Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaawansowana konfiguracja DNS

Zaawansowana konfiguracja DNS dns konfiguracja zaawansowana

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

Zaawansowana konfiguracja DNS

#1 minc

minc

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 13:30

Cześć,

Moje pytanie dotyczy zaawansowanej konfiguracji serwerów DNS.

Domena została wykupiona na nazwa.pl, została tam ustawiona w zaawansowanej konfiguracji DNS i kieruje na serwer dedykowany. Ze względu na wysokie koszty przedłużenia domen nazwa.pl zdecydowałem się na przeniesienie jej do ovh.

W chwili obecnej domena jest już na ovh i posiada DNSy netartowe - konfiguracja dns pobierana jest jest z nazwa.pl, chciałbym tę sytuację zmienić i wszystkie ustawienia DNS przenieść do OVH.

Czy mogę prosić o pomoc w określeniu rekordów?

- czym są liczby które widnieją w kolumnie wartości SOA? Czy są istotne i należy je także przekopiować?

- czy wystarczy, że konfigurując domenę w OVH przekopiuję IP serwera i podam nazwy dns ovh?

ldY0IkA.png

Z góry dziękuję za pomoc

• 0

#2 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 12 sierpień 2013 - 13:41

W OVH wpisujesz tylko IPki. Nic więcej nie musisz się martwić.

TTL to jest czas odświeżania z tego co pamiętam a ten numer 2008... to jest serial number, który nic Cię nie ma interesować. Reszta to też jest chyba TTL.

W OVH masz to wszystko z automatu.

• 0

#3 minc

minc

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 14:32

Wszysto działa z automatu jeśli serwer dedykowany nie jest z ovh? Wystarczy sam IP? Nie potrzeba dnsów ovh wpisywać?

• 0

#4 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 12 sierpień 2013 - 14:47

DNSy możesz trzymać gdziekolwiek a wystarczy adresy IP (rekordy A, CNAME, AAAA, MX) przekierować na adresy serwera gdzie masz stronę, pocztę itp.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dns, konfiguracja, zaawansowana

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników