Skocz do zawartości
bybunny

Szukam SSL - Pełna weryfikacja

Polecane posty

Szukam certyfikatu z pełną weryfikacją firmy - zielony pasek dla jednej domeny. Niekoniecznie w Polsce. Mam kilka na oku ale kto pyta nie błądzi - nie przepłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie to co mam na oku. Z home.pl mam wprawdzie tylko jeden certyfikat wildcard i jestem zadowolony aczkolwiek zobaczę jak wygląda procedura odnośnie dokumentów jakich wymagają. W przypadku certyfikatu jaki mam to kupiłem tylko ze względu na promocję. Godaddy ma dobrą cenę ale mam obawy co do tej firmy po przebojach jakie miałem z domenami kilka lat temu. Gogetssl - jak najbardziej w mojej opinii na pierwszym miejscu mimo to poszukam jutro jeszcze na spokojnie. Dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety - sama informacja Extended Validation już coś mówi ;) Gdzie byś nie kupował to i tak tym minimum formalności dla takiego certyfikatu będzie wysłanie dokumentów rejestrowych firmy i adres admin w domenie dla której chcesz certyfikat wystawić. Tutaj możesz sobie sprawdzić jakie wytyczne CAB wprowadza - a ich członkami jest duża część organizacji wystawiających taki rodzaj certyfikatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety - sama informacja Extended Validation już coś mówi ;) Gdzie byś nie kupował to i tak tym minimum formalności dla takiego certyfikatu będzie wysłanie dokumentów rejestrowych firmy i adres admin w domenie dla której chcesz certyfikat wystawić. Tutaj możesz sobie sprawdzić jakie wytyczne CAB wprowadza - a ich członkami jest duża część organizacji wystawiających taki rodzaj certyfikatu.

Odnośnie weryfikacji firmy w UK czy USA się nie obawiam bo już przechodziłem kilkukrotnie ale zastanawiam się jak to wygląda np w home.pl. Oni są poniekąd pośrednikami chyba że się mylę i działa to w oparciu o inny profil działania. Aczkolwiek raz miałem problem z telefonem ponieważ na dokumentach firmy mam inny jak podałem podczas rejestracji dotyczącej certyfikatu. Oczywiście problem przeskoczyłem ponieważ dosłałem komplet dokumentów dotyczących tego numeru telefonu. Mimo wszystko uważam że proces weryfikacyjny się różni i wielokrotnie jest lekceważony co raczej ujmuje odrobinę statusowi tej weryfikacji. Fakt faktem certyfikat certyfikatowi nie równy i wszystko zależy od wystawcy i ewentualnych gwarancji co często odpowiada niestety cenie = bezpieczeństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proponuje kupic Positive SSL od Comodo - przy pierwszej rejestracji daja certyfikat SSL EV od Comodo na 1 rok za darmow.

 

Mozna miec Cert EV za ok 30-40PLN.

 

Co do weryfikacji to jest to droga przez meke czasami, ale ladnie wygalda na stronie :)

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×