Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mido007

Serwer dedykowany - wielki dochód ?

Polecane posty

Witam!

 

Na początku zaznaczam iż jestem zielony ... Mam zamiar kupic serwer dedykowany w Ameryce ... Chyba zdecyduje sie na the planet na sewer 2x80 GB za 199 dolców plus 10Mbps za 899 dolców ...

 

Chcę w necie zalozyc strone oferujaca hosting na serwerze dedykowanym ...

 

Co musze jeszcze kupic oprocz serwera lacza i kont resellerskich ? I mam do Was podstawowe pytanie czy takie cos wogle sie oplaca ?

 

Prosze o odpowiedz i Wasze rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec prosze zaczac od przeczytaniu wielu postow na tym forum.

 

Ale kilka odpowiedzi:

Czy to sie oplaca: to zalezy tylko od Pana, jest to zwykla sprzedaz, jesli umie Pan sprzedac produkt to Tak, bedzie sie to oplacalo.

 

Czego Pan jeszcze potrzebuje ? bizness planu ?

Administratora, grafika, pieniedzy na reklame i obsluge klientow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem grafikiem zajmuje sie tym profesjonalnie ... Wiec z tym nie bedzie klopotu ...

 

A po co mi administartor i obsluga klienta sam tego nie moge robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to czytajac Twoje posty widze, ze nie tylko nie masz pojecia o hostingu, ale tez i o prowadzeniu firmy. Slowo biznes-plan jest dla Ciebie zapewnie zbyt egzotyczne.

 

Jesli masz jednak za duzo pieniedzy i koniecznie chcesz oferowac uslugi hostingowe, to zapraszam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Jesli jest Pan profesjonalnym grafikiem to rozumiem, ze nie jest Pan profesjonalnym administratorem.

 

Jesli chce Pan prowadzic dzialalnosc uslugowa (zarobkowa) to musi Pan miec zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza.

 

Nikt nie bedzie chcial konta na serwerze administrowanym przez amatora.

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę w necie zalozyc strone oferujaca hosting na serwerze dedykowanym ...

Hmmm...kolejna firma słuchaj a nie lepiej zająć sie czyms innym ? z własnego doświadczenia wiem że nie jest to łatwe założenie firmy hostingowej niemasz 18 lat? nie mozesz miec działalności legalnej przez co niemasz NIP'u i Regonu co znaczy ze jak bys kogos przewalił to niema jak sie do ciebie dobrać , co znaczy ze klientow bedzie to nękać ze niemasz takich danych na www...

 

Jesli masz jednak 18 lat to prosze legalna dzialalnosc ale jednak popatrz ile jest w polsce(polskich) serwisow oferujacych hosting czy nie lepiej otworzyc jakis inny serwis ? np. z downloadem konkurencje masz dużą a do tego trzeba mieć pojęcie o tym co sie robi bez tego lezysz na samym początku , jak niemasz planu jak sie rozrastac tez lezysz klienci sami do ciebie nie przyjdą musisz jakos ich zachęcić żeby skorzystali z twoich uslug co znaczy ze musisz miec dobry support , co znaczy ze musisz miec duzo czasu zeby pomagac swoim klientom...

 

 

Nikt nie bedzie chcial konta na serwerze administrowanym przez amatora

 

Dokładnie wiesz co to cPanel ? WHM ? Transfer Domeny ?

 

 

Prosze o odpowiedz i Wasze rady

 

Moja rada jesli naprawde chcesz miec swoja firme hostingowa zrob sobie pierw biznes plan dzieki ktoryemu bedziesz prowadzil dzialalnosc , zrob tez cennik ile musisz wydac zeby zakupic taki serwer i jakie bedziesz musial czekac zeby ci sie to zwrocilo i zebys wyszedl na swoje , skad wezmiesz klientow ? kazdy dzisiaj potrzebuje serwera porzadnego jednak bardzo ciezko go znalezc bo uslugi są coraz gorsze niestety rzadko zdarza sie 'dobra' firma ktora naprawde dba o klienta nawet takiego ktory dostal konto 'sponsorowane' bez takich podstawowych rzeczy jak biznes plan czy strategia marketingowa niemasz szans niestety podejrzewam ze bez tych rzeczy i znajomosci pojec 'hostingowych' padniesz po miesiacu gora trzech.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku zaznaczam iż jestem zielony ... Mam zamiar kupic serwer dedykowany w Ameryce ... Chyba zdecyduje sie na the planet na sewer 2x80 GB za 199 dolców plus 10Mbps za 899 dolców ...

 

Musisz dokupic administratora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie bedzie chcial konta na serwerze administrowanym przez amatora.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal ;)

 

Ktos kto zapłacił np 400 zł za ro utrzymania strony wraz z emailami na Twoim serwerze zauwarzy w pewnym momencie że zgineła jego stona i poczta. Zadwoni do Ciebie a ty mu wtedy powiesz "Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal" ???? Sam sobie nie poradzisz.

 

wojt

 

Wysłany Nie Gru 05, 2004 1:53 am:

 

Nikt nie bedzie chcial konta na serwerze administrowanym przez amatora.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal :P

A tak wogule ile maz lat ?

 

wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obi napisał:  

 

Nikt nie bedzie chcial konta na serwerze administrowanym przez amatora.  

 

Pozdrawiam  

Bartek  

 

 

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal

 

chlopie!! Nie chcialbym zostac Twoim klientem. Jak masz takie podejscie do biznesu to lepiej zajmij sie czym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Transfer Domeny ?

Nie wspomniałeś o jakże czasochłonnym procesie Delegacji Domeny ;)

 

Ale do rzeczy. C-Panelu na Jodohoście (www.jodohost.com) uczyłem się prawie tydzień aby przemigrować wszystko z IIS'a właśnie do tego panelu. Wspominam to wspaniale, ale kosztowało mnie to wiele wysiłku i nerwów.

Nie żebym był głupi - sam kiedyś pisałem zawodowo poważny system CMS w firmie zajmującej się webmasteringiem....

 

Szanowny Kolego - nie porywaj się z motyką na księżyć. Być resellerem to nie taka prosta sprawa. Nie dość że musisz wiedzieć naprawdę wiele, to najważniejsze: bierzesz na siebie odpowiedzialność za funkcjonowanie serwisów www wielu firm. Stajesz się podstawą ich działania.

Ja osobiście nie zaufałbym osobie, z którą nie mógłbym porozmawiać profesjonalnie o świadczonych usługach.

 

Co mogę ci polecić:

Wejdź sobie na www.jodohost.com i załóż sobie trialowe konto customera i spróbuj cokolwiek zrobić - wtedy wróć i pogadamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×