Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[Opinie] Zenbox.pl

[Opinie] Zenbox.pl zenbox Wordpress hosting

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
414 odpowiedzi na ten temat

[Opinie] Zenbox.pl

#41 Łukasz B.

Łukasz B.

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów
  • Firma:STANDARDMEDIA.PL
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Bodziony

Napisany 29 listopad 2012 - 00:48

Nikt nie korzysta a wszyscy gadają Magia WHT , może dojdą jeszcze ucieczki do zenbox bo to szefowie WHT prowadzą? a co ciekawsze wszyscy lepiej wiedzą niż twórcy , recepta na złoty biznes :)

Edytowany przez Łukasz B., 29 listopad 2012 - 00:50.

• 0

#42 nesti

nesti

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 01:01

Ciekawi mnie jedna rzecz, mam forum na vB. max 3000 uu/dzień. Jeśli teraz korzystam z vpsa 3x i5-2400 CPU @ 3.10GHz 8gb ram za co place jakies 150zł mc. Zużywam średnio 2 rdzenie pełne i do 4 gb ram, to będę miał 10x tańszy hosting? Średni mi się chce w to wierzyć, takie bajkowe troche.
  • 0

#43 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 01:07

Ciekawi mnie jedna rzecz, mam forum na vB. max 3000 uu/dzień. Jeśli teraz korzystam z vpsa 3x i5-2400 CPU @ 3.10GHz 8gb ram za co place jakies 150zł mc. Zużywam średnio 2 rdzenie pełne i do 4 gb ram, to będę miał 10x tańszy hosting? Średni mi się chce w to wierzyć, takie bajkowe troche.

W pięciu miejscach daliśmy, że to paczki miesięczne :P Więc miałbyś 2x taniej (ale z drugiej strony plan 100k miałbyś już na styk). Wpadłbyś to byśmy Ci jeszce vB zootymalizowali bo i tak coś Ci za dużo ciągnie.

Oj chyba nie... zakwalifikujesz się pewnie do któregoś z pakietowych limitów (cpu, pamięć, mysql query), a jeśli nawet to nie pomoże, to jeszcze jakieś inne limity wg ich widzimisię, a jak to też nie, to papatki. No i oczywiście za to, że nagle przestanie twoja strona działać i będzie wywalać błędy 500 to odpowiadać nie będą ;)

Przestaniesz trollować? Ktoś Ci za czarny PR płaci?
  • 0

#44 vretch

vretch

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • Imię:Borys

Napisany 29 listopad 2012 - 01:12

Tak z innej beczki - bardzo mi się podoba pakiet ∞ w cenie xxx zł ; )
  • 0

#45 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 29 listopad 2012 - 02:33

Leci do kosza bo tobie zależy. Ja tego nie odebrałem jako trolowanie a jako przejaw lekkiej ignorancji - jako przedstawiciel zenboxa możesz napisać dlaczego się myli. Używania uprawnień moderatora do modowania tego tematu używać nie powinieneś bo dotyczy bezpośrednio twojej firmy..

p.s. moje posty możesz później skasować - nie wnoszą nic do tematu.

Konflikt interesów, nie obserwują wątku, ale przeglądam go "na szybko" i trochę to słabo wygląda.

Ludzie niech się wypowiedzą nawet jak będą to steki oszczerstw. Po jednym, dwóch dniach temat ucichnie i w tedy byście mogli wyjaśnić wszystko na spokojnie każdy post oddzielnie.

Poza tym nie wiem dlaczego większość osób krytykuję usługę której:
  • Nieprzetestowali
  • Nie zamówli
  • Nie korzystali
  • Prowadzą konkurenyjną firmę
Oczywiście mogą, jak najbardziej - ja się tylko dziwię że takie osoby piszą n postów o tym samym aby tylko dobić firmę.
Ja się wypowiedziałem odnośnie strony, która mnie odrzuciła (mimo że kolorki mi się podobają) i tam usług nie kupiłem i nie kupię zapewne w najbliższych latach (oczywiście jeżeli firma będzie tyle istniała, czego wam życzę chłopaki)...

Jeszcze odnośnie moderatorów - skoro nie ładnie wygląda moderowanie tematu przez właścicieli firmy to również i osoby pracujące/właściciele firm konkurencyjnych nie powinny ;)
  • 10

#46 megi

megi

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów
  • Firma:MegiTeam
  • Imię:Magda
  • Nazwisko:Zarych

Napisany 29 listopad 2012 - 11:05

Jak 2 miesiące temu usłyszałam, że robicie hosting to byłam przekonana, że to będzie kolejny hosting PHP z DA, no limits i konkurowanie ceną. Nie doceniłam Was - zaskoczenie na plus ;) Ale nie dlatego, że uważam to za rewolucję w hostingu, tylko za świeże podejście do tematu. Fajnie, że na rynku zaczyna się dziać coś ciekawego i można pokonkurować pomysłami i nowymi rozwiązaniami. Nie wiem, jak na dłuższą metę wyjdzie Wam takie rozliczanie, ale moim zdaniem to krok w dobrym kierunku (sami mamy parę pomysłów w których planujemy zrobić rozliczanie za UU, ale nie na regularnych usługach). Jak wprowadzicie Django i Railsy to będzie jeszcze ciekawiej - rywalizacja to to, co tygryski lubią najbardziej :)

Nie wypowiadam się na temat samej oferty, parametrów, opisów na stronie, marketingu, bo wiadomo, że każdy z branży zrobiłby po swojemu a nie jestem targetem - to ocenią klienci.
  • 29

#47 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 11:15

Jak 2 miesiące temu usłyszałam, że robicie hosting to byłam przekonana, że to będzie kolejny hosting PHP z DA, no limits i konkurowanie ceną. Nie doceniłam Was - zaskoczenie na plus ;) Ale nie dlatego, że uważam to za rewolucję w hostingu, tylko za świeże podejście do tematu. Fajnie, że na rynku zaczyna się dziać coś ciekawego i można pokonkurować pomysłami i nowymi rozwiązaniami. Nie wiem, jak na dłuższą metę wyjdzie Wam takie rozliczanie, ale moim zdaniem to krok w dobrym kierunku (sami mamy parę pomysłów w których planujemy zrobić rozliczanie za UU, ale nie na regularnych usługach). Jak wprowadzicie Django i Railsy to będzie jeszcze ciekawiej - rywalizacja to to, co tygryski lubią najbardziej :)

Nie wypowiadam się na temat samej oferty, parametrów, opisów na stronie, marketingu, bo wiadomo, że każdy z branży zrobiłby po swojemu a nie jestem targetem - to ocenią klienci.

Dzięki za dobre słowa :) Fajnie, że właśnie są firmy hostingowe z którymi możemy normalnie pogadać i mieć dobre relacje, bo konkurencja konkurencją ale to tylko biznes a nie wojna :)
  • 0

#48 juvenito

juvenito

WHT.pl

• WHT Pro
  • 1498 postów
  • Imię:Marcin

Napisany 29 listopad 2012 - 11:17

Jeszcze odnśnie moderatorów - skoro nie ładnie wygląda moderowanie tematu przez właścicieli firmy to również i osoby pracujące/właściciele firm konkurencyjnych nie powinny ;)

Warny zostały rozdane. Stronniczy nie jestem, bo i tak korzystać z oferty nie będę (zostaję w progreso.pl).
Powiem tyle, że informacji o zenboxie jest bardzo dużo. Ciekawi mnie ile chłopaki zainwestowali w reklamę oraz czy ta kwota się zwróci. Hosting to nie jest jednak taki kolorowy kawałek chleba, ale o tym grupa FBB wie.

Ocenić mogę stronę i sam pomysł, który według mnie jest ciekawy. Strona wygląda ładnie.
  • 8

#49 Gość__*

Gość__*
  • Goście

Napisany 29 listopad 2012 - 11:28

Megiteam też nie mieli łatwo jak (tu) startowali... pamiętam te mniejsze i większe boje, ale muszę przyznać, że koniec końców wygląda to teraz o wiele lepiej niż przeczuwałem. A ja mam tak, że dobrze przeczuwam firmy hostingowe, tak mi się na przestrzeni lat korzystania z różnych hostów zrobiło.
  • 0

#50 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 29 listopad 2012 - 12:23

Moim zdaniem oferta jest źle sprecyzowana i będziecie mieli sporo płaczu i zażaleń na forum i BOK. Lepiej jasne zasady ile baz / domen / pojemności / transferu itd itd.

Wiesz co kupujesz a nie "powinno wystarczyć na tyle i tyle odwiedzin"...

Szczerze mówiąc liczyłem na coś więcej...
  • 0

#51 pyzdera

pyzdera

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 13:03

Na innym popularnym forum założyłem temat o was i w sumie żałuję, bo zamiast dyskusji skaczą po was jak po łysych kobyłach, podobnie jak tutaj. Ale powiem krótko - zamówiłem pod nowy startup, mam nadzieję że będę spał spokojnie a wy polubicie mojego drupala :)
a siła krytyki jest u nas miarą sukcesu ;)
  • 0

#52 Gość__*

Gość__*
  • Goście

Napisany 29 listopad 2012 - 13:05

Coś w tym jest, ale no zasobów niedużo, jak to ludzie tu porównywali (choć z sieką masową)... oby odbiło się to pozytywnie na jakości usług, że "rock solid", heh.
  • 0

#53 Insider

Insider

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 13:29

Bardzo profesjonalnie wyglądająca strona. Rozliczanie po ilości UU też jest ciekawym pomysłem z którym jeszcze się nie spotkałem. Siedzę pięć minut i rozmyślam jakie to może mieć ewentualne negatywne implikacje dla klienta i prawdę mówiąc nic istotnego nie przyszło mi do głowy. Jedynie do czego mogę się przyczepić to wielkość oferowanych pakietów, ale zapewne mam spaczoną perspektywę, gdyż na co dzień zarządzam odrobinę większymi projektami.

Well done... :)
  • 10

#54 Gość_patrys_*

Gość_patrys_*
  • Goście

Napisany 29 listopad 2012 - 13:39

Nie no ma to minusy, bo serwery nie są z gumy i nawet magiczny cache nie uratuje jak ktoś wstawi turbo nieoptymalny skrypt.
Więc wtedy chcąc nie chcąc na pewno wpłynie to na resztę klientów i Zenbox będzie musiał podziękować za współpracę klientowi.
Warto było by się przed takim czymś zabezpieczyć w regulaminie.
  • 0

#55 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 13:43

Nie no ma to minusy, bo serwery nie są z gumy i nawet magiczny cache nie uratuje jak ktoś wstawi turbo nieoptymalny skrypt.
Więc wtedy chcąc nie chcąc na pewno wpłynie to na resztę klientów i Zenbox będzie musiał podziękować za współpracę klientowi.
Warto było by się przed takim czymś zabezpieczyć w regulaminie.

Mamy takie zabezpieczenia, a limity wysokie też aby był spory margines. Ogólnie jednak wolimy takiemu klientowi pomóc w miarę naszych możliwości z optymalizacją serwisu gratis :) Mamy już kilka takich przypadków, i klient bardzo zadowolony i my nadal mamy klienta :D
  • 0

#56 Insider

Insider

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 13:54

Mamy takie zabezpieczenia, a limity wysokie też aby był spory margines. Ogólnie jednak wolimy takiemu klientowi pomóc w miarę naszych możliwości z optymalizacją serwisu gratis :) Mamy już kilka takich przypadków, i klient bardzo zadowolony i my nadal mamy klienta :D

Ciężko skalowalne podejście, ale jak najbardziej pozytywna inicjatywa :)

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o wartości dodanej jaką jest Piwik. Wiem, że jego wprowadzenie było posunięciem raczej wymuszonym przez konstrukcję oferty, ale oby więcej takich darmowych addonów. Utrzymanie tego skryptu w odpowiedniej formie też nie będzie prostą sprawą. Mnie osobiście udało się położyć klaster 2x EG SSD z OVH w kilka minut. Marcin będzie musiał potrenować odrobinę zazen, żeby wytrzymać nerwowo. ;)

Edytowany przez Insider, 29 listopad 2012 - 14:01.

• 0

#57 Jarosław Szmańda

Jarosław Szmańda

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1410 postów
  • Firma:datpol.pl
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Szmańda

Napisany 29 listopad 2012 - 14:02

@Tomek - jeszcze dla 'krzykaczy' powinieneś dać darmowe pakiety na 3 miesiące i tyle.
Sprawdź - oceń.
  • 0

#58 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 14:05

@Tomek - jeszcze dla 'krzykaczy' powinieneś dać darmowe pakiety na 3 miesiące i tyle.
Sprawdź - oceń.

14 dni mają ;)

Ciężko skalowalne podejście, ale jak najbardziej pozytywna inicjatywa :)

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o wartości dodanej jaką jest Piwik. Wiem, że jego wprowadzenie było posunięciem raczej wymuszonym przez konstrukcję oferty, ale oby więcej takich darmowych addonów. Utrzymanie tego skryptu w odpowiedniej formie też nie będzie prostą sprawą. Mnie osobiście udało się położyć klaster 2x EG SSD z OVH w kilka minut. Marcin będzie musiał potrenować odrobinę zazen, żeby wytrzymać nerwowo. ;)

Damy radę :D

Piwika daliśmy celowo, te wyliczenia mogliśmy oprzeć na czymkolwiek ale tak stworzyliśmy wartość dodaną, klient ma wgląd w dokładne dane i jeszcze może to wykorzystać zamiast GA :)
  • 0

#59 Artix

Artix

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów
  • Firma:Freelancer
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Główczyński

Napisany 29 listopad 2012 - 17:03

Chciałem opłacić usługę przez PayU - "Operacja zakończona niepowodzeniem (kod błędu: 103)". Albo płatności nie działają, albo okres testowy jest przymusowy. :)

Strona indeksowa bardzo mi się podoba, fajnie wygląda, oferta też się nieźle przedstawia. Tak samo panel, choć nie wszystko jest przetłumaczone.
  • 0

#60 Tomasz Fiedoruk

Tomasz Fiedoruk

BOSS

• WHT+
  • 4762 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 17:05

Chciałem opłacić usługę przez PayU - "Operacja zakończona niepowodzeniem (kod błędu: 103)". Albo płatności nie działają, albo okres testowy jest przymusowy. :)

Strona indeksowa bardzo mi się podoba, fajnie wygląda, oferta też się nieźle przedstawia. Tak samo panel, choć nie wszystko jest przetłumaczone.

Proformę możesz opłacić do 14 dni, to jest właśnie okres testowy, możesz w dowolnym momencie zrezygnować. Payu dzisiaj świruje, zaraz wróci wszystko do normy.

Dzięki staramy się :) Co jest po angielsku? Będę wdzięczny za PW.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: zenbox, Wordpress, hosting

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników