Skocz do zawartości
peres.pro

Mail trafia do spamu

Polecane posty

Witam serdecznie, nie wiem dlaczego ale mój mail trafia do spamu, korzystam z funkcji mail(),


Adaho6v.jpg


O to screen jak wygląda mail w folderz espam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak, IP mojego serwera nie jest nigdzie na czarnej liście co sprawdziłem. Co do SPF i DKIM to wg howto google'a jest to wytyczna dla IPv6 a nie IPv4 wg: https://support.google.com/mail/answer/81126

 

MgjCn69.jpg

 

Nie zbyt wiem co konkretnie zrobić żeby wiadomość nie trafiała do spamu, mam standardowego wordpressa, liczę na Waszą pomoc.

 

 

Tutaj informacje na temat domeny:

 

http://www.intodns.com/lolsfera.pl

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do SPF i DKIM to wg howto google'a jest to wytyczna dla IPv6 a nie IPv4

SPF jest zarówno dla IPv4 jak i dla IPv6, a DKIM podpisuje wiadomości, nie zależy bezpośrednio od adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że według Was SPF jest problemem i poprawne skonfigurowanie SPF naprawi problem dochodzących wiadomości do spamu tak?

Może. Filtry antyspamowe biorą wiele (bardzo wiele, mój spamassasin ma ponad 60 testów, a jeszcze dochodzą prostsze acle) czynników pod uwagę przy klasyfikacji wiadomości. SPF jest na pewno wśród nich i należy go skonfigurować.

 

Inne czynniki to między innymi

  • obecność rekordów mx i sprawnego serwera odbierającego pocztę dla danej domeny,
  • DKIM,
  • poprawny PTR/rDNS,
  • reputacja adresu IP serwera smtp i domeny,
  • zawartość wiadomości (linki, html, obrazki, etc),
  • reakcja danego użytkownika oraz innych użytkowników na wcześniejsze wiadomości od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zadziwiające, mam drugiego wordpressa na tej samej maszynie i maile rejestracyjne dochodzą bez problemu, najśmieszniejsze jest to że konstrukcja maila jest identyczna, o co tu chodzi?

 

3tEXKyi.jpg

 

W dodatku dla tego wordpressa pod adresem magnolia-network.pl zupełnie nie bawiłem się w dodatkową edycje żeby działało poprawnie wysyłanie maili.

 

przepraszam za double posta, poprzedni można usunąć albo skleic z tym

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, wczoraj nie działało a dziś już działa, a nic nie zmieniałem, czy to możliwe że google przez 1 dzień w jakiś sposób zweryfikował domenę? Pierwszy raz się spotykam z czymś takim :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja się spotykam od dłuższego czasu z widzimisie google w zakresie traktowania maili jako spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×