Skocz do zawartości
Redzik

Hosting pod forum phpBB3

Polecane posty

Poza tym nie wiem czy moje forum aż tak obciąża serwer :D Bo na serwerze który miałem do tej pory nie mam już forum a ociążenie jest 10% :D

 

Serwer serwerowi nierówny, pozostają ci tylko testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testujemy dalej. BH i Hekko odpadają. Napiszę dlaczego. Panowie z tych firm twierdzą, że ja mam chyba jakieś zwidy i wydaje mi się, że na ich serwerach miniaturki z galerii nie wczytują się w mgnieniu oka. Pan z Hekko twierdzi, że wszystko jest szybko i sprawnie i że to wina po mojej stronie albo mojego łącza ( mam 50mb/s ) Wróciłem po teście na stare śmieci (SLDC) a tam co? Taki problem nie występuje. Grafika i miniatury otwierają się w mgnieniu oka. Na BH połowa miniatur wcale się nie chciała wczytać ale to było rok temu teraz nie wiem jak jest.

Może ktoś mi potrafi wyjaśnić w czym problem.

Gdyby nie te wady SLDC czyli support i niestabilnośc to chętnie bym tam został a tak to trzeba szukać czegoś nowego.

 

Czekam na dalsze propozycje. Chętnie bym wypróbował NetDC ale jest zbyt duży na moje forum i nie chce przepłacać bo okazało się, że moje forum aż takie zasobożerne nie jest.

 

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, od lat korzystam z hostingów i takie problemy nie miały miejsca, a tym bardziej w hekko.

Może nie ma tych obrazków na serwerze po prostu i się nie wczytują? Nie wiem co za problem mógłby tutaj hosting wywołać. Jakby się nie wczytywało to pewnie nie tylko to i strona też by padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że miniatury się nie wczytywały w hekko tylko w BH i to tylko połowa. Na serwerze były na 100% bo akurat wtedy zmieniłem serwer na SLDC i takich problemów nie było i tam zostałem. W Hekko się wczytywały ale nie błyskawicznie, najpierw był napis dopiero miniaturka i grafika ze strony, też była doczytywana. Oczywiście nie trwa to wieki bo ok sekundę/pół ale mnie to drażni.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z bezpośredniej ścieżki jak sie wczytywały? Może jednak wina skryptu - coś może spowalaniać działanie reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 2tygodniowej przygodzie z Hekko wróciłem do SLDC i tam wszystko działa jak trzeba. NIc w ustawieniach skryptu nie zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zawsze wina hostingu przecież jest. Z klientami nie ma co się kłócić w tej kwestii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby to stwierdzić trzeba mieć szersze dowody niż to, ze miniaturki padły. Są narzędzia do takich problemów. Jeśli obrazki są poprawnie zalinkowane i znajduja sie na serwerze to muszą się wyświetlić, bo jakby nie to i strona też by nie działała. A może po wysłaniu obrazki mają błędy?

 

Idąc dalej tym tropem jeśli to byłaby wina hostingu to i żadne obrazki by nie działały, bo co to za loteria, że jedna działają, drugie zaś nie? (przecież niczym się nie różnią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same problemy kiedyś w Mints - też w teorii było wszystko dobrze : )

 

Gówno prawda.. Zła konfiguracja, limity, czy też po prostu obciążenie sprzętu współdzielonego przez innych. Musiałbyś pozyskać wszelkie dane o konfiguracji jednego i drugiego hostingu (żadna z firm nie da Ci pełnego zestawienia). Ja się zdenerwowałem.. Kupiłem sobie vps'y pod 2 projekty (jeden kvm, drugi xen) - problemy zniknęły : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Z nikim się nie kłócę bo nie mam o co. Nikt mnie nie okradł ani nie oszukał.

Po drugie. Miniaturki nigdzie nie padły. Wygląda to w ten sposób, że na stronie głównej są 4 miniatury z galeri. W Hekko wszystkie 4 się wyświetlały, ale wyświetlała się np. jedna ministurka od razu a w trzech pozostałych zanim się pojawiły widniał napis z nazwą obrazka. Pisałem trwało to sekundę/pół ale mnie to osobiście drażni. Moja żona też na to zwróciła uwagę choć nie zna się na tych rzeczach w ogóle.

W Biznes-Host było tak samo z tym, że często zostawała sama nazwa obrazka i miniatura się wcale nie wyświetlała.

 

Skoro twierdzicie, że to wina skryptu to jak wytłumaczycie to,że np. w Śląsk Data Center taka sytuacja nie ma miejsca? Ten sam skrypt z tymi samymi obrazkami w tym samym folderze z tymi samymi linkami. Przeciez to nie jest coś innego na każdym serwerze, kopiuje całość z jednego serwera na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW co to za skrypt lub daj jakiś link na pobranie tego. Opisz sprawę co i jak a ja ci to przetestuje na netdc hmm jeśli chcesz to nawet mogę cie na pewien czas przenieść na moje konto sprawdzisz sobie. Kontakt pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie potrzebuje aż tylu zasobów co oferuje NetDC.

Skrypty. Chodzi konkretnie o phpbb3 + Gallery 1.0.6. 4 miniatury na stronie głównej w roz 200x180 i wadze 6,11 KB . Waga zdjęcia do 500KB.

 

Potrzebuję puszkę 5-10GB Transfer min 25GB. I żeby to wszystko szybko działało i była opłata miesięczna.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testując parę serwerów zauważyłem, że problemy jakie zauważam maja związek z pręgkością łącza hostingu. Ja chcę zmieniać hosting ze względu na kiepski support i częste zamyślania serwera a tu okazuje się, że każdy serwer który testowałem do tej pory jest wolniejszy od tego który posiadam. Widać to chyba nawet po przesyłaniu plików przez FTP. Forum które posiadam, na serwerze SLDC kopiuje w 8 minut i jest to najszybszy wynik z serwerów jakie testowałem. Forum waży 230MB. Na jednym z serwerów przesyłanie trwało 25 minut na drugim 50. Wyobrażam sobie jakby nasze forum ważyło 10GB i miałbym przywracac kopie :D

 

Istnieje jakaś firma która zagwarantuje mi szybkie łącze z opłatami miesięcznymi? Jeżeli nie to będę musiał pomyśleć nad VPS alr to trzeba umiec konfigurować a to dodatkowy problem i koszt.

 

 

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na www tak jak napisałem do 15zł miesięcznie, Nad VPS jeszcze się nie zastanawiałem. Na razie szukam www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 20 złotych netto masz u nas dobry vps, nie lepiej ci dodać i iść na vps, tym bardziej, że tak naprawdę nie wiesz ile to forum używa zasobów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wiem i nie jest to zbyt dużo. Zajętośc 230MB. Transfer ok 5GB miesiąc. Zuzycie procesora na wykazach Hekko 1/3 limitu z najniższego pakietu. WIęc dla tego na razie szukam opcji z www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj nasze serwery, dopiero jak zobaczę wykresy z Twojego konta to będę Ci mógł powiedzieć, czy Twoje forum zmieści się w budżecie 15 złotych na miesiąc.

 

Link do konta testowego na 7 dni: https://www.service.mzone-net.eu/cart.php?a=view

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam, ale najpierw muszę wypróbować NetDC na który skierowałem swoja domenę, ale właśnie tutaj pliki kopiują się 25 miniut i juz to źle wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jeśli u Ciebie szybko działa, nie znaczy, że u innych również tak będzie. Szczególnie biorąc pod uwagę Twoje miejsce zamieszkania i lokalizację SLDC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No akurat nie znam się na tym i tego nie wiem czy odległość ma tutaj wpływ na szybkość. Myślę, że bardziej ping i inne rzeczy moga wynikać z odległości, ale tak jak piszę nie znam się na tym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×