Skocz do zawartości
kamil_h

[SVN] Błąd 500 podczas commita

Polecane posty

Hej,

zainstalowałem na swoim VPS svn za pomocą pluginu do DirectAdmin'a dasvn. Wszystko teoretycznie działa poprawnie, po za tym, że podczas commitowania na serwer danych otrzymuję błąd:

Some of selected resources were not committed.
svn: Commit failed (details follow):
svn: Couldn't perform atomic initialization
svn: PUT of....(ścieżka dostępu do pliku na serwerze). : 500 Internal Server Error

W sieci wujek Google podpowiada coś o problemie z SQLite, natomiast, żadnej konkretnej informacji nie mam. Klient SVN to Eclipse + plugin SVN, ale problem ten sam występuje w przypadku TortoiseSVN.

Serwer działa na Debian 6.0 64-bit + DirectAdmin 1.44.3.

 

Może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj szczęścia w logach Apache - może w error.logu będą bardziej przydatne informacje.

 

Jeżeli nie używasz tego repo na spółkę z innymi osobami to może prościej będzie użyć ssh do svna? Nie wymaga to dodatkowej konfiguracji, o ile masz wjazd przez ssh na usera który jest właścicielem repo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to powiem, że nie jestem aż tak obyty i nie wiem jak użyć ssh do svn. Zaczynam przygodę z VPS więc cały czas się uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz na desktopie z Linuxa to użycie ssh jest proste, jeżeli z Windowsa to jak to z korzystaniem z ssh pod Windowsem.

 

Z svnem przez ssh łączysz się tak:

 

svn co svn+ssh://user@serwer:/ścieżka/do/repo

 

User to ten na którego się logujesz przez ssh i ma dostęp do repo (odczyt/zapis). Pod Linuxem po stronie klienta nic nie musisz konfigurować oprócz podania mu schematu svn+ssh:// (ewentualnie klucze ssh, żeby logwać się bez hasła), pod Windowsem to musiałbyś doczytać.

 

Sprawdź może error.loga Apache, bo może coś tam będzie odnośnie błędu przez davsvna co da się małym nakładem pracy poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie działa, ale chyba znalazł się problem, który przez Eclipse nie dał się rozpoznać. Mianowicie podczas próby commita:

Commit failed (details follow):
Couldn't perform atomic initialization
Couldn't perform atomic initialization
SQLite skompilowane dla 3.7.3, ale działające z 3.6.13

Czy to znaczy, że coś trzeba zainstalować do starszej wersji? Jak to ew. zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×