Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ritchey

[wirtualny] Problem ze spamem na hostingu

Polecane posty

Witam,

 

Mam wykupiony hosting wirtualny w prohost. Wszystko działa wspaniale już od kilku lat, ale mam problem z mailami. W prohoście jest to tak rozwiązane że jest jeden serwer pocztowy wspólny dla wielu klientów. Jeżeli teraz jeden z klientów mojej firmy hostingowej wysyła spam - to przez to serwer pocztowy prohostu jest blacklistowany na różnych listach. Z tego powodu gdy ja później wysyłam mail-e to część z nich nie dochodzi - gdyż serwery pocztowe moich adresatów uznają mnie za spamera i odrzucają maile.

 

Przyczyną problemu jest to że jeden serwer pocztowy na konkretnym adresie IP - jest współdzielony przez wielu klientów. Czy tak jest na każdym hostingu wirtualnym ?

 

Czy są może takie hostingi wirtualne gdzie ten problem jest jakoś porządnie rozwiązany ?

 

Wiem że mogę postawić własny serwer do obsługi poczty np. na VPS-ie, ale wymaga to dodatkowych nakładów - a ilość maili jakie wysyłam i odbieram jest raczej niewielka.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mail jest wysyłany z danego serwera np. s50.superhosting.lol, jeżeli ktoś wysyła spam i wychodzi on z tego serwera to wtedy adres IP jest dodawany do czarnej listy i większość e-maili wysyłanych w późniejszym czasie będzie automatycznie trafiać do spamu. Tak przynajmniej wyglądało w moim wypadku. Jak się zabezpieczają? - zapewne ustawiają mocne limity itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają limity chyba 500 czy 1000 na godzinę. Ale czy są jakieś hostingi wirtualne na których spamowanie przez jednego klienta nie wpływa na innych klientów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spamerzy używają funkcji PHP do wysyłki maili, więc limit na serwerze nie zablokuje takich wysyłek. Często jest to wina dziurawych skryptów i klient nie ma o tym zielonego pojęcia, że jego konto powoduje wysyłanie spamu.

 

Skontaktuj się z bok może cię przeniosą na inny serwer z innym IP.

Tu masz link dotyczący tematu, niestety po angielsku: http://www.transio.com/content/how-pass-spam-filters-php-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spamerzy używają funkcji PHP do wysyłki maili, więc limit na serwerze nie zablokuje takich wysyłek.

 

Co by takie limity były warte gdyby nie blokowały funkcji mail() czy chociażby nie blokowały fsockopen do portu 25

 

 

 

y są może takie hostingi wirtualne gdzie ten problem jest jakoś porządnie rozwiązany ?

 

Nigdy nie masz pewności czy klient lub jakiś jego skrypt nie wysyła spamu - limity w firmach zmniejszają ryzyko wpadnięcia na czarną listę. Chcesz mieć pewność to kup dedykowany IP (VPS czy w niektorych firmach shared z dodatkową konfiguracją) lub przenieś obsługę poczty do usługodawcy, którego nikt nigdy nie blokuje typu gmail

 

Najlepiej jednak napisz do supportu prohost. Nie chce mi się wierzyć, że to permanentna sytuacja, raczej jakiś incydentalny przypadek.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwer wpada na listę to spamer jest blokowany a ip serwera wysyłającego zmieniane na czyste i wtedy już na spokojnie jest ip stare zdejmowane z listy. Trwa to tyle ile trzeba aby ktoś zgłosił problem albo sami wykryjemy, że ktoś wysyła spam.

Limity są 500 maili na godzine na wszystkie emaile ale czasem to nie pomoże i reakcja na problem musi być po fakcie.

 

Nie ma sytuacji permanentnego blacklistowania naszych adresów ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Odnośnie tego czy to incydentalny przypadek - raczej nie.

Problem wystąpił po raz pierwszy pod koniec czerwca. Na niektóre emaile otrzymywałem zwroty:

host mx0.megahost.pl [77.79.234.191]: 550-rejected because 86.111.246.154 is in a black list at bl.spamcop.net
550 Blocked - see http://www.spamcop.net/bl.shtml?86.111.246.154

Zgłosiłem do supportu, który naprawił problem i było dobrze przez ponad m-c. Ale kilka dni temu sytuacja znów się powtórzyła:

host mail.karum.pl [62.129.244.91]: 550 Email blocked by hostkarma.junkemailfilter.com

Wczoraj znów zgłosiłem problem do supportu. Niby naprawili, a właśnie dzisiaj wysyłałem maila i otrzymałem znowu zwrot:

 host mx2.me.com.akadns.net [17.158.8.70]: 550 5.7.0 Blocked - see https://support.proofpoint.com/dnsbl-lookup.cgi?ip=86.111.246.154:

Więc sytuacja wydaje się nie być tylko pojedynczym incydentem.

 

Było by bardzo miło gdyby Pan Szymon z Prohostu coś zrobił w tej sprawie.

 

Pozdrawiam,

Edytowano przez ritchey (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zna Pan jakieś listy na których ip jest listowane to proszę zgłosić do supportu. Monitorujemy prawie 50 list i na wszystkich to ip jest czyste. Nie jesteśmy jasnowidzami i jak jakaś mało znana lista listuje ip to trzeba zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Więc sytuacja wydaje się nie być tylko pojedynczym incydentem.

Było by bardzo miło gdyby Pan Szymon z Prohostu coś zrobił w tej sprawie.

 

Prawdę mówiąc to niewiele można zrobić poza monitorowaniem i podejmowaniem czynności PO fakcie :/ Nawet jakbyś miał własny sprzęt + IP, to od strony serwera jesteś sam cały czas zagrożony (choćby dziurami w np. WP), a od strony IP -> zdarzają się takie absurdalne moim zdaniem sytuacje jak wycinanie całych klas na spam listach. Cygan zawinił kowala powiesili.

Jeśli zna Pan jakieś listy na których ip jest listowane to proszę zgłosić do supportu. Monitorujemy prawie 50 list i na wszystkich to ip jest czyste. Nie jesteśmy jasnowidzami i jak jakaś mało znana lista listuje ip to trzeba zgłosić.

 

Ja Ci Szymon pomogę z dobroci serca ;)http://multirbl.valli.org/lookup/86.111.246.154.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×