Skocz do zawartości
Marcin77

[Zlecę] konfiguracje serwerów dedykowanych

Polecane posty

Mam nadzieję, że chodzi o podstawową konfigurację, bez "bajerów" typu instalacja rozszerzeń, zabezpieczenie serwerów itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wykupiony zwykły hosting.

Mam kilkadziesiąt domen i dużo stoi na Wordpress.

Chcę mieć swój serwer, to będzie szybsze i tańsze rozwiązanie.oczywiście zabezpieczenia , opcje backup..

Windows najlepiej z własną licencją, bo chcę na nim korzystać z kilku programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem jeszcze nie zakupiłeś tych serwerów dedykowanych w OVH, bo zapewne jak sam zauważysz dedyk z Windowsem to cena +100 PLN minimum w zależności od Windowsa.

Osobiście polecałbym rozwiązanie od innej strony, jeden serwer dedykowany, ale z własną wirtualizacją (trzeba się skupić raczej nie na kimsufi serwerach tylko czymś mocniejszym) co po pierwsze obniży koszty miesięczne, po drugie pozwoli na większą elastyczność.

Jeszcze pytanie co Ty na tym Windowsie chcesz robić i czy to ma być windows z rodziny domowych czy serwerowych.

Z chęcią się podejmę, ale cena 200 PLN w powyższym rozwiązaniu to byłoby raczej 1/3-1/5 kosztów projektu (czyli w zależności od rozwiązań koszt na poziomie 600-1000 PLN, z czego jeszcze trzeba się zastanowić nad licencją windowsa, jeśli miałby to być Windows 7 to wersja albo Professional albo Ultimate wchodzi w grę jako jedyne posiadające RDP, Home Premium nie obsługuje RDP, więc koszt samego Win7 to circa 600PLN+ ).

Jeśli jesteś wciąż zainteresowany to poproszę o PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć to zrobione porządnie, a nie na odp... to jest za mało. Tu już nawet nie chodzi o "cenienie się", ale raczej o szanowanie się i swoich umiejętności przez administratorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu zgodzę się z wami na odp lub profesjonalnie .

Tak myślę nad msp xeon, bo jest wiele ip :-) , i można zrobić wizualizacje chyba i wtedy postawić serwer www i Windowsa tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz na myśli WIRTUALIZACJĘ.

Odpuść sobie Windę. Dużo lepiej wyjdziesz dodając środowisko graficzne i wine do Linuxa. No chyba, że Twoje programy za ChRLD pod wine nie pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba masz na myli WIRTUALIZACJʮ

Odpu栳obie WindꮠDuo lepiej wyjdziesz dodajc rodowisko graficzne i wine do Linuxa. No chyba, e Twoje programy za ChRLD pod wine nie p.[/quot]

Nie chc꠮akadek, jeli chodzi o Windows, pod wine sofy nie p.

Potrzebujꠣzysty Windows . Myl꠯ tym mSp https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/mini-sp.xml . Chciabym w xen lub Hyper. I tam Windows i serwer www z panelem DA

Edytowano przez Marcin77 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś człowieku z kodowaniem, bo ja nie dam rady się domyślić o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Mobile :-) .polskie drogi :-)

Myślę o tym dedykowanym spm za 159, lub ssd 199. Podzielić wirtualizacją na Windows i serwer www z wieloma IP i DNS, SQL... tak bym podłączył się ze swoimi stronami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcin77 SSD w serwerze przy małym obciążeniu nie ma większego sensu, płacisz jak za zboże i dyski prędzej Ci padną niż zwykłe SATA (w końcu do taniego dedyka nie dostaniesz profesjonalnych dysków SSD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcin77 SSD w serwerze przy małym obciążeniu nie ma większego sensu, płacisz jak za zboże i dyski prędzej Ci padną niż zwykłe SATA (w końcu do taniego dedyka nie dostaniesz profesjonalnych dysków SSD).

Mam klienta w OVH, który miał chyba 3.5 roku EG SSD. Dyski na dodatek w raid 0 sobie zażyczył. Przez te 3.5 roku nic się nie działo z nimi. A były orane non-stop wzdłuż i wszerz. Zmienił na hybrydowy tylko dlatego, że potrzebował więcej miejsca na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcin77 SSD w serwerze przy małym obciążeniu nie ma większego sensu, płacisz jak za zboże i dyski prędzej Ci padną niż zwykłe SATA (w końcu do taniego dedyka nie dostaniesz profesjonalnych dysków SSD).

Jak rozumiem piszesz takie posty w oparciu o czystą teorię, nie mając żadnego dedyka w OVH na dyskach SSD i przynajmniej kilkuletniego monitoringu, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem piszesz takie posty w oparciu o czystą teorię, nie mając żadnego dedyka w OVH na dyskach SSD i przynajmniej kilkuletniego monitoringu, tak?

 

Let me see ...

1. W tanich rozwiązaniach nawet dedykowanych nikt nie wsadzi podzespołów najwyższej klasy bo to nieekonomiczne, a nie podejrzewam OVH o heroizm i dopłacanie do interesu.

2. Dyski SSD mają mniejszą żywotność od dysków SATA w szczególności starsze i TAŃSZE wersje.

3. Przy małych obciążeniach (a zakładam że raczej dużych obciążeń nie generuje tych kilkanaście stronek, jak również i ten Windows co miałby stać zwirtualizowany) bez różnicy jest czy w serwerze będą dyski SATA czy SSD, bo i tak administrator/właściciel nie zauważy zbytniej różnicy w działaniu.

I tak, działam na dyskach SSD w serwerach i tak robiłem wyceny i porównywałem wiele ofert i tak dalej uważam za zbyteczne zarówno ekonomicznie jak i praktycznie posiadanie dysków SSD w serwerze przy małych obciążeniach aplikacyjnych. Już nie wspomnę o tym, że dyski SSD nie są pojemności zbyt dużej przez co ograniczymy przestrzeń dyskową i potencjalny rozwój firmy/samego serwera, bo przecież Marcin77 nie dokupi kolejnego dedyka, jak mu się za rok skończy miejsce na dyskach, a RAM i CPU wciąż będą prawie niewykorzystane, right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Let me see ...

1. W tanich rozwiązaniach nawet dedykowanych nikt nie wsadzi podzespołów najwyższej klasy bo to nieekonomiczne, a nie podejrzewam OVH o heroizm i dopłacanie do interesu.

2. Dyski SSD mają mniejszą żywotność od dysków SATA w szczególności starsze i TAŃSZE wersje.

3. Przy małych obciążeniach (a zakładam że raczej dużych obciążeń nie generuje tych kilkanaście stronek, jak również i ten Windows co miałby stać zwirtualizowany) bez różnicy jest czy w serwerze będą dyski SATA czy SSD, bo i tak administrator/właściciel nie zauważy zbytniej różnicy w działaniu.

I tak, działam na dyskach SSD w serwerach i tak robiłem wyceny i porównywałem wiele ofert i tak dalej uważam za zbyteczne zarówno ekonomicznie jak i praktycznie posiadanie dysków SSD w serwerze przy małych obciążeniach aplikacyjnych. Już nie wspomnę o tym, że dyski SSD nie są pojemności zbyt dużej przez co ograniczymy przestrzeń dyskową i potencjalny rozwój firmy/samego serwera, bo przecież Marcin77 nie dokupi kolejnego dedyka, jak mu się za rok skończy miejsce na dyskach, a RAM i CPU wciąż będą prawie niewykorzystane, right?

 

Pewnie, że jak nie ma potrzeby dysku SSD to się nie opłaca go wsadzać do serwera z powodów kosztów i przestrzeni. Ale pisanie o większej awaryjności niż w przypadku dysku HDD jest nieco śmieszne, mam kilku klientów z ww. "starszymi i tańszymi" wersjami i jakoś nie miałem jeszcze żadnych problemów, podczas gdy z HDD na moim dedyku już jedną awarię zaliczyłem. A raczej nie uważam, żeby tamte dyski były mniej orane od mojego, raczej wręcz przeciwnie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram wykorzystam w 100% a i CUP będzie mocno obciążone dyski będą normalnie, na Windows.Ale w sąd szybszy dostęp do zasobów tu do przemyślenia... a stronki na Wordpress do kilkuset też obciążają sprzęt...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Greyerowi chodzi pewnie o wadę konstrukcyjną starych SSDków polegającą na niskiej ilości zapisów poszczególnych bloków pamięci. Tyle tylko, że nawet dyski obarczone tą wadą nie miały "niskiej żywotności", po prostu z czasem mogła zmniejszać się ich powierzchnia użytkowa. Poza tym w obecnie oferowanych serwerach raczej nie znajdziesz tych dysków, cena nowszych modeli spadła na tyle, że opłaca się już montować właśnie nowsze sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×