Skocz do zawartości
octopus

Home.pl jaka ścieżka bezwzględna

Polecane posty

Pewnie wielu was miało kontakt z hostingami wielkich firm i pewnie wiecie jak skromne są tam opcje konfiguracyjne. Potrzebuje pilnie bezwzględnej ścieżki do serwera typu Business.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, chyba sobie nie wyobrażacie hostingu bez chroota :).

 

Po co Ci to w zasadzie? Skrypt php powinien się odwoływać po normalnych ścieżkach, a nie bezwzględnych. Jeśli potrzebuje do działania ścieżek bezwzględnych to coś robisz źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, chyba sobie nie wyobrażacie hostingu bez chroota :).

 

Po co Ci to w zasadzie? Skrypt php powinien się odwoływać po normalnych ścieżkach, a nie bezwzględnych. Jeśli potrzebuje do działania ścieżek bezwzględnych to coś robisz źle.

To samo tyczy się projektów, które wymagają .htaccessa i nie da się ich przepisać na stałe regułki rewrite. To powinny być pierwsze 3 przykazania dobrych projektów:

1. Nie będziesz tworzył projektów, które będą wymagały PHP < 5.

2. Nie będziesz tworzył projektów, które używają ścieżek bezwzględnych.

3. Regułki, których używa Twój skrypt nie mogą być dynamiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam do tych reguł pytanie. Podejrzewam, że znam odpowiedź, ale chętnie się upewnię. Dlaczego nie używać ścieżek bezwzględnych? Ja często definiuję ścieżkę bazową w pliku konfiguracyjnym i potem do tej stałej się odwołuję. Jak migruję system, to przy okazji aktualizacji na przykład namiarów na bazę danych zmieniam też ścieżkę bezwzględną.

 

Sent from my RM-821_eu_poland_360 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze stosuje zapisy tego typu:

 

require_once('../costam.php');

 

ścieżki bezwzględne to utrapienie np. przy przenoszeniu serwisów - bo o ile ty jako autor oprogramowania wiesz ze siedzi to w pliku a.php i c.php to już inni musza się bawić w grepowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie chroot. Co to za rozwiązanie, w którym usera katalog widziany jest jako / ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w takim razie, w którym katalogu użytkownik w takiej sytuacji ma pliki binarne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×