Skocz do zawartości
wlodziu

img.nostatic.pl - mini upload obrazków

Polecane posty

Cześć!

Chciałbym zaprezentować Wam kolejne moje dzieło, tym razem to prosty upload obrazków. Możecie ujrzeć pod adresem: http://img.nostatic.pl/

Napisane w JS, by ładnie wyglądało, do tego wprowadziłem szybki podgląd uploadowanego obrazka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no , bardzo dobra robota , upload naprawdę szybki , nie trzeba przechodzić w kilkadziesiąt linków aby zobaczyć obrazek.

Mogę się dowiedzieć ile taki obrazek będzie umieszczony ? Chodzi mi o wygaśnięcie itd.?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Unikat - mamy do dyspozycji 3GB powierzchni dysku, a to dlatego, że brak funduszy na coś większego. Jeśli ruch będzie się zwiększał, a dysk zapełniał podrzuci się jakiś inny serwer - tak by obrazki wgrane nie były usuwane. Bo o to mi chodziło, bo sam nie mam gdzie trzymać moich skrinów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość udostepnienie sktyptu ? Bo na prawde fajnie to wyglada. Przydalo by mi sie takie cudo ;) Gratuluję na prawde dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie o tym nie myślę, niech jest na razie jedno takie cudo. Ale zaglądaj na nasze forum, może coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie o tym nie myślę, niech jest na razie jedno takie cudo. Ale zaglądaj na nasze forum, może coś się zmieni.

 

Okey. Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się aby sprawdzał czy wrzucany plik to rzeczywiście obrazek

 

Co prawda nie od razu ale przy kliknięciu wrzuć obrazek sprawdza.

Rozmiar lub rozszerzenie nieprawidłowe

 

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zapisałem plik tekstowy, zmieniłem rozszerzenie na .jpg i wgrało się, więc nie sprawdza wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie powinno być takiej możliwości. Do tego sprawdza przed wrzuceniem pliku jego rozszerzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie to coś podobnego znalazłem

http://blueimp.github.io/jQuery-File-Upload/

troche przerobić i będzie idealne. Co ciekawe skrypt posiada opcję np przy dodawaniu pliku mp3 przed jego wgraniem można go najpierw odsłuchać.

Może się komuś przyda.

Kiedyś bardzo potrzebowałem skryptu hostingu plików i sprawdzałem wszystkie dostępne.

Ten fajny, ale pamietam, ze coś w nim nie grało, ale nie pamietam co.

Ten skrypt prezentowany tutaj w tym poście jakoś bardziej mi sie podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za***ista robota! Jestem pełen podziwu dla ciebie. Może rozdziel ten hosting od nostatic.pl i stwórz na osobnej domenie, jestem pewien, że szybko zyskałby popularność, później mógłbyś dodać jakieś konta premium, np. z większą ilością miejsca czy coś, albo jakieś inne dodatki po dopłacie, a tak standardowo za free ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wydaje mi się że to typowo darmowe miało być i jak najprostsze rozwiązanie. Hosting jest szybki, fajnie zrobiony podgląd przed wrzuceniem i tak mogłoby zostać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli autor nie chce na tym zarabiać, to może warto byłoby pomyśleć nad osobną marką i odpowiednim marketingiem, chociaż to drugie, to samo się "wybroni" i wypromuje, bo produkt jest dobry, a nawet świetny. Tym bardziej, że teraz każdy szuka nowego hostingu obrazków po skomercjalizowaniu Imageshack. :)

Moim zdaniem warto byłoby pomyśleć nad stworzeniem profilów i galerii użytkowników, tak by mogli wracać później do wgranych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł co przedstawiasz nie jest zły. Ale od początku miało być prosto i dość szybko, myślę, ze udało się to osiągnąć. A co do reszty.. to może w przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do img.nostatic.pl dodano możliwość wysyłania więcej niż jednego obrazka, aż do 20! Do tego strona oferuje możliwość udostępnienia wszystkich linków prowadzących do obrazków wrzuconych naraz poprzez udostępnienie jednego linka! Zapraszam do testów!

 

// SUPER, że zaraz po publikacji hosting leży..

Edytowano przez wlodziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem hosting, jest lepiej, bo wydajniej. Chodzi jeszcze szybciej :) a Ci, którzy obrazki mieli na starym serwerze to niech się nie martwią, po 21:00 powinny być na swoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie zrobione , podoba mi się bardzo. ile czasu istnej już serwer i czy planujesz długoterminowy rozwój?

jesli tak to mogę wrzucać a nie ,ze zniknie mi to za miesiąc - dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak było do tej pory, teraz zmiana hostingu i po 20:00 przenosze pliki z tamtego serwera około 3 tysięcy jest. Długoterminowy rozwój to domena tego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×