Skocz do zawartości
Bartosz Nowak

Nowy algorytm Google

Polecane posty

Witam, nowy algorytm Google - co oznacza w praktyce? Który czynnik w tym momencie ma najbardziej decydujący wpływ na pozycjonowanie? Na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O drastycznych spadkach przekonałem się na własnej skórze. Ale czy faktycznie jedynym ratunkiem jest założenie orkiestry weselnej? - filmik "wyjaśniający" problem pierwsza klasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co siać paniki ... z 5 serwisów mocno pozycjonowanych na popularne frazy nic nie spadło ... nie mniej znajomym, którzy śmieciowe linki pozyskiwali faktycznie zbladła mina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie najbardziej liczy się dobra optymalizacja strony i linki pochodzące z wartościowych stron, ale z odpowiednim zróżnicowaniem anchorów.

Z moich testów wynika, że maksymalnie 20% anchorów powinno dotyczyć pozycjonowanych fraz. Reszta to ich różne odmiany, frazy brandowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A nie przejmujesz się tym co robi Twój szef? Jakby od niego zależało Twoje życie ;) Dla niektórych strona WWW jest źródłem utrzymania.

 

Nie bo nie mam szefa, a nawet jak go miałem to się nigdy tym nie interesowałem bo wiedziałem że prędzej czy później rozejdą się nasze drogi, bo coś się wydarzy albo sytuacja w firmie się pogorszy na tyle że trzeba będzie uciekać. A moje życie i to co się w nim dzieje zależy tylko wyłącznie ode mnie samego, przekonałem się o tym kiedy wyjechałem z Polski ;)

 

A strona no cóż spadki zanotowały strony posiadający kiepski kontent i każda aktualizacja pingwina będzie szła właśnie w tym kierunku po to tylko by usunąć z pierwszych stron puste blogi/strony, i te na których nie znajduje się za wiele rzeczy ale dzięki pozycjonowaniu wyświetlają się prawie na każdą frazę na pierwszej stronie w wyszukiwarce.

 

Ja to się dziwię że jest tylu zdolnych fachowców w pl i jeszcze nikt nie wpadł na to by stworzyć rodzimą wyszukiwarkę i wyciąć to dziadostwo za oceanu. Ale zamiast tego wszyscy nadskakują koło Google jak by to był złoty cielec z jajami, a tak na prawdę to ani to ze złota ani jaj nie ma. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje życie i to co się w nim dzieje zależy tylko wyłącznie ode mnie samego, przekonałem się o tym kiedy wyjechałem z Polski ;)

Doprawdy, wzruszająca historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie najbardziej liczy się dobra optymalizacja strony i linki pochodzące z wartościowych stron, ale z odpowiednim zróżnicowaniem anchorów.

Z moich testów wynika, że maksymalnie 20% anchorów powinno dotyczyć pozycjonowanych fraz. Reszta to ich różne odmiany, frazy brandowe itp.

 

W jednym przypadku maksymalnie zróżnicowałem anchory, linkowałem wszystkie podstrony i domenę dopadł pingwin, także dywersyfikacja wydaje mi się nie jest tutaj fundamentem. Jak po każdym updacie trzeba nadal linkować i pozycję wrócą ze zdwojoną siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tak pozmieniało, że nie samo linkowanie wystarczy by osiągnąć dobre pozycje. Ważniejsza jest teraz jakość linku a nie ich ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co zwracać uwagę?

 

Na to co zawsze, czyli pozyskiwanie linków z wartościowych źródeł. Linki, tak, jak miały tak nadal mają decydujące znaczenie. Co prawda po pingwinie 2.1 wystąpiło spore zamieszanie, ale w moim przypadku większość domen, których pozycjonowanie jest oparte w głównej mierze na linkowaniu trzyma nadal się w TOP10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest pozyskiwanie linkow z wartościowych źródeł. śmieciówka nie jest teraz wystraczajaca. I bardzo dobrze. U mnie strony nawet nie straciły na swoich pozycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest pozyskiwanie linkow z wartościowych źródeł. śmieciówka nie jest teraz wystraczajaca. I bardzo dobrze. U mnie strony nawet nie straciły na swoich pozycjach.

 

Podaj konkrety, skąd te linki zdobywasz? Bo takimi ogólnikami to nic konkretnego nie da się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wykorzystać też to: guest blogging lub content marketing. Wejścia są, nakładem jest tylko Twój czas bo wejść z długiego ogona i tak jest koło 70-80%. Powoli odchodzi się od tradycyjnego zdobywania linków. Można też rozważyć budowę własnego zaplecza: koszt jest, ale wyniki są lepsze (i to my mamy wpływ na zawartość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mało się tu mówi o ważnej rzeczy jaką są wszelkie portale społecznościowe i zdobywanie stamtąd trafficu i linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę drobne zmiany wprowadzane są nieustannie. Ze swojej strony niczego szczególnego nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×