Skocz do zawartości
ahes

Platforma torrent - feedback

Polecane posty

Hej,

 

od jakiegoś czasu pracuję nad platformą torrentową, która działa na zasadzie bramki, proxy bittorrent -> https. Wrzucasz torrenta za pomocą pluginu przeglądarki, e-maila lub klienta konsolowego lub korzystając z API, a w zamian otrzymujesz URL z zawartością torrenta.

 

Backend powstaje na starej infrastrukturze Rootnode w Amsterdamie.

Zapraszam do zapisywania się do testów beta, które zostaną uruchomione w styczniu 2014.

 

Szczegóły na stronie:

http://rootnode.net/torrent/

 

Po testach serwis będzie dostępny jedynie na zaproszenie i dla limitowanej liczby użytkowników.

Projekt jest na etapie walidacji, dlatego też wrzucam do luźnych rozmów o hostingu, ponieważ interesuje mnie wasz feedback dotyczący tematu.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez ahes (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czekam na uruchomienie testow:) + mozesz pomyslec o bramce gsm z powiadomieniami sms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się szybkie i anonimowe płatności via Bitcoin, bo PayPal aż zniechęca. Po upadku BitcoinTorrentz.com jest wielki tort do ugryzenia... także powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy trzeba zrezygnować z PayPal. Ta firma nie współpracuje z podmiotami korzystającymi z Bitcoin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było spalone jak z reaktywacją Rootnode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i że na czym to polega? Ktoś kupuje sobie transfer jak na chomiku i wrzuca torki i one się seedują/ ściagają? ustawia się jak bardzo zaawansowaną pijawą chce się być, a potem się po prostu to ściąga przez www?
Jak z legalnością po waszej stronie i użytkownika (zakładając nielegalne pliki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i że na czym to polega? Ktoś kupuje sobie transfer jak na chomiku i wrzuca torki i one się seedują/ ściagają? ustawia się jak bardzo zaawansowaną pijawą chce się być, a potem się po prostu to ściąga przez www?

Jak z legalnością po waszej stronie i użytkownika (zakładając nielegalne pliki)?

 

Zupełnie nie w tę stronę.

 

1. otwierasz przeglądarkę

2. klikasz w ikonę pluginu Torrent Manager

3. wpisujesz szukaną frazę

4. klikasz przycisk Download

5. za pomocą ikony pluginu wchodzisz w listę ściąganych/ściągnietych torrentów

6. klikasz na link wchodząc w zawartość ściągniętego torrenta

7. przeciągasz film do VLC

8. oglądasz film :)

 

Lub ewentualnie:

 

1. wchodzisz na serwis torrentowy

2. klikasz w plik torrent lub magnet link

3. torrent jest dodawany do naszego serwisu automagicznie za pomocą API

4. otrzymujesz e-mail jak torrent jest gotowy lub pojawia się notyfikacja w pluginie przeglądarki

 

Z naszej strony nie wysyłamy (seed) danych za pomocą protokołu BitTorrent.

Ściąganie danych jest jak najbardziej legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z naszej strony nie wysyłamy (seed) danych za pomocą protokołu BitTorrent.

Ściąganie danych jest jak najbardziej legalne.

 

Ale wysyłacie je użytkownikowi, co już legalne nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z naszej strony nie wysyłamy (seed) danych za pomocą protokołu BitTorrent.

Czyli zwykłe "pijawienie". To wole sobie sam ściągnąć (przecież i tak muszę to później ściągnąć z serwera, to po co pośrednik), A w przypadku filmu mogę sobie na bieżąco podczas ściągania oglądać w dowolnym programie do odtwarzania (streeming z utorrenta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu - przy mniejszej lub zmiennej ilości seedów dostajesz mail i ściągasz pełnym łączem nie musząc mieć włączonego kompa przez 2-3 doby. Ja tutaj widzę udogodnienie.

 

+ ludzie z filtrami na sieci, którym torrenty nie chodzą/chodzą słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm hm hm..

 

czyli co? dodaje torrenta do listy, gdzies jest pobierany i moge go zassac z jakiegos miejsca? Nie bezposrednio z trackera?

 

jak tak to troche bez sensu - wszystko to co jest na trackerach + inne rzeczy sa do sciagniecia z serwerow hostujacych pliki np. egofiles.com

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwykłe "pijawienie". To wole sobie sam ściągnąć (przecież i tak muszę to później ściągnąć z serwera, to po co pośrednik), A w przypadku filmu mogę sobie na bieżąco podczas ściągania oglądać w dowolnym programie do odtwarzania (streeming z utorrenta).

 

Niektórzy znajdą zastosowanie dla siebie, inni nie.

 

1. BitTorrent nie ściąga danych sekwencyjnie (jest co prawda taki projekt u nich w labie).

2. Ściągając od pośrednika masz pełną wydajność swojego łącza (idealne do streamingu) oraz masz pewność, że film nie urwie ci się w połowie, ponieważ jakiś host odłączył się od sieci torrent.

3. Nie narażasz się na pozwy od zbulwersowanych wytwórni filmowych, że korzystasz z BitTorrenta i nie generujesz takiego ruchu w swojej sieci domowej/osiedlowej etc. Dane od nas lecą szyfrowanym połączeniam za pomocą protokołu HTTPS.

4. Możesz się podzielić plikiem z rodziną - nie każdy ma ochotę uruchamiać u siebie ciemną stronę internetu, instalować programy torrentowe etc.

5. API umożliwia stworzenia aplikacji mobilnej i np. w samochodzie w drodze z pracy wybierasz sobie film do ściągnięcia, a w domu uruchamiasz tylko streaming.

6. Cache powoduje, że dostępność do np. najnowszego odcinka serialu jest natychmiastowy.

7. Nie musisz mieć włączonego komputera, aby ściągać dane - jest to bardzo wygodne przy mniej popularnych torrentach, które potrafią się ściągać nawet kilka dni/tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu - przy mniejszej lub zmiennej ilości seedów dostajesz mail i ściągasz pełnym łączem nie musząc mieć włączonego kompa przez 2-3 doby. Ja tutaj widzę udogodnienie.

 

+ ludzie z filtrami na sieci, którym torrenty nie chodzą/chodzą słabo.

 

No może komuś to się spodoba, ja mam kompa włączonego ~10h dziennie - nie widzę różnicy, czy będzie mi się ściągać 3 dni u was i będę musiał potem ściągać od was, czy będzie mi się też 3 dni ściągać u mnie.

Pamiętajcie, że na większości trackerów następuje zmiana priorytetów w zależności od jednoczesnego uploadingu. ( a że u was podobno się nic nie wysyła, to mogę liczyć na to że u mnie pobierze się szybciej, chyba że stosujecie magiczne oszukańcze techniki typu RatioMaster)

 

Myślę, że ludzie z filtrami może znajdą w tym zastosowanie co najwyżej... albo ludzie korzystający z internetu rozliczanego na GB.

 

 

1. BitTorrent nie ściąga danych sekwencyjnie (jest co prawda taki projekt u nich w labie).

 

No nie wiem, w utorrencie wrzucam torrent, klikam "streaming", czekam chwilę aż pobierze to co mu potrzeba i o ile pobiera się z prędkością chociaż trochę większą niż bitrate filmu to ten się nie przycina do końca.

 

 

2. Ściągając od pośrednika masz pełną wydajność swojego łącza (idealne do streamingu) oraz masz pewność, że film nie urwie ci się w połowie, ponieważ jakiś host odłączył się od sieci torrent.

 

Co za różnica? przy małej ilości seedów gdzie pliki idą po 100kB/s i tak i tak będę musiał czekać długo, żeby film się ściągnął. Przy np 4MB/s prędkości pobierania wiadomo, że to nie jest jeden peer i nawet jak kilku się wyłączy to nie spadnie to o 3/4. Jeśli film ma bitrate 3MB/s to mogę sobie go prawie od razu oglądać, a u was i tak muszę czekać aż wy go pobierzecie. (więc nawet jak macie 10MB/s na plik max prędkość to wyniesie mnie to więcej czasu, niż wrzucić go u siebie i ściągać rurką 4MB/s, poczekać aż będzie 10% albo 20% i mieć pewność że na 99,9% mi nie przerwie podczas pobierania).

Argument że "film się urwie jak ktoś się odłączy" jest argumentem nietrafionym - bo może i przerwie, ale u was i tak jeszcze bym czekał, aż film się ściągnie.

 

 

4. Możesz się podzielić plikiem z rodziną - nie każdy ma ochotę uruchamiać u siebie ciemną stronę internetu, instalować programy torrentowe etc.

Większość osób które znam albo umieją korzystać z jakiegokolwiek klienta torrentowego lub chociaż używają Opery która ma takiego klienta wbudowanego;)

 

 

5. API umożliwia stworzenia aplikacji mobilnej i np. w samochodzie w drodze z pracy wybierasz sobie film do ściągnięcia, a w domu uruchamiasz tylko streaming.

 

Siedzę na telefonie, znajduję sobie torrka.

Wysyłam "magiczny pakiet" za pomocą prostej apki na andka, a potem za pomocą uTorrent Remote czy jakoś tak to się zwało, wrzucam sobie torrka u siebie na kompie, wracam i film czeka, nawet jak jeszcze nie skończył się ściągać to klikam "streaming" i po kilku sek mogę już oglądać mój film ( a u was czekałbym aż się ściągnie do końca) ;)

 

 

6. Cache powoduje, że dostępność do np. najnowszego odcinka serialu jest natychmiastowy.

A to jest legalne? Można sobie wyszukiwać pliki? Działacie wtedy po prostu jak zwykły warez.

 

 

 

7. Nie musisz mieć włączonego komputera, aby ściągać dane - jest to bardzo wygodne przy mniej popularnych torrentach, które potrafią się ściągać nawet kilka dni/tygodni.

 

No to jest jakiśtam argument, ale jak już pisałem u mnie się nie sprawdzi... mój komp bywa włączony po 10h dziennie...

 

Oczywiście, że mimo moich kontargumentów ta usługa może być ok. Ale jak mam płacić za taką usługę to już nie lepiej wykupić jakiegoś transferu u jakiegoś pośrednika filehostingów?... Szczególnie że większość z nich obsługuje "pobieranie na bieżąco" - nie musimy czekać aż plik pobierze się na ich serwery.

 

No i nie wkurzamy środowiska torrentowców pijawkowaniem.

 

 

 

 

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z posrednikami jest niezla jazda... raz w ramach testu wykupilem sobie konto z transferem 5GB i porazka. To co wypisuja na stronie glownej to brednie. Pobieranie z ich serwerow idzie czesto jak krew z nosa.

 

Osobiscie wole znalezc zrodlo z linkami do egofiles.com i kupic konto za 5zl; niby wspoldzielone o czym sprzedawcy nie mowia, ale mozna trafic moment, ze caly transfer mozna wykorzystac dosc szybko.

 

Kazde rozwiazanie ma wady i zalezy.

Albo mozna znalezc jakis prywatny tracker [na zaproszenia]. Troche tego jest z PL.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo mozna znalezc jakis prywatny tracker [na zaproszenia]. Troche tego jest z PL.

No i pobierać samemu, bo przy skorzystaniu z wyżej wymienionego rozwiązania ratio się nie wyrobi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze ratio nas nie interesuje, ze jest to problem autora watku. Moze akurat ma konto/konta typu VIP (brak h&r i koniecznosci seedowania).

 

Zalezy jeszcze z jakich to serwisow zamierza zasysac te relki...

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze akurat ma konto/konta typu VIP (brak h&r i koniecznosci seedowania).

Pamiętaj że można użyć KAŻDEGO torrka - więc moim zdaniem jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakiśtam argument, ale jak już pisałem u mnie się nie sprawdzi... mój komp bywa włączony po 10h dziennie...

 

Dziekuje za feedback, jednak wydaje mi sie, ze nie jesteś targetem. Ja sobie napiszę 10-liniowy skrypt w Perlu, który będzie mi ściągał torrenty z RSSów na screenie i mam za darmo, i u siebie. Wszyscy moi znajomi zrobią tak samo, albo już tak mają zrobione nie mówiąc już nawet o pożenieniu tego z XBMC podpiętego do TV, gdzie pilotem wybierają najnowsze wydania.

 

Jednak większość ludzi korzystających z Internetu to osoby nietechniczne, które oglądają seriale na iitv, gdzie od rozdzielczości, aż bolą zęby. Zresztą z zapisów na wersję beta widać, że jest spore zainteresowanie takim produktem i jest on na tyle prosty, że spokojnie w kwadrans mogę wytłumaczyć dziadkowi*, jak z niego korzystać.

 

Zresztą robię to także sam dla siebie. Potrzebuję mieć możliwość streamowania odcinka serialu, który będzie dla mnie dostępny w ciągu kilku sekund (cache) za pomocą kliknięcia w plugin przeglądarki.

 

* tak, mam dziadka, który ogarnia temat ;)

Edytowano przez ahes (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja beta została wczoraj uruchomiona - z lekkim poślizgiem ze względu na prace nad pluginem do Firefoxa, który jest jedynym interfejsem użytkownika w tym momencie, ale za to jest naprawdę świetny.

 

Gdyby jeszcze ktoś miał ochotę przetestować to proszę pisać na e-mail ze strony projektu zaznaczając ze przychodzi z WHT.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Cześć napisałem na maila z rootnode.net podanego w stopcę.

Text po polsku, mam nadzieję, że dobrze ;)

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem aktualizację strony projektu http://rootnode.net/torrent, aby wyraźniej pokazać jak to działa. Dostępna również wersja po Polsku.

 

Zapraszam do zakładania kont beta.

Z ciekawości sie "zarejestrowałem" lecz na razie widzę iż była to tylko subskrypcja, ile oczekuje sie na aktywacje konta ?? tutaj tylko dodam że po aktywacji subskrypcji zostałem wyrzucony na torrent.rootnode.net ktory nie istnieje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×