Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

Autor skryptu i problem z aukcją ALLEGRO

Polecane posty

Witam,

kilka dni temu zakupiłem portal na allegro http://www.faktypofaktach.pl lecz czuje, że sprzedawca coś kreci ,,,śrubę" mianowicie po przeniesieniu serwisu na swój serwer pojawia się info: Brak licencji! Zapoznaj się z instrukcją obsługi portalu, aby uzyskać prawidłową licencję.

 

Skontaktowałem się ze sprzedawcą w sprawie tej licencji powiedział że nie może skontaktować się z właścicielem skryptu .

 

Kontrahent chce anulować transakcje lecz teraz będzie trochę formalności ponieważ domenę przeniosłem do ovh a wiadomo w ovh wydaje kod authinfo po wypełnieniu i wysłaniu pocztą formularza. lecz nie mam czasu latać po urzędach

 

Co byście zrobili w tej sytuacji? oraz czy znacie może autora tego skryptu ?

Edytowano przez R@fi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Skrypt ma prawdopodobnie zabezpieczenie po IP, więc będziesz musiał przenieść to na stary serwer lub na konto hostingowe o takim samym IP.

Jeżeli skrypt nie jest zakodowany można się pobawić w łamanie zabezpieczeń co jest niezgodne z prawem ale na razie to chyba jedyne wyjście, jeżeli autor nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zagadaj ze sprzedawcą że odkupisz tylko domenę w tym wypadku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami bywa tak z licencjami że może być tylko w jednym miejscu i po przeniesieniu musi zostać usunięta ze starego serwera inaczej nie będzie działać, o ile licencja nie jest przypisana do IP. Dowiedz się czy przypadkiem nie pozostały jakieś pliki na starym serwerze przez co wyskakuje takie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało skopiowane ........ zastanawia mnie jedna kwestia ponieważ sprzedawca nie chce mi dać kontaktu do kontaktu w sprawie licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało skopiowane ........ zastanawia mnie jedna kwestia ponieważ sprzedawca nie chce mi dać kontaktu do kontaktu w sprawie licencji

 

Bo pewnie nie ma praw do sprzedaży licencji w innym przypadku dałby od reki. W takiej sytuacji to ja bym podziękował bo jeszcze za chwilę okaże się że autor licki poprosi Cię o zamknięcie serwisu. W sumie to w plikach powinna być informacja o autorze skryptu i to Ci powinno zostać udostępnione.

 

Tutaj jeden z komentarzy odnośnie portali:

 

"UWAGA OSZUST ! SPRZEDAJE MOJE PORTALE SPRAWA ZGLOSZONA DO ALLEGRO O POPELNIENIU PRZESTEPSTAWA I POSIADANIU 2 KONT !

[Odpowiedź z: czw 22 kwi 2010 16:28:03 CEST] Uwaga jest to kłamstwo ! Wszystkie portale będące w posiadaniu tego osobnika zostały zablokowane i nie będą działać na żadnym serwerze. Jestem współautorem tego oprogramowania i jako jedyny posiadam prawa do jego dystrybucji !!!"

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... sprawa jest o tyle dziwna, że to jest inny allegrowicz niż ten, którego tyczą się w/w komentarze a użytkownik z tego co widzę, który pisał te powyższe komentarze ma konto zawieszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z aukcji allegro (link podany przez użytkownika xtd):

 

Czy można zainstalować portale na swoim serwerze ?
Tak, jeśli posiadasz swój serwer możesz na nim uruchomić portale, ale konieczne będzie przesłanie listy adresów IP serwera lub listy domen w celu wygenerowania odpowiedniej licencji.

 

 

Czyli obstawiam, że licencja jest przydzielona na IP serwera i po przenosinach na nowy wyświetla błąd dotyczący licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×