Skocz do zawartości
neoXs

PlusPower X6 (server4you) czy mSP ssd (ovh) - serwer dedykowany

Polecane posty

Od około 4 lat korzystam z usług server4you.net (mam tam 1 VPSa oraz 1 dedyka) i póki co wszystko funkcjonuje tam prawidłowo, nie mam powodów do narzekań. Co jakiś czas przenoszę się na lepszy sprzęt bo skoro mogę dostać więcej za tę samą kasę to czemu mam z tego nie skorzystać. Teraz ponownie zmienili ofertę i chciałem się przenieść na coś takiego http://www.server4you.net/root-server/server-details.php?products=4 :

 

CPU Type: AMD Opteron™ Quantity 8 Cores Clock Rate 8x 2.3 GHz

Main Memory Capacity: 24 GB Type DIMM (DDR3)

Hard Disks Capacity: 2x 2,000 GB or 2x 120 GB

Type: SATA II, 7,200 rpm, 8 MB or SSD, 80,000 IOPS RAID Software-RAID 1

Mainboard Chipset AMD 880G

Network Broadcom BCM57780

Network Data Transfer unlimited

Type Flat Rate Switch Port 100 MBit

External Connections 550 GBit

Provider Deutsche Telekom, Level 3, Global Crossing, cogent, DE-CIX, interoute, ... Uptime 99.9%

 

Jednak widząc, że OVH też zmieniło u siebie ofertę to skusił mnie https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/mini-sp-ssd.xml

 

 

 

Technologia Ivy Bridge Procesor Intel Xeon E3 1245v2
Intel Smart Cache: 8MB Rdzenie 4 Wątki 8

Zegar 3.4GHz Turbo Boost 3.8GHz

Wirtualizacja yes.gif

Pamięć RAM 32 GB DDR3

Dysk twardy Intel SSD DC S3500 6Gbps 2x 120GB RAID SOFT - 0/1

Karta sieciowa GigaEthernet

 

Cenowo praktycznie to samo, na korzyść OVH przemawia więcej RAMu oraz 200mbps przepustowość. Zatem zamówiłem taki serwerek bo w sumie czemu nie sprawdzić działania innej firmy, może będzie jeszcze lepiej. W czwartek złożyłem zamówienie oraz je opłaciłem i do dzisiaj cisza. Z tego co widziałem to wszyscy rzucili się na ich ofertę i okres oczekiwania na serwer wynosi średnio 2-3 tyg :|

 

Zatem pytanie czy warto czekać na realizację zamówienia, czy zostać przy obecnym server4you.net ? Głównie chodzi mi o procesor, który jest wydajniejszy? Bo tak jak napisałem wyżej OVH daje więcej RAMu oraz niby lepsze łącze.

 

Na serwerze stoi serwis+forum gdzie średnio stale jest 100 osób online, a miesięcznie staty wahają się 100-250 tys UU.

 

Z góry dzięki za porady.

Edytowano przez neoXs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy obecnym hoście :) Co do OVH różnie u nich bywa raz fajnie a raz można stracić włosy z nerwów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy obecnym hoście :) Co do OVH różnie u nich bywa raz fajnie a raz można stracić włosy z nerwów :D

 

Opinie o OVH są skrajnie różne, zdaję sobie z tego sprawę. Aczkolwiek na server4you.net przez lata ludzie ostro na nich jechali (gorzej niż na OVH) i do dzisiaj mają przypiętą łatkę w PL aby się trzymać od nich z daleka bo np. support w ogóle nie działa (a ja najdłużej czekałem kiedyś na odp max 2h w weekend).

 

Dlatego założyłem ten temat aby dowiedzieć jak Waszym zdaniem wypadają obie maszyny od str. technicznej, czy np. procek Opteron radzi sobie lepiej czy też nie itd.

 

Mnie w ogóle kusił Hetzner (opłatę instalacyjną bym jeszcze przebolał) ale dodatkowa opłata za panel Plesk mnie zniechęciła, a lubię z niego korzystać (nie jestem ekspertem od konfiguracji serwerów, wiem tyle ile przeczytałem poradników na tym forum oraz innych stronach ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetznera oferte jak masz szytą na miare to jest bardzo rozsądna opcja le wszelkie dodatki kroją już dobrze;)

Zostań przy obecnej opcji przy raidzie 1 na ssd i myśle że spokojnie Ci to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Server4you pamiętam ale ostatnio serwer tam miałem ~7 lat temu, wiec pewnie trochę się zmieniło ;)

W OVH jest dobrze dopóki nic się nie psuje, potem zaczynają się schody i druga sprawa to ciągłe zmiany regulaminu/oferty niekoniecznie na korzyść klienta.

W Hetzner też support strasznie się popsuł, patrząc na to jak wyglądał te 3 lata temu.

 

To niestety budżetowe rozwiązania, więc i usługa nie może być najwyższych lotów.

 

Pod serwer WEB lepszy sprzętowo jest ten w OVH.

 

ps. przestań korzystać z plesk'a, jak już musi być panel to zainwestuj w DirectAdmin z dobrą konfiguracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten opteron od server4you to strup w porównaniu do oferty ovh albo hetznera. W server4you xeona 1230v2 z 32 gig ram masz za 90 ojro miesiecznie i to jest oferta porownywalna z hetznerem/ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zatem spróbuję zobaczyć co w OVH piszczy. Ewentualnie jakbyście mogli polecić mi jakiś darmowy panel do zarządzania serwerem to bym sobie zobaczył z czym co się je. Wtedy bym się zastanowił nad hetznerem bo w cenie ~60euro ma najlepszą oferę (jeszcze szybszy procek niż na ovh) - http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex40ssd

 

W sumie hetzner ma webmina ale jak patrzyłem na google jak się tam zakłada domenę, czy skrzynkę email to tak chyba plesk zbytnio mnie rozpieścił.

 

Tak swoją drogą mi do szczęścia potrzeba łatwego zakładania domen, skrzynek pocztowych, subdomen, czasami skorzystanie z firewalla i to chyba tyle. Ach no i auto backupów. Dotąd zawsze do serwera miałem "gratisowego" pleska stąd takie moje przyzwyczajenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×