Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, nie wiedziałem w jakim to dziale więc. Otóż wyjeżdżam do Australii i mam zamiar stworzyć tam wynajem vps. Mam już zagwarantowany hosting w polsce i mam takie pytanie. Czy nie będzie żadnych problemów jeżeli klient mieszka w Australii a serwer znajduje się w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ping w Polsce nie powinien przekroczyć 30ms, mieliśmy klienta w Australii i momentami praca po SSH to nie lada wyczyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naszego serwera w UK:

Location	Status	IP	Packet Loss(%)	Min RTT (ms)	Max RTT (ms)	Avg RTT (ms)	Response Time (ms)
Sydney, Australia		185.9.xx.xx	0.0	298.96	299.405	299.253	299

Z naszego serwera w PL:

Sydney, Australia		46.29.xx.xx 	0.0  	337.573	332.069	334.131	334  

Dość długa odpowiedź do Australii.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da rady aby zmniejszyć jakoś ping? Ktoś zresztą kupi serwer z takim pingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja bym bardziej proponował założenie restauracji z kuchnią Polską w Sidney ;)

 

W Australii są firmy sprzedające takie usługi i co lepsza mają sprzęt na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy takim pingu się nie opłaca?

 

Samo założenie takiego pomysłu jest idiotyczne.

 

Poza tym, po co chcesz się za cokolwiek zabierać, jak pojęcia o sprawie nie masz?

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, widzisz i nie grzmisz.

 

300 msa, świetny pomysł na hosting. Jeszcze dopisz na stronie firmowej, że stawiacie na jakość, a nie na czas odpowiedzi to zostaniesz moim mistrzem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Twój serwer zdala od niebezpiecznych pająków, a odpowie i tak szybciej niż skoczy kangur"

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Australia to koniec Świata prawie, tam światło idzie wolniej niż na pozostałych kontynentach ;)

 

Z USA masz trochę lepszy ping, ale tez nie idealny:

 

Los Angeles up_icon.gif 203.36.59.56 0.0 159.589 159.435 159.512 159

 

Ewentualnie pozostanie Ci serwer z Australii lub Chin ;)

 

Hong Kong up_icon.gif 203.36.59.56 0.0 159.44 160.406 159.979 159

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszą inwestycją jest załatwienie sobie tam serwerowni? Patrzyłem właśnie na au vps i ceny wahają się od 79 do 200$ za vps 4gb, 4x3,2Ghz itd. Nie zależy mi na jak dużym zysku. Samo to ,że jest to w $ jest opłacalne. W polsce serwerowni zależnie od wymogów płacę daną cenę, np za ten 4gb płace 20zł od serwera.

Edytowano przez raezil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zastanowiłem się i nie chce płacić 20zł od serwera lecz mogę zrobić tak,że kupuje dedyk 256gb ram itd Tak więc mam pytanie. Zna ktoś jakiś tani, sprawdzony hosting serwerów dedykowanych? Na OVH wyprzedane a więc chciałbym coś równie taniego.

Edytowano przez raezil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Jednak zastanowiłem się i nie chce płacić 20zł od serwera lecz mogę zrobić tak,że kupuje dedyk 256gb ram itd Tak więc mam pytanie. Zna ktoś jakiś tani, sprawdzony hosting serwerów dedykowanych? Na OVH wyprzedane a więc chciałbym coś równie taniego.

 

Coś równie taniego nie znajdziesz, nie ma takiej opcji. Jeżeli chcesz "bawić się" w pamięć RAM >100 GB to polecam pomyśleć nad rozwiązaniem "Cloud".

 

P.S Serwerownia...... To jest serwerownia, a to jest sieć serwerów, np...klik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@raezil: na Twoim miejscu dalbym sobie spokoj z tym biznesem biorac pod uwage to co piszesz (tresc, sposob wypowiedzi). Na tym etapie ja osobiscie trzymalbym sie z dala od Twoich uslug.

No chyba, ze zatrudnisz zgrana ekipe: administratora, handlowca, marketingowca, prawnika itp.

 

Jesli myslisz, ze za pomoca jednego dedyka zalatwisz sprawe to sie mylisz. Mamy na forum firme, ktora oferowala VPS'y. Ostatnia (powazna) awaria wywalila te uslugi w kosmos: problemy techniczne, dluga proba usuniecia awarii, rzekomy wypadek osoby ktora sie tym zajmowala itd itd spowodowala, ze firma wycowala sie z tej oferty. A co z klientami? A co z ich danymi?

 

Bedziesz jednym z wielu.

 

Mozliwosc przytulenia gory $$ to nie wszystko.

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×