chyba jedyny plus poza cena to IPMI

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przeniósł wszystko co mam do SDC ale 5TB transferu nawet do serwerów za prawie tysiaka... W mintshost dają 100mbps bez limitów do marnego dedyka za stówkę (nie próbowałem zużyć tego transferu, ale jak miałem potrzebę to bez problemu korzystałem z pełnej przepustowości łącza). W slaskdatacenter (wiem, podobno support gorszy, chociaż miałem tam VPS przez 5 mcy i zaliczyłem 1 down solidny) 1tb transferu 5zł (brutto), w SDC 50 (netto).

 

Żeby nie robić offtopu. Odpaliłem kiedyś na dedyku w ovh checker proxy (nic specjalnego, mało wydajne, sprawdzające mniej niż 1k proxy na minutę czyli tyle co nic) i co? Hack detection i ofc dedyk offline. Ten checker nawet 1 mbps nie zużywał... Dziwie się, że jeszcze ktoś w ovh siedzi.

 

Online.net jest b.dobrą konkurencją dla ovh. Szybszy support, lepszy sprzęt (markowy dell, dla droższych serwerów IPMI za friko - w OVH taka przyjemność ponad 100zł kosztuje). Trzeba wprawdzie zapłacić setup, ale warto. Jedynie ceny dodatkowych IP mają delikatnie mówiąc dziwne.

 

Ja przeniosłem z OVH do SDC kilka serwerów i dostałem lepszą ofertę w postaci między innymi 10TB transferu dla każdego serwera. Tak więc napisz do nich i zobacz co Ci zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×