Skocz do zawartości
satek15

Jakie Lacze Wystarczy..?

Polecane posty

Ale czas zoruzmieć że ta era się już KOŃCZY, a nie zaczyna.

Od 2002 roku siedze w branzy od strony uslugodawcy, obecnie pozycja na top100 jest juz dosc ladna (i firma szybko pnie sie w gore), serwery oczywiscie w .pl, do tego znam troche rynek oraz kilku wlascicieli konkurencji - i powiem Ci, ze totalnie sie z Toba nie zgadzam.

Jest troche klientow, ktorzy chcieliby generowac niewiadomo ile transferu, ale wiekszosc stron generuje bardzo przyzwoity transfer. I w przeciagu ostatnich czterech lat to sredni transfer na _normalny_ serwis moze sie podwoil. I nic nie wskazuje na to, ze to sie nagle zmieni - ilosc internautow w Polsce rosnie bardzo powoli.

Jezeli ktos prowadzi przemyslana polityke zdobywania klientow, nie pcha sie w hostowanie stron, ktore generuja po 100GB miesiecznie (to sie zostawia Home/Netart lub tez zagranicznym firmom) to naprawde moze sobie zarobic na rynku i bedzie dla niego miejsce miedzy duzymi graczami (mysle tu glownie o Home i Netart). Grunt to jakas specjalizacja - i bedzie dobrze ;)

 

BTW. moglbys wymienic _hostingowe_ firmy, ktore maja wlasne ATM 155Mbit do TPSA? Bo ja moze bym byl wstanie wymienic jedna lub dwie. W pierwszej 40 firm z top100 sa firmy, ktore biora lacznie po kilkanascie Mbit lacza, klienci sa zadowoleni a firmy przynosza bardzo fajny zysk. Nie wiem skad sie bierze u ludzi przekonanie, ze hosting to wymaga od razu lacz na poziomie 100Mbit. Tyle to bierze tylko kilka firm w Polsce - reszta uzywa mniejszych lacz.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cyt." Nie rozumiem tylko dlaczego zamaist kupić Dedyka w dobrym D.C. ktoś chce podpiąć gów..ne łaćze 2-4 Mbits do domu, "wpierniczyć" zwykłego PC-ta bez UPS'a do piwnicy i nazwyać się hosting. Tego nie rozumiem."

 

to zrozum, ze te dedyki 100mbps z limitem ruchu 1000 GB (przewaznie) odpowiadaja laczu dedykowanemu okolo 5 mbps tylko pociagnie serwer, reszta to sciema (nie liczac pikow do 10mbps chwilowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zrozum, ze te dedyki 100mbps z limitem ruchu 1000 GB (przewaznie) odpowiadaja laczu dedykowanemu okolo 5 mbps tylko pociagnie serwer, reszta to sciema (nie liczac pikow do 10mbps chwilowych).

ROZUMIEM. Tylko dedyk nie padnie mi bo prądu zabrakło na ulicy albo mamusia odkurzaczem potrąciła komputer .... . Po za tym Nadal dedyk z limitem 1000GB czy łaćze 5MBPS to nie prawdziwy hosting. Ale .. szkoda wody w tym temacie jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli hosting na 5mbps to nie prawdziwy hosting to jaki jest prawdziwy?

poza tym kto wstawia serwery do domu! przeciez od tego sa centra danych i zadna mamusia Ci go odkurzaczem nie potraci.

 

Mam wrazenie ze sie uparles zeby ktos chcial wstawiac serwer w domu. Otoz kolokacje mozna robic tez w centrach danych i na tym sie koncentruje uwazam, ze trzymanie serwera w domu mija sie z celem. Samo podejscie dobrym laczem kosztuje kilkukrotnie wiecej niz ta sama usluga w centrum danych wiec co do slusznosci stawiania serwera w domu to nawet nie polemizuje bo to nie ma sensu. Ale jestem absolutnym przeciwnikiem Twoich tez, ze do prowadzenia hostingu nie nadaje sie 4 mbps i 10 mbps, oraz, ze trzeba miec najlepiej STM-1, uwazam to za kompletna bzdure. Oczywiscie byc moze sa tak wielkie firmy, ktore wymagaja STM 1 lub nawet tak wielkie ze wymagaja STM 4, ale to rzadkosc i bynajmniej nie zaczynali od takich warotsci tylko wlasnie od 2-4mbps itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to rzadkosc i bynajmniej nie zaczynali od takich warotsci tylko wlasnie od 2-4mbps itp...

 

Dobrze, już nie będę dyskutował... niech zakładają takie "hostinczki" i padają jak muchy ... jak dla mnie niezrozumienie tematu i próba trafienia na rynek który się KOŃCZY. Uważam, ze lepiej przestrzec niż potem śmiać się ... ale jak uważacie. W 1996 roku pracowałem w firmie, która miała hosting na łączu 256 Kbps i do tego jeszcze szedł dostęp dozwanianny na 8 modemów. Ale co z tego - mamy już, co warto zauwazyć 2006 rok.

 

Jak ktoś zdecyduje się na hosting z łaczem 2 czy 4 MB prosze o linka. Przyda się za pół roku wkleić do wątku i zobaczyć jak się "rozwinał" - może jednak się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie... bo lacza mozna zawsze dodac wiecej jak jest efekt skali i zapotrzebowanie rosnie... nikt nie powiedzial ze trzeba skonczyc na 4 mbps mozna miec i 1TBPS jak bedzie takie zapotrzebowanie. Wiekszym problemem jest pozyskanie takiej ilosci klientow. Co do lacz potem hosting zaczyna co raz mniej ich zuzywac czyli np. jesli dla 300 klientow potrzebowal 4mbps to dla 800 bedzie potrzebowal np. 7-8mbps... itd...

 

ps.

 

znam firmy ktore zaczynaly od wlasnie 2mbps itp i jakos nie padly, poza tym co to za roznica czy ma 4 mbps czy STM1 skoro i tak ma duzo luzu nawet na tych 4 mbps bo ma malo klientow?

 

co do tego ze rynek sie konczy to tez sie nie zgodze bo ja widze, ze kwitnie. Co raz wiecej osob poszukuje hostingu i co raz wiecej osob jest w Polsce skomputeryzowanych z dostepem do internetu, zatem wydaje mi sie, ze rynek sie nie konczy a wlasnie jest w fazie wzrostowej. Jesli natomiast chodzi Ci o to, ze struktura rynku sie zmienia, ze jest co raz wiecej klientow z duzymi serwisami, ktorzy generuja duzy ruch to sie zgodze. Wlasnie po to sa zapisy w regulaminach oraz sa roznego rodzaju obostrzenia ( limit polaczen do mysql itp.) zeby zniechecic takich zasysaczy i uswiadomic im " zeby sie bujali" po paru "bujaniach" zaczynaja myslec i albo reorganizuja serwis i zaczynaja miec kase i sami sobie kupuja kolokacje, badz placa duza kase za hosting badz zamykaja nierentowny serwis. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna miec i 1TBPS jak bedzie takie zapotrzebowanie.

Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×