Skocz do zawartości
Westbam

motoWHT

Polecane posty

Ja zmieniłem Altimę, na Volvo.

Ale miłość do automatów mi została, więc śmigam teraz Volvo S80 2.4 w automacie, 170KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jeszcze z lata (zimo wy****j :P ) yamaszka r6

 

r6.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem Altimę, na Volvo.

Ale miłość do automatów mi została, więc śmigam teraz Volvo S80 2.4 w automacie, 170KM.

 

No to dawaj fotę - po to ten temat był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam też się pochwalę :D Moje drugie autko BMW X3 E83 / 150KM / 10.2006rok
92590055304236378252.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ladna beema ja alfe sprzedalem nie mam nic ale jak bede kupowal to znow alfe mega przyjemnie mi sie nia jezdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie się sporo pozmieniało :)

 

Ze skutera zrobiły się dwa autka ;)

 

Moje pierwsze autko, czyli Honda Civic V - ale nie jajko - coupe ;)

(zdjęcia przez screenshu bo mi się inaczej nie chciało... ;)

http://scr.hu/1ffd/cwenx

http://scr.hu/1ffd/ooci6

 

Autko kupiłem w grudniu 2014 - jeździłem nią około pół roku. Silniczek 1.6 113km - niestety bez V-tec'a :( W wakacje miałem ją sprzedawać (te zdjęcia powyżej to zdjęcia robione do aukcji), ale nie chciała się sprzedać, mimo na prawdę fajnego stanu (obejrzałem kilka tych coupe z mechanikiem i większość z nich to była masakra).

Po dwóch-trzech miesiącach postanowiłem, że zostaje jako projekt :)

W planach był lakier czerwony ciemny, cukierkowy (podobny do nowego clio ;) )

Testowe malowanie jednego nadkola:

http://scr.hu/1ffd/om5p1

 

Co myślicie o kolorku? bo jednak ciut za ciemny mi się wydaje do tego autka... I chyba będzie coś jaśniejszego...

 

 

Auto drugie czyli:

Renault Megane II 1.9 dci 120km:

http://scr.hu/1ffd/rnke0

http://scr.hu/1ffd/rsa6f

http://scr.hu/1ffd/9j8yp

 

Kupiłem jakoś ciut przed wakacjami 2015 od brata, który musiał sobie sprawić coś pięciodrzwiowego :)

Największą zaletą tego auta podczas zakupu był praktycznie idealny stan, dokładnie znana historia i cena :)

Autko jest prawie maksymalnie wyposażone (brakuje tylko tempomatu i panoramicznego dachu, do tego ma fotele w pół skórze zamiast w pełnej, co traktuję raczej jako zaletę). Bardzo mało pali - około 5-7l/100km. Mieszkam około 30km od Warszawy (blisko wjazdu na A2) i udało mi się nią pojechać nad morze za tyle, ile wydałem na podróż do Torunia hondą :) Jest bardzo cichutka w środku - podróż przy prędkości 140-150km/h nie jest męcząca.

 

EDIT

Dorzuciłem świeże fotki Reni ;)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

U mnie tez sie sporo zmienio. W ciagu tych dwlat z turystycznego NTV 650 zrobio CBR 1000rr z 04 190km (+full akrapovic) Bandit 650s ABS 2005 (ok. 90 kucy) oraz autko 206cc 120km 1.6 benzyna.

 

Niestety zdj꣩a na moim IG. Zmieniem tez telefon i nie mam innej moliwoci.

 

CBR: https://www.instagram.com/p/vq3HXfKoI6/

Bandit: https://www.instagram.com/p/n2rVgUKoIN/

206cc: soon

Edytowano przez mFilmy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie sporo zmienio. W ciagu tych dwlat z turystycznego NTV 650 zrobio CBR 1000rr z 04 190km (+full akrapovic) Bandit 650s ABS 2005 (ok. 90 kucy) oraz autko 206cc 120km 1.6 benzyna.

 

Niestety zdj꣩a na moim IG. Zmieniem tez telefon i nie mam innej moliwoci.

 

CBR: https://www.instagram.com/p/vq3HXfKoI6/

Bandit: https://www.instagram.com/p/n2rVgUKoIN/

206cc: soon

ładna cbr masz ją jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także małe zmiany wprowadziłem w moim Qashqai-u. Po roku użytkowania olałem gwarancje i założyłem LPG.

Na gazie już przejezdziłem 25 tys i powiem jedno.... JAK JA MOGŁEM JEŹDZIĆ NA BENZYNIE?! Od teraz tylko gaz! Tankuje raz do pełna (44L) - 88 zł = 500 km - to ja rozumiem :) (do pracy w 2 strony mam 30 km to czasem zapominam że auto trzeba tankować...)

 

Autko przed wykonaniem zabiegu:

http://imgur.com/a/tfjRp#0

 

Po wykonaniu zabiegu:

http://imgur.com/a/CnLuk#0

 

Dane o instalacji:

Instalacja LPG:
Reduktor: KME Silver
Zawór gazowy: OMB
Zbiornik: Bormech (troidalny lpg) - pojemność 58L
Wielozawór: Tomasetto
Obudowa wielozaworu: Bormech
Zawór tankowania: Tomasetto
Centralka/Przełącznik: STAG
Układ elektroniczny: STAG 300 ISA2
Wtryskiwacze: Barracuda
Przewody elastyczne: ALEX
Dodatkowo należało użyć emulatorów.

 

Pozdrawiam wszystkich zagazowanych :)

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także małe zmiany wprowadziłem w moim Qashqai-u. Po roku użytkowania olałem gwarancje i założyłem LPG.

Na gazie już przejezdziłem 25 tys i powiem jedno.... JAK JA MOGŁEM JEŹDZIĆ NA BENZYNIE?! Od teraz tylko gaz! Tankuje raz do pełna (44L) - 88 zł = 500 km - to ja rozumiem :) (do pracy w 2 strony mam 30 km to czasem zapominam że auto trzeba tankować...)

 

Autko przed wykonaniem zabiegu:

http://imgur.com/a/tfjRp#0

 

Po wykonaniu zabiegu:

http://imgur.com/a/CnLuk#0

 

Dane o instalacji:

Instalacja LPG:

Reduktor: KME Silver

Zawór gazowy: OMB

Zbiornik: Bormech (troidalny lpg) - pojemność 58L

Wielozawór: Tomasetto

Obudowa wielozaworu: Bormech

Zawór tankowania: Tomasetto

Centralka/Przełącznik: STAG

Układ elektroniczny: STAG 300 ISA2

Wtryskiwacze: Barracuda

Przewody elastyczne: ALEX

Dodatkowo należało użyć emulatorów.

 

Pozdrawiam wszystkich zagazowanych :)

 

gaz to do kuchenki :D:lol::lol: lwa się trawą nie karmi :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gaz to do kuchenki :D:lol: :lol: lwa się trawą nie karmi :wacko:

Eeee inne czasy. Gaz w nowoczesnej instalacji sprawuje się tak samo dobrze jak benzyna - a jak jeszcze masz wysilony silnik (podniesione sprężanie) to gaz jest nawet zdrowszy dla silnika ;)

 

Tankuje raz do pełna (44L) - 88 zł = 500 km - to ja rozumiem :)

Tankuję do pełna ropkę - 60l zbiornik - 200zł około zazwyczaj. Rekordowo zrobiłem na tym 1200km :) - z klimą praktycznie zawsze włączoną ;) Więc wynik zbliżony do twojego ;) tylko autko trochę mniejsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

gaz to do kuchenki :D:lol::lol: lwa się trawą nie karmi :wacko:

 

Ta a ropa do tylko do traktora i maszyn rolniczych, a nie do samochodu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ta a ropa do tylko do traktora i maszyn rolniczych, a nie do samochodu... ;)

 

Popieram :)

 

Co do gazu to już nie raz się śmiali z osób które mówią że nie ma sensu wstawiać gazu i że jeśli Cie stać na auto to stać Cię również na benzynę - ale po co przepłacać?

 

Jak już w innym poście kiedyś napisałem:

Idziesz do apteki i masz do wyboru 2 leki - za 100 zł przepisany przez lekarza i za 30 zł zamiennik (z tym samym składem) - który wybierasz?

 

Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie - teraz są takie instalacje ze ja w ogóle nie widzę różnicy pomiędzy benzyną a gazem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram :)

A co złego w klekotach? :( Ja sobie Renówkę chwalę. Przyjemnie się jeździ w trasie (na szóstce przy 120km/h mam 2k obrotów), moment dostępny od dołu (już na oko od 1600 obrotów zaczyna ciągnąć), więc jeśli chodzi o elastyczną, normalną jazdę to super sprawa... Mam porównanie do hondy, która jak nie przekroczyła 4500 obrotów nie nie jechała... :P

Każdy rodzaj silnika ma jakieś swoje zalety - Renówka w zimę mi się rozgrzewa duuuużo dłużej niż honda, ale rekompensują to klima i podgrzewane fotele, więc też nie muszę się godzinę rozgrzewać, żeby odparowała szyba czy żeby mi tyłek nie przymarzł do fotela ;)

 

Też do klekota nie byłem przekonany, ale pojeździłem i w sumie to fajna sprawa... Ale można zatęsknić za kręceniem do 7k obrotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstawił bym swoje stilo. ale jest takie brudne, że wstyd. Pojadę jutro na myjnie to wrzucę zdjęcie. A swoją drogą. Duży samochód silnik 1.2 16V + sekwencja. Bardzo ekonomiczne 6 biegów idealne na trasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie no z Dieslem to raczej sarkazm, nie znam osoby która nie wzięła by w góry starszego Audi Q7 V12 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no z Dieslem to raczej sarkazm

Trochę kiepsko wyczuwalny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram :)

 

Co do gazu to już nie raz się śmiali z osób które mówią że nie ma sensu wstawiać gazu i że jeśli Cie stać na auto to stać Cię również na benzynę - ale po co przepłacać?

 

Jak już w innym poście kiedyś napisałem:

Idziesz do apteki i masz do wyboru 2 leki - za 100 zł przepisany przez lekarza i za 30 zł zamiennik (z tym samym składem) - który wybierasz?

 

Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie - teraz są takie instalacje ze ja w ogóle nie widzę różnicy pomiędzy benzyną a gazem..

 

Odejdę od tematu ale twój post pokazuje dlaczego w Polsce jest sytuacja jaka jest, a dokładnie czego Polacy nie rozumieją.

 

Wyobraź sobie że lek przepisany za 100 złotych, to lek produkowany w Polsce, natomiast lek za 30 złotych produkowany jest gdzieś w Kongo. Całkiem możliwe że przy produkcji leku w pl pracują osoby/ klienci, które/ych znasz. I teraz wyobraź sobie sytuacje że 100 takich Westabmów kupuje ten tańszy lek, Firma, która produkowała droższy plajtuje bo nikt ich produktów nie chciał kupować, a nie mogli sobie pozwolić na obniżenie ceny bo pracowników trzeba opłacić, podatki zapłacić itd. W Kongo podatki są niższe a pracownicy pracują za pół darmo. Twoich znajomi czy też klienci tracą pracę i nie stać ich by kupić Twoje produkty czy usługi. Ty dzielisz los firmy, która produkowała ten lek za 100 złotych i tracisz pracę. Popadając w długi.

 

Pytanie: Ile Westbam zaoszczędził?

 

Co do gaziarzy, to zatankować gazu i paliwa, na autostradę pojechać, rozpędzić się do 130km/h, trzymając stała prędkość przełączyć z gazu na benzynę. Tylko nie zapomnijcie trzymać mocno kierownicy żebyście się nie zabili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Odejdę od tematu ale twój post pokazuje dlaczego w Polsce jest sytuacja jaka jest, a dokładnie czego Polacy nie rozumieją.

 

Wyobraź sobie że lek przepisany za 100 złotych, to lek produkowany w Polsce, natomiast lek za 30 złotych produkowany jest gdzieś w Kongo. Całkiem możliwe że przy produkcji leku w pl pracują osoby/ klienci, które/ych znasz. I teraz wyobraź sobie sytuacje że 100 takich Westabmów kupuje ten tańszy lek, Firma, która produkowała droższy plajtuje bo nikt ich produktów nie chciał kupować, a nie mogli sobie pozwolić na obniżenie ceny bo pracowników trzeba opłacić, podatki zapłacić itd. W Kongo podatki są niższe a pracownicy pracują za pół darmo. Twoich znajomi czy też klienci tracą pracę i nie stać ich by kupić Twoje produkty czy usługi. Ty dzielisz los firmy, która produkowała ten lek za 100 złotych i tracisz pracę. Popadając w długi.

 

Pytanie: Ile Westbam zaoszczędził?

 

Co do gaziarzy, to zatankować gazu i paliwa, na autostradę pojechać, rozpędzić się do 130km/h, trzymając stała prędkość przełączyć z gazu na benzynę. Tylko nie zapomnijcie trzymać mocno kierownicy żebyście się nie zabili :D

 

Wyobraź sobie że ja również pracuje w polsce i również otrzymuje lipną wypłatę (za to co robię np. niemczech otrzymywałbym minimum 10 tys zł przeliczając na nasze - niestety nie jesteśmy w niemczech...) - każdy chce zaoszczędzić, dodatkowo z tego co wiem to w polsce nie wydobywa się ropy by z niej otrzymywać również gaz i benzynę więc nie rozumiem do czego pijesz.

 

I wątpie w to że kupujesz wszystko z godłem "teraz polska" chyba że aż tyle zarabiasz... To plus dla Ciebie.

 

@Co do gaziarzy - którą generację instalacji mialeś? Bo na pewno nie powyżej IV... Jeśli nie jezdzisz na gazie to nie masz o tym bladego pojęcia... Przy 180 km/h brakło mi gazu i max przy przejściu z lpg na benz spadała predkość do 170km/h...

 

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gaziarzy, to zatankować gazu i paliwa, na autostradę pojechać, rozpędzić się do 130km/h, trzymając stała prędkość przełączyć z gazu na benzynę. Tylko nie zapomnijcie trzymać mocno kierownicy żebyście się nie zabili :D

Właśnie pokazałeś swoje doświadczenie z instalacją gazową... albo instalowaną u mirka w garażu, albo mającą 20 lat, nie serwisowaną, drugiej generacji... dobra instalacja 4 generacji, poprawnie wyregulowana i poprawnie serwisowana jest w ogóle nie odczuwalna... Tylko trzeba dać za instalację gazową 2500-3000 tyś zł a nie 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gaziarzy, to zatankować gazu i paliwa, na autostradę pojechać, rozpędzić się do 130km/h, trzymając stała prędkość przełączyć z gazu na benzynę. Tylko nie zapomnijcie trzymać mocno kierownicy żebyście się nie zabili :D

Chłopie, mamy 2016 r., a nie 1995. W moim leoniku 2.8 V6 204KM AWD założyłem sobie podtlenek LPG i to była super decyzja, która zwróciła się już po pół roku. Spadku mocy nie mam, a na pewno nie takiej wyczuwalnej (może z 5KM gdzieś uciekło... a może tyle przybyło, nie jestem w stanie ocenić) - zużywa się natomiast objętościowo te 10% litra, bo to wynika z wartości opałowej obu paliw. Paliwa przełączałem i przy prędkości 200km/h i nie tylko się nie zabiłem, ale też nie czułem żadnej różnicy. No chyba, że chodzi o zawał serca gdy widzi się że zamiast 20l/100km (za ~80 zł) benzyny spalam 24l/100km LPG (za 38 zł) ;)

 

PS. Gaz to też paliwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

20l / 100?

 

Łee to z kolegą peugotem jechaliśmy 3.0 w gazie to palił 35 / 100 po autostradzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×