Skocz do zawartości
KubaZ

VPS pod bloga fotograficznego - prośba o ustawienie frontem do życia ...

Polecane posty

A może pytanie z innej beczki, ale może naprostuje moje myślenie nt hostowania. Moja strona ma te 4-5 MB i ładuje się tak jak się ładuje. Podam 2 przykłady stron bardzo dobrych fotografów, z których każda ładuje się u mnie na komputerze w mgnieniu oka. A nie są to małe strony:

1. http://www.kalina-bez-studia.com/, strona z linuxpl.com. Waga strony ze wszystkim 47MB

2. http://www.bwphotography.pl/blog/, strona chyba z prohost.pl. Waga strony ze wszystkim: 28 MB

 

Jak to jest, że ww strony mając duużo większą liczbę zdjęć na "dzień dobry" ładują się tak szybko ?

 

Fotograf może i dobry ale strony mają jeszcze gorsze pod względem budowy niż Twoja ( w szczególności pierwsza z nich). Ja mam 50Mbps i zajęło mi to dobre parę sekund na załadowanie. Nie tędy droga. Gdybyś dał to komuś konkretnemu do zrobienia to zamiast vps'a zwykły hosting mógłbyś kupić i spokojnie by Ci starczył.

 

PS Jak chcesz zobaczyć jak naprawdę ładuje się dana strona zamiast F5 naciśnij CTRL + F5 ;)

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KubaZ Pierwsza podana przez ciebie strona ładuje się też długo. Ogólnie strona nie powinna dużo ważyć w innym przypadku na słabym łączu u klienta będzie się wczytywała wieki, i nie ważne na jakim to wydajnym dedyku i łączu postawisz.

 

Masz tak:

Your website is slower than 73% of all tested websites

 

A powinno być tak:

Your website is faster than 94% of all tested websites

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełne załadowanie się pierwszej z podanych stron następuje u mnie po ~30 sekundach (pamiętajmy że mam 40Mb/s łącze) - faktem jest że sam ma strona i pierwsze kilka obrazków pojawia się praktycznie od razu co daje złudzenie "załadowania się w sekundę"
Drugiej stronie dłużej zajęło dostarczenie kodu html (cokolwiek zaczęło się pojawiać po ~4 sekundach) ale załadowała się w ~10 sekund.

Wg mnie te strony są beznadziejne.
Po 1 - moim zdaniem niewygodne jest oglądanie takich zdjęć jeden pod drugim - nie wygodnie się przewija - to nie demotywatory ;)
Po 2 - max 5 postów na stronie ładujących się od razu - jeśli ktoś dojeżdża powiedzmy do 4 postu niech pojawia się kolejne 5 i tak w kółko.
Po 3 - zamiast 30 zdjęć z jednej sesji jedno pod drugim jakaś prosta galeria. - np juicebox albo jakiś lightbox.

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×