Skocz do zawartości
Cannado

Dlaczego domeny można kupić za 0zł?

Polecane posty

Kiepskie porównanie. Różnica w jakości/wyglądzie butów jest ogromna. A w zakresie domen nikt ci lepszej/gorszej usługi nie zapewni. Chociaż u jednych masz jawny authinfo, a u drugich nie, u jednych przeniesienie domeny to pikuś, a u drugich to sterta papierów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiepskie porównanie. Różnica w jakości/wyglądzie butów jest ogromna. A w zakresie domen nikt ci lepszej/gorszej usługi nie zapewni. Chociaż u jednych masz jawny authinfo, a u drugich nie, u jednych przeniesienie domeny to pikuś, a u drugich to sterta papierów...

jedni dają w cenie dns, inni nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nurtuje mnie regulamin NASK, promocje za 0-1pln i "dostaniesz authinfo dopiero po przedłużeniu". Konkretnie prawa abonenta pkt3: http://dns.pl/porozumienie/prawab.html

Czy odnotowano przypadek kupna domeny w promocji, próby uzyskania authinfo i kierowania sprawy do NASK w przypadku nie otrzymania kodu ?

Szperałem wiele razy po sieci i niestety, albo abonenci chylą czoła i płacą jak za zboże, albo wiedzą co w trawie piszczy i od promocji trzymają się precz.

 

Były przypadki uzyskania kodu authinfo od NASK-u w przypadku nie wydania go przez rejestratora. Natomiast w żaden sposób nie zwalniało to osoby posiadającej domenę wykupioną u rejestratora na zasadach promocji z jej opłacenia. Powyższa działanie mijało się z celem, ponieważ trzeba było opłacić przedłużenie domeny u nowego rejestratora i pokryć koszty wynikające z regulaminu promocji u starego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Authinfo to kod na zasadzie autoryzacji że domena jest "Twoja". To jakby kod pin do karty do bankomatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co to w końcu jest to authinfo?

i czy ktoś wie, które firmy mają najgorzej jeśli chodzi o przenoszenie?

 

O kodzie Authinfo przeczytasz tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_autoryzuj%C4%85cy Ale w skrócie najlepiej ujął to Kamikadze. Jeśli chodzi o przenoszenie w różnych firmach, to za każdym razem trzeba czytać regulamin promocji i tyle. Czasami regulaminy są mocno schowane na stronie, ale zawsze są dostępne. Przeważnie też nie są napisane bardzo "prawniczym" językiem i da się je bez problemu zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt do mnie nie zadzwonił i nie zaproponował przedłużenia za 50 zł. Taka kwota sprawiłaby, że nie przenosiłbym sie z tą domeną do OVH, bo w rzeczywistości kupiłem u nich domene za 99 na dwa lata, co daje okolo 50 zł na rok. Dlaczego w trzecim roku chcą mnie zdoić na więcej (również 99 zł)? Przecież biorąc 50 zł również zarabiają!

 

Szkoda im bylo sobie zawraca Toba glowy, przy zarobku 10 zl na sztuce na rok. Home ma najdrozsze odnowienia, ale ich polityka firmy sprawia, ze i tak utrzymuja najwiecej domen w Polsce. Gdyby chcieli sie zachowywac tak jak Ty piszesz, wowczas stracili, swoj autorytet i pozycje lidera. Czy to jest warte zarobku marnych 10 zl na rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×