Skocz do zawartości
Misiek08

Streaming na dużą skalę, ale eventowo

Polecane posty

Witam!
Szukam miejsca, gdzie będę mógł streamować na wybranym przez siebie rozwiązaniu wideo, bo aktualne w których jestem czasami już nie dają rady. Potrzebuję dostępu do root'a, więc usługa streamingu niestety mnie nie interesuję, a wynika to z za każdym razem innych systemów autoryzacji streamujących i oglądających.

Potrzebuję więc dokładnie tak:
- root
- duże zaplecze łącza - aktualnie radziłem sobie łącząc kilka chmur razem, po kilkadziesiąt instancji - 5-10Gbps to minimum
- szybkość instalacji

- procesor, RAM, dyski - niewielkie, ponieważ wszystko mam już przygotowane tak, żeby zużywało groszowe ilości zasobów

Całym mankamentem jest fakt, że nie potrzebuję sprzętu cały czas, bo streamy są 6-15 razy w miesiącu (czasami dwa nakładają się na siebie), więc idealna była chmura z płatnym łączem w niskiej cenie. Akceptowalna kwota za łącze to do 10gr za wysłany GB.

 

Dodatkowym atutem będzie, jeżeli firma zamiast od razu blokować usługi za nielegalny content prześle nam np. zgłoszenie, czy się skontaktuje, bo niestety, ale jedna z polskich firm (mogę podać nazwę na PW) zablokowała znajomemu całe konto robiąc z siebie organ prawa, a nie firmę hostingową - chcę tego uniknać. Dlaczego content może być nielegalny? Wypożyczam czasami komuś infrastrukturę z dogodnym API, ten ktoś streamuje pare kanałów i czasami nie jest to stream własny, tylko restream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to porozkładał po chmurkach, podopisywał się pod api (przez co automatycznie instancje dodatkowe by ci się uruchamiały, usuwały itp. itd.)

Trochę tego teraz jest: octawave, tiktalik, digitalocean....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie łączyłem właśnie kilka chmurek polskich, potem przeszedłem na zagranicę jak znajomemu ta 1 firma zrobiła takie "bubu", bo nie chciałem się przed kimś tłumaczyć. Streamy trwają 3-5h. Ostatnio miałem np. klienta, który chciał ok. 500 slotów w godzinach 2-19, a w godzinach 19-2 - 3000 slotów, czyli jest możliwość, że łącze będzie używane przez cały czas, ale w niewielkiej ilości (500 osób x 0.5Mbps to tylko 250Mbps, a wiadomo, że nie jest cały czas pełne). Lokalizacja dowolna, praktycznie nie mam problemów z niczym, byleby łącze było.

 

Przyjmijmy sytuację, że potrzebuję 7-9 dni w miesiącu takiego łącza, wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poczytałem przy okazji webhostingtalk.com i wpadłem na b. ciekawą stronę: http://www.cloudorado.com

Z wyszukiwania i tego co jest na stronach firm wynika, że pozostaje mi w Europie tylko StratoGen i VPS.net.

 

@up - 250TB to już ciekawa kwestia, jednak używałem serwera na tym łączu i niestety, ale 10G w godzinach obciążenia tam widać nie było. Udawało mi się dociążyć 7G i nic więcej. CPU i RAM się nudziły, także nie był to problem limitu zasobów serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje. Znam tylko realia z chmurek i wiem ile to do tej pory kosztowało. Najgorszym dla wielu firm jest fakt, że trzymam hosting w innym miejscu, więc zdarza się tak, że 5-6 dni w ogóle nic nie płacę, bo po co, skoro nie używam. Nie mam chwilowo klienta stałego, ale jeśli znajdzie się odpowiednia usługa to klient też będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie "lewusy"streamowac za taka kwote , powiedz mi jak sie rozkladaja klienci koncowi jesli chodzi o ich lokalizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami wszyscy klienci do tej pory mieli na stronie formularz DMCA, znajomy tak samo. Podejrzewamy oboje, że firma, w której miał chmurkę po prostu nie ma łącza na tyle, na ile się chwali i zablokowała konto, bo używał ok. 5Gbit łącza.

 

Odbiorcy to niestety w większości Polska, trochę UK, trochę Niemiec i w niewielkiej ilości inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drozej wujdzie kilka takich strzalow w miesiacu niz dzierzawa serwera, ja widze lewusiowy kontent na rozproszonej sieci restreamingu z jednym serwerem rozsylajacym do kilkunastu roznych ktore na stronce beda mialy limit slotow z automatycznym rozdzielanuem klientow na popy ktore re streamuja content. zobacz amazon clud ovh e24 i moze jeszcze zaryzykuje i napisze octawe;) i to wszystko ladnie rozpisane na automaty,ale to nie wiem czy tyle zarabiasz abys chcial miec cos takiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automaty mam. Amazon cloud drogi jak cholera jeżeli o transfer chodzi, ovh nie ma ciekawej ofert, bo ma miesięczne.

 

Czemu pisząc Oktawave ryzykujesz? Właśnie z nimi pisałem i mówili, że łącza nie braknie. Muszę tylko dopytać jak to z tymi contentami jeśli klient klienta będzie nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kasowo dobrze wyjdzie dla ciebie i czy beda mieli piec gigsow na chwile dla ciebie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to z obliczeń kasowo wychodziło całkiem przyjemnie, a pisali też, że do 5Gbps lekko są w stanie wytrzymać. Później warto dać im znać :)

 

Smutne jest to, że polska chmurka, która do niedawna miała nielimitowany transfer najpierw wyczerpała limit swoich IP, a potem na 20 minut zniknęli z internetu pod obciążeniem właśnie ok. 6-7 Gbps. Nielimitowani byli to momentu uderzenia w limit. Cóż, tak to jest jak ktoś się z motyką na słońce porywa, więc szukam czegoś z płatnością za transfer per GB.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Smutne jest to, że polska chmurka, która do niedawna miała nielimitowany transfer najpierw wyczerpała limit swoich IP, a potem na 20 minut zniknęli z internetu pod obciążeniem właśnie ok. 6-7 Gbps. Nielimitowani byli to momentu uderzenia w limit. Cóż, tak to jest jak ktoś się z motyką na słońce porywa, więc szukam czegoś z płatnością za transfer per GB.

 

e24cloud ? :)

 

LSW wytrzymywało to 10Gb/s, może coś im się przepchało, trzeba było uderzyć na support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. e24cloud. Wymiękli, postraszyli znajomego sądem, potem zablokowali pięknie konto ze wszystkim co na nim było i powiedzieli, że jak nie przedstawi umowy z NC+ na streaming meczy to nie odblokują. Na nic oczywiście tłumaczenia, że zgłoszenia nielegalnych kanałów wystarczyły i znajomy by pousuwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki dokładnie content celujesz bo ja będę z końcem września/października kupował x maszyn pod streaming to może mógłbym Cię tam upchnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działam troszeczkę jak white label, czyli dostarczam łącza, a raczej administruję serwerami. Przed wakacjami klient brał to pod swój serwis a'la justin/ustream czy cokolwiek pozwalającego streamować jego użytkownikom. Userzy streamowali mecze i serwis padł, bo firma zablokowała jego konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

@octawe się zgodzi, ale jak leci jakiś dmca itd odrazu blok serwera bez zwrotu $.

Już to przerabiałem.

E24 nawet nie musi wpłynąć zgłoszenie, ban + blokada $$$.

Po takich perypetiach aż zwątpiłem w te chmury.

Każdy oszukuje. Ale... Przeciętny Kowalski nie orze tak ich maszyn, może pozbyli się niewygodnych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To smutne jest właśnie, że blokują w przypadku DMCA do nich. Skoro ja udostępniam użytkownikom możliwość streamowania i mam u siebie formularz DMCA to do mnie trzeba pisać. Wiadomo, że jak ktoś nie czyta to można posłać dalej, ale powinno się najpierw wysyłać do serwisu, poczekać 2-3 dni na odpowiedź i potem dopiero firma.

 

@IStreamPL - w e24 blokują i sami bawią się w organ prawa, który rozlicza z zezwoleń, chociaż nie wiem czy tak do końca mogą to robić. Oktawave - nie wiem, dopiero mam zamiar z nich korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

@misiek

jak chcesz próbuj, jak coś znajdziesz odezwij się na PW.

Korzystałem z leaseweb przez 1.5msc, działało całkiem Okay. Ale drożej wychodzi niż cloud. Bo ja potrzebowałbym chmurki, która od 17 do 20 zapewni mi te 20Gbps a potem może i zapewniać 100Mbps. Czyli takie "skoki" tylko na parę godzin.

I to 2-3 razy w miesiącu max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna polska chmura nie ma wolumenu ruchu żeby nie zauważać* transmisji po 10 Gbit/s miesięcznie. Leaseweb też wam podziękuje na swojej wolume network jak będziecie wskakiwać tak na 10-15h w miesiącu a tak to cisza. Wszyscy się przyzwyczaili że łącza są za darmo a tak nie jest. Jak musisz w hurcie zapłacić 1€ miesięcznie za 1 Mbit/s to takie pierdnięcie klienta 15 godzinne na 10 Gbit/s nagle jedzie ci na 20k pln...

 

Fajny biznes nie dość że kontent jest lekko mówiąc niezbyt legalny co wiedzą wszyscy zainteresowani to jeszcze duże koszta infrastruktury próbujecie za darmo mieć, tak się nie da zrobić biznesu.

 

 

* raczej żadna polska chmura nie ma wolumenu żeby poprawnie unieść 20 Gbit/s nie ta skala

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna polska chmura nie ma wolumenu ruchu żeby nie zauważać* transmisji po 10 Gbit/s miesięcznie. Leaseweb też wam podziękuje na swojej wolume network jak będziecie wskakiwać tak na 10-15h w miesiącu a tak to cisza. Wszyscy się przyzwyczaili że łącza są za darmo a tak nie jest. Jak musisz w hurcie zapłacić 1€ miesięcznie za 1 Mbit/s to takie pierdnięcie klienta 15 godzinne na 10 Gbit/s nagle jedzie ci na 20k pln...

 

Fajny biznes nie dość że kontent jest lekko mówiąc niezbyt legalny co wiedzą wszyscy zainteresowani to jeszcze duże koszta infrastruktury próbujecie za darmo mieć, tak się nie da zrobić biznesu.

 

 

* raczej żadna polska chmura nie ma wolumenu żeby poprawnie unieść 20 Gbit/s nie ta skala

bardzo ladny koment:) ++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theONE - tzn. ja nie mam zamiaru bawić się w nielegalny content, jednak niestety w Polsce są tacy klienci i tylko tacy jeżeli chodzi o większą skalę. Dodatkowo chcę to podzielić na kilka tanich chmur, bo dobrze wiem, że nasze chmury nie są w stanie dobrze ogarnąć 5Gb/s, a co dopiero 10, czy 20. Podział na kilka chmur ładnie je odciąży. Jeżeli chodzi o koszta to się z nimi liczę, ale nie powiesz mi, że mam płacić 5.000€ za takie łącze miesięcznie przy takim zużyciu.

Komentarz z Twojej strony słuszny jeżeli chodzi o duże zarobki tanim kosztem - akurat w to nie wierzę i dlatego szukam miejsca, gdzie firma pobiera opłatę za przesłane dane licząc się z tym, że skoro im zapłacę za przesłanie to chcę te dane przesłać. W dowolnej ilości, skoro nie ma ustalonych górnych limitów.

 

@up - włam na serwery LeaseWeb - no peszek, ja tam stron hostować nie będę, a raczej nie będzie im się chciało RTMP podmieniać :) Powiedz z kiedy ten screen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Screen z chwili obecnej. Przypadkiem wlazłem coby sprawdzić coś w ich ofercie a tu zonk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×