Skocz do zawartości
sticky123

[Zlecę] Stworzenie laya i kodowanie.

Polecane posty

Witam, zlecę stworzenie ładnego laya wraz z zakodowaniem. Layout powinien przedstawiać portal związany z jedną grą. Jest to niewielki zakres, dosyć podobny do: leagueoflegends.pl (za taki lay oferowano mi 70zł ceny).

Cena do negocjacji, liczy się szybki czas realizacji. Potrzebujemy kogoś kto ma ciekawą inwencję twórczą i nie będzie potrzebował informacji typu; tu kreska, tam kreska, tu kwadracik, a tam lżejsza kreska.


Kontakt pw. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup ten, który Ci oferowali za 70zł, ponieważ w tym budżecie raczej nikt Ci tego nie wykona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz małe rozeznanie na rynku. Konkurencja powoduje, że widełki cenowe są co raz niższe. Wielokrotnie miałem okazję kupować już laye w cenach do 150zł, których wykonanie było na wysokim poziomie. Po prostu trzeba trafić na dobrą ofertę. Nie rozumiem natomiast twojej wypowiedzi, jest strasznie nieproduktywna. Informujesz mnie o czymś, co nie ma zupełnie związku z tematem oferty, a jedynie przepisujesz lakoniczne fakty, dlatego sugerowałbym, abyś edytował swoją wiadomość celem zawarcia w niej większej ilości informacji mogących mieć wpływ na dalszą dyskusję dotyczącą mojej oferty. Słowo raczej jest w twoim zdaniu słowem klucz, na który ja nałożę nacisk.

Jeżeli potrzebowałbym informacji cenowych w jakich widełkach mogę uzyskać taki layout, zapewne skierowałbym mój temat do innego działu. Skoro wiem, że jest to wykonalne w tej granicy cenowej, wystawiam ofertę. Nie musisz jej przyjmować, ani nikt inny, ale prędzej czy później jakiś młody, utalentowany grafik zechce zarobić trochę grosza, bo praca jest minimalistyczna. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę udanych analiz rynku w roku 2014, gdyż ewidentnie brakuje Ci dystansu do siebie i masz parcie na forumowe szkło socjalne.

Edytowano przez sticky123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sticky123 prawdopodobnie nie masz pojęcia o rynku... albo mówisz o "rynku". Nie wierzę w te 70zł za lay jak na podanej stronie.

Jeśli to jest realne - daj mi namiary na kogoś, kto to zaprojektuje i zakoduje (bo mówimy o projekcie graficznym + zakodowanie?). Chętnie zlecę parę podobnych fuszek nawet za stówę! ;; )

 

Jeśli ktoś puszcza ogłoszenie ze zbyt niskimi widełkami - to pamiętając, że jest to forum, czyli można się wypowiadać na tematy tu poruszane, autor takiego ogłoszenia musi wziąć pod uwagę ewentualność pojawienia się takich głosów. To nie allegro.

 

EDIT:

No i coś tu się nie zgadza, skoro możesz mieć laya za 70zł, a masz budżet x2-x4, to logika podpowiada, żeby skorzystać z tej oferty.

 

Może to było 70zł, ale za godzinę, a ty to źle zrozumiałeś? ;;; ))

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo potocznie określenia layout używamy tylko i wyłącznie do prac graficznych. Dlatego też w cenie podanej wyżej nie znajduje się wartość kwoty za kodowanie. Niemniej jednak wiem, iż taka cena to była ogromna okazja, która pewnie się nie zdarzy ponownie. Dlatego moje widełki są od 150 do 300zł z możliwością negocjacji. Brak wam dystansu do słów, nadinterpretujecie wszystko. Okodowanie pięciu zakładek to minimalistyczna praca, więc mogę nawet dołożyć kilkadziesiąt złotych. Nie jest to dla mnie problemem.

To tylko oferta. Równie dobrze mógłbym napisać, że w cenie do 5zł, a publika powinna siedzieć cicho. To moje 5zł i mogę zrobić z nim co zechcę i również osoba, która się zgodzi pracować za 5zł również ma prawo do tego, aby nikt nie oceniał takiego zachowania.

Z oferty layout za 70zł skorzystałem, lecz w zupełnie innym projekcie. Teraz szukam kogoś do aktualnej pracy.

Edytowano przez sticky123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu sie akurat przychyle do pogladow @sticky123. Nie kazdy musi od razu rżnąć klienta na 1000zł i wiecej za template.

 

Mialem najlepszy przyklad ze Z.P.N. i oferia. Dalem ogloszenie, ze potrzebuje grafike/template do serwisu aukcyjnego - dokladnie chodzilo o strone "O mnie". Jakis czas temu mozna bylo podac slynny *budzet* wiec.. wpisalem 1000-2000pln. I jak sie okazalo, 90% smiesznych ofert oscylowala w okolicach 1700-1900zl... w sytuacji kiedy normalnie takie cos kosztowalo pare stowek. I za te wlasnie kilka stowek dostalem przepiekny template.

 

Podsumowujac: oferte wystawil frajer (ktory niby sie nie znal/nie mial rozeznania), wiec mozna smialo naciągnąć goscia. I tyle w temacie. Zycie.

 

Pomine juz, ze portfolio niektorych magikUF/grafikUF powalalo tandetą... ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dodam tylko, że Amerykańce robią laye w cenach $80-$120 co w przekładni życiowej jest to równe naszemu 80-120 zł..i tam za taką cenę otrzymamy lay wysokiej jakości bez żadnego ale. Po prostu Polacy przywykli do oszustw i starają się wycisnąć ostatnie soki z kontrahenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy musi od razu rżnąć klienta na 1000zł i wiecej za template.

Nie każdy chodzi do gimnazjum, mieszka z rodzicami i robi layouty na crackowanym fotoszopie.

 

Dokładnie tak, dodam tylko, że Amerykańce robią laye w cenach $80-$120 co w przekładni życiowej jest to równe naszemu 80-120 zł..i tam za taką cenę otrzymamy lay wysokiej jakości bez żadnego ale.

"W przekładni życiowej"? :lol:

 

Po prostu Polacy przywykli do oszustw i starają się wycisnąć ostatnie soki z kontrahenta.

W takim razie po co piszesz zlecenie na polskim forum i jeszcze narzekasz, że na forum (!) ktoś ośmieli się to skomentować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dodam tylko, że Amerykańce robią laye w cenach $80-$120 co w przekładni życiowej jest to równe naszemu 80-120 zł..i tam za taką cenę otrzymamy lay wysokiej jakości bez żadnego ale. Po prostu Polacy przywykli do oszustw i starają się wycisnąć ostatnie soki z kontrahenta.

 

Bredzisz. Porównujesz siłę nabywczą złotówki do dolara?

 

Podsumowujac: oferte wystawil frajer (ktory niby sie nie znal/nie mial rozeznania), wiec mozna smialo naciągnąć goscia. I tyle w temacie. Zycie.

 

A wiesz czego to jest właśnie kwestią? Tego ZPN i Oferii, tam takie rzeczy niestety się zdarzają.

 

Jak wiadomo potocznie określenia layout używamy tylko i wyłącznie do prac graficznych. Dlatego też w cenie podanej wyżej nie znajduje się wartość kwoty za kodowanie. Niemniej jednak wiem, iż taka cena to była ogromna okazja, która pewnie się nie zdarzy ponownie. Dlatego moje widełki są od 150 do 300zł z możliwością negocjacji. Brak wam dystansu do słów, nadinterpretujecie wszystko. Okodowanie pięciu zakładek to minimalistyczna praca, więc mogę nawet dołożyć kilkadziesiąt złotych. Nie jest to dla mnie problemem.

 

To tylko oferta. Równie dobrze mógłbym napisać, że w cenie do 5zł, a publika powinna siedzieć cicho. To moje 5zł i mogę zrobić z nim co zechcę i również osoba, która się zgodzi pracować za 5zł również ma prawo do tego, aby nikt nie oceniał takiego zachowania.

 

Z oferty layout za 70zł skorzystałem, lecz w zupełnie innym projekcie. Teraz szukam kogoś do aktualnej pracy.

 

Layout to nie jest grafika. Layout to interfejs strony, który w początkowej fazie ma postać graficzną. Powiem Ci z doświadczenia, że dobrego grafika za te pieniądze nie znajdziesz, bo mu się nie opłaci softu odpalać. Dzieciarnię i owszem. Publika powinna siedzieć cicho? W takim razie idź na ZPN, bo tutaj jest forum dyskusyjne.

 

Prawdopodobnie masz małe rozeznanie na rynku. Konkurencja powoduje, że widełki cenowe są co raz niższe. Wielokrotnie miałem okazję kupować już laye w cenach do 150zł, których wykonanie było na wysokim poziomie.

 

Małe rozeznanie rynku masz niestety Ty. Nie konkurencja, tylko dzieciarnia z ZPN, a i to tylko dla pewnej, mało wymagającej grupy klientów. Wszystko jeszcze zależy co dla kogo to wysoki poziom

 

Skoro praca jest minimalna, wykonaj ją sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Layout to nie jest grafika. Layout to interfejs strony, który w początkowej fazie ma postać graficzną.

Czytasz czasem swoje wypociny? Samochód to nie samochód, tylko silnik, który w fazie początkowej ma postać samochodu. Wracając do tematu dolara, przeciętny kelner zarabia ~$1200, czyli podobnie jak kelner u nas, plus minus te 1100-1200zł. Paczka papierosów w Ameryce kosztuje ~$14, a u nas 13zł. Piwo kosztuje $3, a u nas 3zł. Dlatego jeżeli taki kelner, który jest w stanie zrobić mi przyzwoitego laya w cenie $150, oznacza to, że mam prawo szukać polaka, który zrobi mi za 150PLN. Prostota siłą napędową myślenia.

 

Layout:

  • In computer graphics, another name for a scene used to render 2D/3D graphics or animation.
Edytowano przez sticky123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czytasz czasem swoje wypociny? Samochód to nie samochód, tylko silnik, który w fazie początkowej ma postać samochodu.

 

Layout:

  • In computer graphics, another name for a scene used to render 2D/3D graphics or animation.

 

 

Zastanów się czasem, co piszesz, bo czasem lepiej milczeć i uchodzić za osobę mądrą, niż zabrać głos i rozwiać wątpliwości:

- http://pl.wikipedia.org/wiki/Layout_%28Web%29

- http://webdesign.about.com/od/layout/a/aa062104.htm

- http://en.wikipedia.org/wiki/Page_layout

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko kiedy layout przestaje być tylko i wyłącznie grafiką? Z mojego chorobliwie wielkiego doświadczenia życiowego wynika, że layout przestaje być tylko i wyłącznie projektem graficznym gdy jest pocięty i zakodowany, wtedy otrzymujemy już website. Panie Andrzeju, po co te wycieczki personalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paczka papierosów w Ameryce kosztuje ~$14, a u nas 13zł.

 

Około $14 kosztuje średnio tylko w stanie NY, w większości stanów to jest kwota ok $5-$7, Alaska ok $9, Illinois $11, TS $8. Po raz kolejny Ci mówię, bredzisz. Fajnie by było, jakby siła nabywcza złotówki była taka jak dolara amerykańskiego.

Powiedz mi tylko kiedy layout przestaje być tylko i wyłącznie grafiką? Z mojego chorobliwie wielkiego doświadczenia życiowego wynika, że layout przestaje być tylko i wyłącznie projektem graficznym gdy jest pocięty i zakodowany, wtedy otrzymujemy już website. Panie Andrzeju, po co te wycieczki personalne?

 

Kiedy przybiera inną formę. Proste? Jak drut. Tylko, że Ty sam napisałeś, że określenia layout używamy tylko i wyłącznie w odniesieniu do grafiki, z resztą nawet ten fragment cytuję.

 

Wycieczki personalne, hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@author

Polecono Ci już zlecenia przez net albo Oferię i tyle w temacie. Tutaj gimbusa z fotoszopem z torrentów niełatwo znajdziesz. A nikt, kto potrafi liczyć i ma rachunki do zapłacenia w tych widełkach cenowych nie kiwnie palcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, nadal stosuje Pan wycieczki personalne. Zachęcam do skorzystania z środków typu Relanium, gdyż Pańskie emocje nie mogą być przenoszone na stosunkowo sympatyczne forum. W rozmowie z drugim człowiekiem nie wypada stosować zwrotów w postaci: bredzisz, gadasz głupoty i tak dalej, bo są one tylko informacją z jak niskopoziomowym rozmówcą mamy do czynienia. Podałem cenę, którą sam musiałem zapłacić, a to, że papierosy w innej lokacji mogą być tańsze, to bardzo normalna sprawa. W Warszawie też kosztują więcej niż w Obornikach. Co do siły nabywczej, tutaj pojawia się Pańskie ograniczenie związane z czystym popieraniem stereotypów. W rzeczywistości zarówno za dolary można kupić produkty drożej lub taniej, zarówno za złotówki są produkty, które w sile nabywczej wychodzą znacznie lepiej niż amerykański i kanadyjski dolar. Dlatego ze względu na brak profesjonalnej wiedzy dot. walut, ich mocy, nie jestem w stanie obalić Pańskiego argumentu, jednak Panie Andrzeju zachowam odrobinę kultury i nie powiem, że pisze Pan bzdury czy bredzi. 99% z was, profesjonalnych grafików, to nadal amatorzy, którzy kupując licencję photoshopa, myślą, że stali się profesjonalistami. Wielokrotnie miałem do czynienia z młodymi, domowymi-grafikami, którzy tworzyli znacznie lepsze prace niż pseudo doświadczeni zawodowcy w tej dziedzinie. Zapłacę za laya więcej jak ktoś mi udowodni, że posiada wykształcenie wyższe w tym kierunku, zdobyte certyfikaty i prace, które jakościowo są lepsze niż 90% stron, które zajmują się tworzeniem stron, taki paradoksik. Wtedy pogadamy o cenach około tysiąca złotych.

Edytowano przez sticky123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro84: wiesz na czym polega problem czesci Polakow?

 

Problem polega na tym, ze duza wiekszosc sprzedawcow zamiast sprzedac 10szt po 8zl (cena zakupu 5zl) woli sprzedac 2 rzeczy po 20zl. Pozniej biadola / lamentuja, ze ludzie sa skąpi (np. gorale z zakopanego w radiu mowili ze ludzie to dusigrosze bo nie chcieli placic po 100zl za przejazd bryczka kilkuosobowa odcinka o dlugosci 2km) i im towar nie schodzi (pracowalem dosc dlugi czas w paru firmach jako handlowiec wiec doskonale wiem co sie wyrabia).

 

Tak samo Ty napisales, ze komus nie oplaca sie odpalac softu. Z pewnych wzgledow od dluzszego czasu obserwuje branze uslugowa, wiekszosc najchetniej chcialaby zlupic leszcza maksymalnie ile sie da. Pozniej wlasciciele prywatnych serwisow sie dziwia, ze ludzie wola isc do sklepu kupic nowe: pralka, zmywarka, zelazko, lodowka - kiedy za dojechanie do klienta 5-10km gosc sobie liczy 100zl, za ekspertyze 100zl, naprawe 100-200zl, czesci.. itd itd. Jesli mialbym wydac 300-400zl na naprawe to pojde kupic nowa pralke do sklepu.

Wiem, wiem - nie musze korzystac - ale tez nie ma powodu zeby serwisanci chlipali, ze im sie interes nie kreci.

 

Poczawszy od serwisow tv poprzez serwisy samochodowe (pacjent: skoda octavia kolegi - padlo doladowania czy cos; serwis skody: naprawa 8k (wymiana turbiny); pan miecio 5k (pol auta trzeba wymieniac); moj zaprzyjaziony mechanik - 100zł - slownie STO pln - wymiana jednego kabla ktory sie uszkodzil.

 

Przewaznie jak sie trafia jelen udajacy glupka to trzeba go zerznac tyle ile sie da.

 

I tyle w temacie.

 

Osobiscie jestem zwolennikiem ukladu, ze za uczciwa prace nalezy sie godziwe wynagrodzenie. Ale (czeste) proby wydymania osoby nie znajacej sie na danym temacie uwazam za (bardzo) nieetyczne.

 

ps. potrzebowalem wizytowki, obdzwonilem pol Wroclawia po firmach polograficznych - srednia cena za 1000szt to 200zl; z serwisu aukcyjnego zamowilem za 70zl. W mojej ocenie 130zl piechota nie chodzi. Ale niektorzy sa "zakuci"; woli nie zejsc z ceny, nie zrobic uslugi ale biadoliiiiicccc jak ma ciezko daje juz rade.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym, ze duza wiekszosc sprzedawcow zamiast sprzedac 10szt po 8zl (cena zakupu 5zl) woli sprzedac 2 rzeczy po 20zl. Pozniej biadola / lamentuja, ze ludzie sa skąpi i im towar nie schodzi.

Problem polega na tym, że każdy zleceniodawca żąda, by layout był unikalny, bo gdyby mu na tym nie zależało, to już dawno kupiłby sobie odpowiedni na themeforeście czy innym stocku. A unikalność wymaga by zleceniodawca zapłacił za całą wykonaną pracę, bo przecież nikomu innemu tego samego layoutu nie sprzedasz (choćby dlatego, że zwykle jest to żelazny punkt umowy).

 

I jeszcze taki mały przykład:

Pierwszy lepszy dzisiejszy szablon z templatemonstera - koszt jednej licencji 75$, ale koszt wykupienia to już 4500$ i to bez gwarancji wyłączności, bo rzeczony przykład już kupiły 3 osoby.

Edytowano przez maniack (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie wszyscy macie rację. Tanie oferty wykonania grafik w 90% są wykonywane przez osoby bez DG i oryginalnego oprogramowania. Jednak wytłumaczcie mi, czy to ja odpowiadam w razie wykrycia nielegalności programów? Oczywiście wykonawca, a jak wiadomo każdy chce jak najmniej wydać pieniędzy. Zlecałem kilkadziesiąt layoutów i 90% z nich była wdrażana pod jakiś CMS. Wybierałem zawsze osobę prywatną i maksymalnie za layout płaciłem 300 zł. Firmy sobie liczą wiele kosztów, które wiadomo ponoszą (DG, pracownik, oprogramowanie itp.) i zdzierają za taki sam layout jaki wykona "gimbus" czasami nawet gorszy jakościowo 5-10 razy tyle co płacę u nazwanego przez Was "gimbusa". Jeżeli ktoś chce mieć w pełni legalnie wykonaną usługę bo np. prowadzi firmę to zwróci się do firmy na jaką go stać. Jeżeli jakaś firma utrzymuje się na rynku np. graficznym to ma swoich klientów i za jedno zlecenie bierze kilka tysięcy.

 

Już gdzieś tutaj na forum poruszałem temat budżetu. Podasz budżet 1000-1900 zł (dzwoniąc do tej samej firmy - pewna usługa to koszt 900-1000 zł), a na forum ta sama firma czytając pole budżet poda cenę bliższą wyższej kwocie bo czemu nie? Dlatego nie zlecam nic po forach bo wiele osób zdziera (oczywiście tam gdzie trzeba podać własny budżet).

 

Druga sprawa, nie rozumiem Waszego oburzenia dot. budżetu osoby, która założyła ten temat. Nie znacie się na grafice? Nie chcecie wykonać bo budżet jest zbyt mały? Wtedy nic nie piszecie i problem z głowy. To nie Wasza sprawa ile autor chce przeznaczyć pieniędzy na dane zlecenie. Mogę założyć sobie temat, że potrzebuję wykonania pełnego portalu tj. Onet i podam budżet 10-20 zł. Jest to moja sprawa, a nie Wasza. Nie jesteście zainteresowani? Ja nie będę miał zrealizowanego zlecenia i tyle.

 

To forum jest chore, może jeszcze zaproponujcie, aby dodać do regulaminu nowy podpunkt dotyczący minimalnego budżetu przy zleceniach. Najlepiej stwórzcie cennik z widełkami na wszystkie usługi jakie można zlecić.

 

Pogięło już Was doszczętnie, czepiacie się wszystkich i wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groszeq, a wiesz co to jest forum dysuksyjne? Jeżeli ktoś pisze ogłoszenie, temat na forum musi się liczyć z pytaniami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Groszeq, a wiesz co to jest forum dysuksyjne? Jeżeli ktoś pisze ogłoszenie, temat na forum musi się liczyć z pytaniami itp.

 

Pytaniami dot. zlecenia. Nie wciskaniem swoich poglądów i swoich cen. Czy za pytanie można uznać wypowiedź:

 

"Polecono Ci już zlecenia przez net albo Oferię i tyle w temacie. Tutaj gimbusa z fotoszopem z torrentów niełatwo znajdziesz. A nikt, kto potrafi liczyć i ma rachunki do zapłacenia w tych widełkach cenowych nie kiwnie palcem."

 

I wypowiedzi użytkownika pedro84? Czy były to pytania dotyczące zlecenia? Nie, był to wykład nt. kwoty zlecenia i jego życiowe "doświadczenia". Sprawdź większość tematów w tym dziale, ponad połowa wypowiedzi dotyczy lamentu o kwotę jaką może przeznaczyć zleceniodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami ciezko powstrzymac sie zeby nie wcisnac swoich trzech groszy.... mnie na przyklad wnerwia fakt, ze duza czesc osob zamiast probowac rozwiklac problem we wlasnym zakresie (znalezc informacje w google) momentalnie leci na rozne fora i truje dupe o cos, co mozna samemu znalezc tylko trzeba troszke sie nagimnastykowac. "Ale po co mam szukac, skoro zaraz jakis leszcz poda mi to w 3 minuty" <= typowe myslenie lenia.

 

Zas, komentarze odnosnie slynnego *budzetu* ktory tutaj wiele osob lubi znac juz na poczatku (vpsy, hostingi itd.) uwazam za... nie na miejscu.

 

Jak pisalem wczesniej; duza czesc osob nie kiwnie palcem bo nie moze dostac 2000pln za template, ale wiekszosc wlasnie biadoli jaka to bida z nedza jest w branzy i brak jest zlecen.

 

Mam paru takich znajomych... umiejetnosci srednie, portfolio srednie. Pare razy trafili na jeleni ktorzy zaplacili im 2-3x wiecej niz normalna stawka (bo sie nie znali) i goscie juz uwierzyli ze sa ludzmi "z wyzszych sfer". Klepią wysokie ceny wszystkim chetnym dookola, 9 na 10 puka sie czolo , w jednym przypadku na dziesiec trafi sie klient ktory zaplaci (bo sie nie zna) a przez reszte czasu siedza i placza ze roboty brak. Ale z ceny nie zejda (do normalnej stawki).

 

Na szczescie mamy konkurencje ;)

 

Nie twierdze, ze trzeba pracowac za przyslowiowa miske ryzu, ale nie nalezy tez przeginac.

 

Pomine juz fakt, ze niektorzy szablony znalezione w necie probuja sprzedawac jako swoje...

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma absolutnie sensu kontynuowanie dyskusji z dzieciarnią bez wiedzy i zdolności.

 

Wróć tu dzieciaczku jeden z drugim za 10 lat, jak zaczniesz pracę. Zobaczymy jak będziesz ćwierkać.

Ew. przeczytaj http://www.empik.com/marketing-kotler-philip,11705,ksiazka-p

 

Chyba, że ambicje was zaprowadzą na kasę do Biedronki, to dalej będzie chrzanienie, że to kreatywni są chciwi, że trzeba sprzedawać 10 sztuk po 2zł bo to lepiej niż 2 sztuki po 10zł (czy jak to tam leciało) lub inny bulszit.

 

Jak dla mnie wątek do zamknięcia (już dawno temu), na wzór wątków typu "pomocy, kupiłem VPS-a za 10zł i nie działa/nie umiem wbić się na FTP".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×