Skocz do zawartości
Gość nrm

webMASTAH - dla webdeveloperów i innych mastahów ;)

Polecane posty

Gość nrm

Hej,

 

miałem o tym później napisać ale się tak jakoś nieprzyjemnie złożyło, że ktoś zajumał nam tekst (jak ktoś nie czytał: był wątek o tym, że znana kiedyś tu osoba "pożyczyła" sobie tekst przypisując autorstwo. Na szczęście po zwróceniu uwagi to skasowała więc wątek poleciał do kosza, sprawa zamknięta - przecież nie wyślemy z tego powodu na niego Ukraińców ;)).

 

Tak więc już tak z rozpędu trzeba oficjalnie napisać:

 

zapraszam wszystkich do obserwowania webMASTAH - skorzystania z RSS czy też naszego fejsa lub G+.

 

Mam przyjemność uczestniczyć w projekcie, który jest skrzyżowaniem wieloosobowego bloga z magazynem na temat "robienia internetów". Od kwestii serwerowych, poprzez developerski backend (bazy, PHP, Ruby, Python itp.), przez frontend (css, html, js itp.), a kończąc na tym co jest związane z promocją naszych projektów (marketing, fejsy, sociale, itp.).

 

Pomysł padł już bardzo dawno temu (chyba w drodze na PHPCona 2012 albo i wcześniej, chyba na FrontTrends 2012) ale jak to w życiu bywa trochę, z różnych powodów, się to w czasie rozmyło.

 

Trzon redakcji stanowi silna ekipa developerów związanych z polskim supportem frameworka KOHANA PHP, a od niedawna nawet nowego forka opartego na niej, choć teraz się to na tyle rozwinęło, że dołączają inne osoby związane z innymi środowiskami (Ruby, Python, inne). W każdym razie jest to projekt wieloosobowy, zapraszam też innych do stałego pisania lub gościnnych występów u nas ;)

 

--

 

Jako, że jesteśmy na WHT to wypada napisać, że będzie trochę tekstów w tej tematyce, głównie takich skierowanych do mniej zaznajomionych z tematami użytkowników ( np. co to są "limity CPU", z czym to się je, jak odczytywać problemy z tym związane itp. ogólnie pozytywna edukacja, myślę, że wiele osób, które robi w BOKach hostingów wie o co chodzi i jak problem jest szeroki).

 

--

 

Chyba tyle. Dzięki.

 

Pytania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Od dawna śledzę stronę na FB - sam serwis to doskonałe rozwinięcie pomysłu. Zaje*ście mi się podoba, świeżo, ciekawie - serio fajna inicjatywa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dzięki Łukasz. To dopiero początek. Pozostaje trzymać kciuki aby wszystko się udało wszak to NIE jest prosta sprawa. Myślę, że za jakieś kilka miesięcy, pół roku będzie już widać czy ten rozwój dobrze postępuje. Udało się zebrać na prawdę fajną PRO ekipę, mam nadzieję, że powiększy się ona o mastahów z innych zagadnień (podobno node.js'owcy już się szykują ;) ).

 

--

 

A trochę żartując można powiedzieć, że od dzisiaj nasze nowe hasło to "Mamy tak za***iste teksty, że już od nas kradną" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@webax: Czekaj muszę sprawdzić bo pierwsze słyszę...

....

 

No nie, trochę coś innego, szczególnie w kwestii tematów i poziomu choć oczywiście zakres tematyczny webdeveloperki jest w części wspólny (oni widzę bardziej lajtowo: css, jomla, WP, html, u nas na razie większy hardkor). Dzięki za info, dodałem "lajka" szanownej teoretycznej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Zdecydowanie za wcześnie. Za dużo niewiadomych, za duże ryzyko ;)

 

My ustaliliśmy sobie pierwsze podsumowanie na 25-27.10. br. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli chcecie to ze względu na brak contentu na wht.pl moznaby jakiś re-share zrobić. Pomyśl i daj znać bo ja projekt czytam od dawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dzięki. Jeżeli "re-share" oznacza przedruk to raczej nie jest to w naszym interesie aby ew. dyskusje rozbijać po kilku serwisach. Nie mniej pomyślę czy da się to jakoś inaczej ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My, jako webax również życzymy powodzenia. Na pl rynku brakowało bardziej tematycznych artykułów z branży. Mam jednak pytanko odnośnie skórki - jest to szablon autorski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie, kupiony gotowiec, logo jest nasze. Jednym z powodów tego, że serwis "powstawał" ponad rok było to, że nie było komu go zrobić, było wiele pomysłów i zero egzekutywy. Jako, że ostatnio inspiruje się filozofia kaizen stwierdziłem, że koniec czekania na mityczne nie wiadomo co, trzeba zacząć tu i teraz, stąd postawienie WP, kupienie skina, 2 tyg. przeróbek i jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tak, masz twittera, fejsa, G+, chyba starczy? Tylko nie proście o Pinteresta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

webMASTAH dzisiaj rozbił bank! Kilka tysięcy UU w jeden dzień! Woohha! Do tego sporo maili, propozycji tekstów, patronatów itp. Nawet jak wyjdzie z tego 50% to jeszcze trochę i przestanę to ogarniać, a to dopiero początek... KTO jeszcze chce się polansować na naszych łamach? ;)

 

webmas.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Do sukcesu to jeszcze daleko, jak na razie to dopiero pierwsze kroki, a w zasadzie wcześniej, wręcz raczkowanie, wkrótce pierwsze ząbki, nocnik i te sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta, to też miałem na myśli... buzz dostałeś, jest git, na początek. Do ulubionych pewnie poszło nie raz, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×