Skocz do zawartości
Astea

Przeniesienie forum na subdomene

Polecane posty

Witam was!

Mam takie pytano, nie wiem czy w dobrym dziale zadane, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

 

Posiadam forum na domenie www.mojastrona.pl, chciałbym forum przenieść na subdoemne www.mojastrona.pl/forum a na głównej domenie postawić portal.

 

Pytanie - W jaki sposób, najłatwiej i bez boleśnie dla użytkowników przenieść forum na subdomene?

 

Czy trzeba utworzyć katalog i przekopiować wszystkie pliki na subdomne, następnie z głównego katalogu je usunąć i wgrać pliki portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie kopiować, a po prostu przenieść wszystkie pliki do odpowiedniego folderu (jeśli wszystko nadal pozostaje na tym samym serwerze).

Ponadto zaktualizować wszystkie ustawienia (używana nazwa domeny, ścieżka dostępu do plików itd.) co będzie wyglądało różnie (różne pliki konfiguracyjne, różne pola w bazie danych) w zależności od używanego oprogramowania (inaczej dla MyBB, dla SMF, dla phpBB itd. itp.).

 

 

 

Na sam koniec możesz się zastanowić co będziesz robił z ruchem (ludzie i wyszukiwarki) na nieistniejących już adresach (czy będziesz przekierowywał na forum, czy na wskazane strony portalu, czy też pozostawisz ich na 404).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum będzie na tym samym serwerze, jedynie che je przenieść na subdomene. Forum działa na oprogramowaniu phpbb3 (mam nadzieje że uda mnie się tam wszystko poustawiać w tych plikach konfiguracyjnych).

 

Nieistniejące adresy chciałbym przekierować na forum, tylko tu nasuwa się pytanie - jak to zrobić? Wydaje mnie się że trzeba użyć jakieś regułki w pliku .htaccess ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat.

Forum udało się przenieść :)

teraz mam pytanie jak to zrobić z ruchem?

 

forum znajduje się w katalogu: www.mojeforum.pl/forum

 

czy trzeba użyć jakiejś regułki w pliku .htaccess

 

PS: forum oparte o phpbb3

Potrzebna pilna pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz mam pytanie jak to zrobić z ruchem?

 

Zrób przekierowanie 301 z domeny na subdomenę. Jeśli na domienie coś stawiasz, to będzie trochę zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie że na domenie postawilem maly portal na CMS. Jakies wskazowki jak to teraz zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie że na domenie postawilem maly portal na CMS. Jakies wskazowki jak to teraz zrobic?

 

Przekieruj, ale tylko ruch do plikow forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem google, poczytałem trochę i nie mogę sobie z tym poradzić. Jak to zrobić aby uzyskać efekt, a nie zrobić jakiejś szkody?

 

chce zrobić przekierowanie z www.mojadomena.pl (wcześniej było forum na phpbb3, teraz jest portal) -> www.mojadomena.pl/forum (tu znajduj się forum na phpbb3). Chodzi mi o przekierowanie ruchu z google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej regulki uzyc aby zrobic to przekierowanie z google na na www.mojastrona.com.pl/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Olaboga...

"Z google na na forum" to o regułki pytaj google bota a subdomena.domena.pl to nie zasób domena.pl/forum.

Nie wiem o jaką "regułkę" chodzi ale może wystarczy :

<code><a href="./forum">domena.pl/forum</code></a>

albo przeniesienie "forum" do katalogu "forum",

Edit: aby przekierować wszystko z domena.pl/* poza /forum na domena.pl rewrite będzie taki :

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/forum/
RewriteRule ^/(.*)$ http://domena.pl/$1 [NC,R=301,L]

 

 

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak zaglądając na szybko w linki phpbb3 coś takiego powinno zadziałać:

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/viewforum.php [OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/viewtopic.php
RewriteRule ^(.*)$ /forum/$1 [R=301]

Poszukaj w google jakie linki masz zaindeksowane i dopisz więcej przypadków jeśli będzie trzeba.

Oczywiście jeśli masz jakiegoś moda na ładne urle, to będziesz musiał pokombinować.

 

 

Dzięki wielkie za pomoc. Wszystko ładnie śmiga, własnie o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×